Sayfa 858/1002 İlkİlk ... 358758808848856857858859860868908958 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 6,857 - 6,864 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

Alıntı Originally Posted by Fogel Yazıyı Oku
    2025 sonu için çok makul seviye...
    nasıl makul ?
    2023 enflasyon... 36... 40 de... 30---42
    2024 enflasyon...24... 42--53

hadi olsun 60

neden 100 e gidiyoruz ?

2.  Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    nasıl makul ?
    2023 enflasyon... 36... 40 de... 30---42
    2024 enflasyon...24... 42--53

hadi olsun 60

neden 100 e gidiyoruz ?
    Takılma kardeşim sallamak serbest nasıl olsa.

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Enflasyon ilk 6 ayda % 35'şi görecek ne % 36-40'ı, 2024 yılı enflasyonu rakam uysun diye % 24 yazmışlar.

MB hangi eflasyon hedefi tutmuş, gören bilen varmı?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Ocak ayı enflasyonu % 6.70 şubat ayı için % 4.04 tahmin ediliyor, etti % 11

neredeyse hedefin 3/1'ri 2 ayda gitti.

Geri kalan aylarda aylık % 2 enflasyon geçilmeyecek ki % 36 hedef tutsun,

TÜİK gerekeni yapar yaz aylarında -eksi- enflasyon açıklar belki.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5. 2025 yılı sonunda 80-100 niye olması gerektiğini kısaca yazmıştım

okusaydın keşke

ama sizin hesaba göre 2025 sonu 50 olsa usd , asgari ücret 700 usd olur 2025 sonu ? bu seviye mi makul ???

ülkenin bir gerçeği var , 400 usd asgari ücret seviyesi ...

üretim modelini değiştirmediğin sürece bu değişmez

hesapla 2025 sonu tespit komisyonu kaç lira olarak belirleyecek 2026 asgari ücretini sonra onu kur seviyesi ile karşılaştır ... konu berraklaşır

bizim makro teorisyenler şu anda maalesef kur seviyesi açısından çok geriden geliyorlar, seçim meçim saçmalığı için

mikro ekonomideki hareketliliği görmeden saçma sapan makro teoriler peşinde koşmaya devam ederlerse bütün linkleri koparırlar sonra bir bakmışsın 200 lira olmuş...

cevdet bunu herkesten iyi bilir
     Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku

6. Batman lı ABD li ve İngiliz fonlara niyet beyanı yapmıştır görüşmelerde bunu yani MB nin hedef rakamlarını yabancılar bilirler oyuna dahil olmakla ilgili nerede girmeleri gerektiğini bilirler.

Ama sürekli bilhassa ABD li bankalar birbirini tekzip eden raporlar yayınlıyorlar ve saçma ötesi rakkamlarda zikrediyorlar mesela Ereğli'ye 19 lira hedef fiyat mı ne demişler. İnsanda biraz da izan olur kardeşim. Hangi oyunu oynuyorsun.

Önümüzdeki hafta Fitch oğlu Fitch ın görünüm hikayesi yenilenecek esasen yatırım yapılabilir kademenin 5 veya 6 basamak altındayız junk çöp seviyesi notun görünümünden medet uman durumdayız.

Oyun için gerçek fikri olan varsa yazsın ama sağdan soldan saçma fikir bombardımanı var biri 2025 yılı ortalaması 35 diyor biri 2024 sonu 100 mü ben hayatımda bu kadar uç deli saçması rakam beyanları duymadım.

7.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Eskiden (1980 öncesi) ambargo ve anarşiden dolayı cigara, tüp, yağ, benzin kuyrukları vardı.

Fakat ben hiç ekmek ve et kuyruğu görmemiştim, o zamanlarda da et balık kurumu ve halk ekmek fabrikaları vardı.

Heleki soğan, patatesin 3 okka sınırlama ile kuyrukta devlet tarafından satıldığını duysam g.tümle gülerdim.
    Eskiden EBK nın mahallelerde bile küçük dükkanları vardı.

O zaman da EBK eti daha ucuz sattığından kamyon geldiği gibi kısa sürede biterdi.

O dönemdeki kuyrukların nedeni zam beklentisiydi.

Kemal Sunal ın filimlerinde anlatıldığı gibi esnaf zam gelecek diye stok yapardı.

Zira enflasyon fenaydı.

Şimdi ise mallar serbest piyasada üretildiği için gelen zamlar heme gerçekleşiyor. Kimse stok yapmıyor.

Sadece bu hükümet bir ara şekerde bir yıllık stokumuz var kilosu 5 TL den şeker satılacak direndiği hafta 3 harfli marketlerin şeker rafları bile boşalmıştı.

Sonra şekeri 5 TL den 25 Tl ye çıkarınca şeker marketlere geri geldi.

Şimdi de hükümet ve söz dinler medyası dolar seçimden sonra artmaz dedikçe halk altın ve dolara saldırıyor.

Bakalım rasyonel düşünce galip gelecek mi?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

8. 2001 de dolar 1.7 lira oldu krizde 2002 de 1,1 e indi 6.7 yıl bu rakkamlarda kaldı ihracat da yapıldı. Bu ihracatçı ağlıyor palavrası bitmez, ama sorun ithalat artışıdır bunu da vergi ile önlersin dış baskılara eyvallah etmezsen çok basit .

Sayfa 858/1002 İlkİlk ... 358758808848856857858859860868908958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •