Sayfa 999/1002 İlkİlk ... 49989994998999799899910001001 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 7,985 - 7,992 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yaş 59 ben de izlenimimi yazayım.Şimdiki gençler bence de bizden çok ama çok şanssızlar.Bizim zamanımızda ev araba yatırım bunlar hemen hemen her meslek için ulaşilabilir hedeflerdi şimdiki gençler için bu imkansız.Great reset öncesi dönemdeki bir nesil,hiç şeyi olmayacaklarmış ama mutlu olacaklarmış nesli ,bunun ilk kısmı doğru hiç bir şeyleri olmayacak mutlu olurlar mı bilemem.Konut emlak vs bence pek geleceği olmayan bizim neslin yatırımları,şu anda uygulanan politikaların hepsi emlak sahipleri aleyhine.Dolar işine gelince eksi 60 milyar dolar rezerv demek ertelenmiş 60 milyar dolarlık bir krizimiz var demektir.Bu kriz seçimler nedeniyle ertelendi,ama bunun bir sonu var o kriz yaşanacak.Şu anda yaşananlar kriz falan değil,kriz seçimden sonra başlayacak,kur artacak faiz artacak ve fakirlik derinleşecek.Buhranın etkisi baya baya hissedilmeye başlanacak.
    Valla şunların batıp bu ülkeden gitmelerini herkesten çok isterim. 10 yıldır hep batıyoruz. Reis kanser hep ölüyor. Yok efendim şu kadar iç borçlanma var kasa tam takır ödenemez batarız lafları. Hiç biri olmadı arkadaş keşke bir tanesi olsaydı.

2. Aslında işin temelinde yatan olay şu. Doğru teşhis doğru tedavi. Bu hastalıkta da aynı, elektrikli ev aletleri arızasında da, araba arızasında da. Bizim ekonomi de geçmişte yapılan çok büyük hata var. Sonuçta bu para devletin de kasasına tam olarak girmemiş vatandaşın cebine de girmemiş. Doğru teşhis o parayı bulup devletin kasasına ve vatandaşın cebine koymak. Bunlar devletin kasasını düşünüyor gibi ama vatandaşını hiç düşünmüyor. Vatandaşın tüketimi düştükçe iflaslar çoğalır devletin aldığı vergiler azalır banka batıkları çoğalır. Hatırlarsınız enerji şirketleri 50 milyar dolar kredi ile batıyordu doğuş grubu Ülker Grubu gibi bir çok grubun milyarlarca dolar borcu vardı. Sonra damadın ekonomik icadı ile onlar kurtarıldı. Çoğu borcunu o gün düşük faizli TL krediye çevirdiler. Muhtemeldir ki eninde sonunda aynı hatayı yeniden yapmak zorunda kalacaklar. Benim düşüncem bu.

Valla bunların başına Helikopter Ben gibi biri s.çtı, o günler geçti gitti.

Bir gün gelecek, çevirecek parayı BAE, Katar, Suudi, Rusya v.s. bulamayacaklar.

Türkiye temerrüde düşecek, sonu moratoryum olmaz umarım.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Gençlerin tek lüksü o telefonlar oldu artık,ev taksidi hayal,araba taksidi hayal,belki iş bulamıyor belki asgari ücrete ömrünün tükenip gittiğini gözlemliyor umutsuz,telefonun içinde onun içinde bir yaşam var,sosyal ilişkiler ,gazete ,radyo ,tv kitap film hepsi telefonda onun için.E artık onun da en lüksünü alsın da kendini şımartsın ,bence olay değişmez.Ha tavsiye edermisin dersen iki yıl öncesine kadar tuşlu telefon kullanan biri olarak bence anlamsız ama onları anlıyormusun dersen bence sıkıntı yok,anlaşılabilir bir durum.

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Valla şunların batıp bu ülkeden gitmelerini herkesten çok isterim. 10 yıldır hep batıyoruz. Reis kanser hep ölüyor. Yok efendim şu kadar iç borçlanma var kasa tam takır ödenemez batarız lafları. Hiç biri olmadı arkadaş keşke bir tanesi olsaydı.
    Batmadık mı.

6. Fatih Altaylı Yavuz AğırAlioğlu ile bir program yapmıştı onu dinledim, adamın dediği. Siz hasta olduğunuzda Dr gittiğinizde Dr a sen Allah'a inanıyor musun. Hangi cemaate mensupsun, siyasi görüşün ne Alevimisin Sünnimisin, Kürt müsün Türk müsün diye sormuyoruz demişti, bizim siyaset de bu gidilen Dr gibi olmalı demişti.

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    O 2001 sonrası enflasyon fala değildi 80-90 lı yıllarla kıyaslarsan. Ama o zaman satın alma gücü vardı insanlarda bugün o yok.
    Yıllardır aynı şeyleri yazıyoruz.!!
    Bu Otobandaki kriz degil.!!!
    KAOS KAOS.!!!!
    Türkiye tarihinde böyle kaos daha yaşamadı.!!
    Eğitim bitik.!!
    Hukuk bitik.!!
    Sınırlar yol geçen hanı.!!!
    Ülkenin tüm varlıkları, birikimleri.!!
    Haraç mezat buharlaştı.!!
    Demokrasi tek adamın 2 dudağında.!!
    Yalan makinası güdümlü medya.!!
    Dış borç batağında ülke.!!!
    Kimse boşuna havanda .!!
    Su dövmesin.!!!
    Bu işin sonu karakolda biter.!!
    Faturayı gariban halk öder.!!!
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Batmadık mı.
    Valla battık mı batmadık mı bilmem ama. Hala ALAMANYA'nın bizi kıskandığı düşünen %52 varken batsan ne yazar batmasan ne yazar..

Sayfa 999/1002 İlkİlk ... 49989994998999799899910001001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •