Sayfa 989/1002 İlkİlk ... 489889939979987988989990991999 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 7,905 - 7,912 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    Sanki geçtiğimiz yıl seçimlerden sonra doları ucuz fiyattan toplayıp yükselten MB oldu.

Bu sefer aynısını yapmaz ise (ben yapmayacağını düşünüyorum) sana katılıyorum.
    Aralık 21 operasyonunu kim yaptı sence hocam?

KKM, DKKM hesabındaki paraların maliyeti açısından mevcut mevduat faizini düş.
    Üzerine %20-30 Allah ne verdiyse operasyon maliyetini ekle... Önce bir peek yaptır.
    Köpük yarat... Oradan gelenin eline ver. Onlar 1.5-2 yıl beklerken...
    KKM, DKKM'nin çözüleceği vakte yaptığın operasyondan gelen para ile bas aşağı...

Elbette ben oturma organımla salladım ama... Şapkada kim bilir kaç tavşan var.

yumoşta saniyeler içinde 35.5 gösterildi

3.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Yediler dağ gibi damadımızı, gül gibi Nebatimizi.

Bu aslanların yerine, blank expression bakışlı ingilizi getirdiler.
    Abi gönderide "damar" görünce atlamıştım ama. Meğer yazım hatasıymış...
    Olsun vereyim ben "damardan coşkuyu" :

https://twitter.com/ww3mediaa/status...Ee9lW2cmA&s=19
    kızım sana söylüyorum gelinim sen anla
    Bosporos

5.  Alıntı Originally Posted by ASAP_ Yazıyı Oku
    Tarih tekerrürden ibaret ise...
    "Mevcut iktidar da geçmişte yaşanan her şeyin tersini yaparak vatandaşı ters köşeye yatırdığına göre...
    Seçime kadar kur yavaş, yavaş yükselir. Belki hemen ertesinde de tepe yapar. Akabinde gelenin eline verir gönderirler..." diyorum ben.
    Bende öyle düşünmek istemiyorum ama bu kur ile cari açığın bir kısmını turizm karşılayamaz. Kucağa bırakma olayı 40-45 gibi olabilir

6.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    https://twitter.com/ww3mediaa/status...Ee9lW2cmA&s=19
    kızım sana söylüyorum gelinim sen anla
    Bosporos

Olsa harika ama... O iş zor. Petrodolar meselesi kimlerin başını yedi...

https://eksisozluk.com/entry/8479401

https://www.petroturk.com/makale/pet...r-diyara-dogru

Petrol Ticaretinin Dolarla Olmasını Sağlamak ve Doların Rezerv Para Pozisyonunu Korumak
    ABD'nin OPEC ülkeleri ile yaptığı anlaşmadan sonra, petrol ticareti, günümüzde büyük oranda dolarla yapılmaktadır. Petrolün dolarla satılması, doların rezerv para olmaya devam etmesinin en güçlü dayanağıdır. Petrol ihtiyacı olan devletlerin, petrol satın alabilmesi için, elinde dolar bulundurması gerekmektedir. İşte bu noktada, petrol satın alacak devletler, gerekli doları temin etmek için, ABD'ye mal ve hizmet vererek dolar almak dışında başka yol yoktur. Bu uygulama ABD'nin, karşılıksız olarak bastığı dolarlarla bütün dünya devletlerinin mal ve hizmetlerini bedavaya alması demektir. Yılda 2 trilyon dolara yakın bir petrol ticareti olduğuna göre, bu ticaretin dolarla olmasının devamı, ABD için hayati derecede önemlidir ABD'nin kurmuş olduğu bu düzene karşı, geçmişte bazı başkaldırılar da olmuştur. 2001'de Saddam Hüseyin petrolü Euro ile satacağını ifade etmiş, ancak bunun bedeli Saddam için çok ağır olmuştur. Günümüzde ise Rusya AB ile petrol ve doğalgaz ticaretini Euro ile yapmaktadır. İran 2008'den bu yana petrol ve doğalgaz ticaretinde dolardan vazgeçmiştir. Petrol ve doğalgaz ticareti pastasında en büyük paya sahip olan Ortadoğu'nun dolardan vazgeçmemesi ABD için hayati öneme sahiptir. Bunun devamını sağlamak için de ne gerekiyorsa yapmaktadır..."

7.  Alıntı Originally Posted by ASAP_ Yazıyı Oku
    Abi gönderide "damar" görünce atlamıştım ama. Meğer yazım hatasıymış...
    Olsun vereyim ben "damardan coşkuyu" :

Ben bunu yaptım damatçım sağolsun sayesinde düğünü yapıp 2007 model Toyota Corolla aldık. Şu an gözlerim fildir fildir bakıyorum da hiç veren yok. Bu kara Şimşek buna göre akıllı çıktı delikleri tıkayarak gidiyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bende öyle düşünmek istemiyorum ama bu kur ile cari açığın bir kısmını turizm karşılayamaz. Kucağa bırakma olayı 40-45 gibi olabilir
    USD enflasyonu, TRY enflasyonu, Türkiye'de mevcut USD bazlı enflasyon oranına bakarsan...
    40-45 TL pek de köpük gibi durmuyor bence... Köpük olması için...

Sayfa 989/1002 İlkİlk ... 489889939979987988989990991999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •