Sayfa 233/1002 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333733 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bunda şöyle bir çakallık da olabilir.Meclisten geçen kanun ocak ayı zammını kapsamadan da geçebilir.Bir ay bir aydır deyip o yüzde 5 farkları da iç edebilirler.Bunlardan beklenir.
    Olacak olan o zaten. Bir ay bir aydır deyip hesap yaptılar. Yoksa enflasyonun kaç çıkacağını ( açıklanacağını ) bilmiyorlarmıymış.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    Olacak olan o zaten. Bir ay bir aydır deyip hesap yaptılar. Yoksa enflasyonun kaç çıkacağını ( açıklanacağını ) bilmiyorlarmıymış.
    Benim sorduğum sorudaki ayrıntıyı anlıyamayan bazı necip türk halkı vatandaşlarını siz de aydınlatmış oldunuz.Bunca zamandır oynanan tiyatronun temelinde o bir aylık parayı iç etmek de olabilir.Necip türk milletinin çoğunluğu e devleti bu ayrıntı nedeni ile kitledi.Ama bizim çok zeki forumdaşlar arasında bu ayrıntıyı anlamayanlar olabilir,normaldir.

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Akp li olan ona inananla olmayan arasında çok ekonomik fark var. Akp li olanlar rte ne derse ona inandı planını ona göre yaptı ve battı. Benim en son ki patronum bana kızıyordu fanatik rte li. En son aradı sen haklıymışsin bu adam ülkeyi mahvetti dedi. Adam medikalci ve hastane geri ödemeleri 1-2 yıl arasında. Bu adam 2021 Aralık'ta ihaleye girerken kur tahmini 15 değildir. O gün ki faizi düşünün. İhaleye rte ye inanarak üstüne %10-30 arasında kar koydu girdi. Bugün kur 30 faizler %60 ve bu adam 2023 aralığın faturasını 2025 yılının sonunda alacak. Benim patronun kaybedeceği hiç bir şey kalmadı muhtemelen 10 milyon ekside kredi borcu vardır. Çekebildigi kadar Krediyi çeker çarkı döndürür yiyebildiğini yer. Batiktsn çıkması imkansız. Bu adam rte döneminde 100 daire bir işhanı bir okul binası bir de Konya'nın kıymetli yerinde 2 milyon dolarlik dükkan yedi. Şuan sahibi olduğu ev araba hiç bir şey yok. Sadece emekli maaşı var o da en düşük.
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Eğer bu söylediğin nokta virgül doğruysa bu adamı tanımak isterdim, benim gördüğüm Reisçiler hep , az , çok nemalanan veya emekli takımı, böylesini ilk kez duyuyorum insan yere 100 lirası düşse bayağı bakınır bu adam 100 dairenin ilk ini kaybedince neden aymamış anlamak fevkalade zor.
    Yani geri zekalı olsa başta o parayı yapamazdı. Bir terslik var. Anlamadım.
    Benim akrabam sayesinde tanıştığım bir sanayici vardı..Şirketi borsada işlem görüyordu...Adamla tanıştığımda adam dedi ki ; Ben tüccar biriydim...İstanbulun göbeğinde 10 dönüm arazimi bile bu fabrika için sattım..Adam tüccarken kazandığı tüm birikimi ve yatırımlarının tamamını fabrikaya gömdü ama yine de herşeyi bartırdı....Bu adam RP AKP falan herkesle arası iyi bir adamdı...

Eğer bu meclisden kanun çıkarma martavalı ocak zammındaki o yüzde 5 i iç ederek sonuçlanırsa yuh artık diyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bunda şöyle bir çakallık da olabilir.Meclisten geçen kanun ocak ayı zammını kapsamadan da geçebilir.Bir ay bir aydır deyip o yüzde 5 farkları da iç edebilirler.Bunlardan beklenir.
    Yok yaw olmaz öyle diyorum. 10 bin alan 500 lira 20 alan 1000 lira fark alacak yani bi yemek parası 1 kişilik ve de şimdilik.
    ........

Yaw iki kişi karı koca, bi evde 10+10 =20 alıyorlar taa ne istiyollar namkörler...
    Bak toplamayı bilem yaptım onlar için bunlar zor toplama yapar , ilk mektepte toplama yaparkene çohh düşünüp bulmaya çalışırlardı.
    Gafaları sarmazdı , hesap yapmaya keraat cetveline .
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

6. eter pen
    @aemosq
    ·
    19s
    kiracı banada telefonda hakaret küfür etti, iki senedir yüzde 25 kira artışı yapıp geçti, kiracımın durumu gayet iyi, en lüks arabaya biniyor,şirket sahibi. kiradan aldığım gıdayı elektriğimi doğalgazı bırak sağlık harcamalarımı karşılamıyor, peki adalet, hukuk, kul hakkı?

Bu örneklerden onbinlerce var...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

7.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Benim akrabam sayesinde tanıştığım bir sanayici vardı..Şirketi borsada işlem görüyordu...Adamla tanıştığımda adam dedi ki ; Ben tüccar biriydim...İstanbulun göbeğinde 10 dönüm arazimi bile bu fabrika için sattım..Adam tüccarken kazandığı tüm birikimi ve yatırımlarının tamamını fabrikaya gömdü ama yine de herşeyi bartırdı....Bu adam RP AKP falan herkesle arası iyi bir adamdı...
    Buradan çıkardığım sonuç, demek ki Ayasofya'nın verdiği örnek tek değil, bayağı bir bunlardan var..

Ethem Sancak vardı, tanır herkes, ben, RTE ye aşığım dedi, sonra tank -palet fabrikasını aldı pitch etti sonra aşkı bitti, Akp ABD nin kurdurduğu partidir dedi yani bu örnek makul ,diğerleri gerçek ten kafayı yemiş tipler...

8. enflasyon farkının maaşa yansıması zamanında yasayla düzenlenmiş bir uygulama, hala yarın maaşlara yansıyacak mı diye soruyorlar töbe töbe..

Sayfa 233/1002 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333733 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •