Sayfa 111/1002 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 881 - 888 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    600 dolar asgari ücreti bir tek apartman yöneticisi rahat öder ama yine de kavga gürültü olur aidatlar kol gibi artınca

Öder ödemez onu bilemem. Ama bir güvenlik görevlisinin rakibi misal Kamera sistemidir.

1 aylık eleman maaşına, en baba setten alabiliyorsun. Bunu da alarma ve UPS e bağlasan bile adamın 1 aylık maaşı ile tüm dijital sistemi komple satın alabiliyorsun.

Misal: 9300 TL, Full HD, 8 li kamera seti + kaydedici dahil https://www.hepsiburada.com/bises-8-...hbcv000018nzza

en babası 22800 TL, 14 Lü 5 Mp 1940P Sensör 6 Mp Sony Lens Metal Kasa Ip Güvenlik Kamerası Seti_bs 548IP https://www.hepsiburada.com/bises-14...-HBC000015XJOY

Bir de üstüne 2-3 bin verip UPS alsan misal.

ben illa her yerde böyle olacak demiyorum, ama asgari ücreti yükselttikçe, hemen alternatifler konuşulmaya başlanır. Makul bir rakam neye göre olmalı? Alternatiflerin cazip olmamasını sağlayacak seviyeye göre.

2.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Amerikan ekonomisi çatırdıyor. Borç bulamıyorlar mevcut faizlerle. Faizi yükseltmeleri lazım ama o da olmuyor. Russel 3000 endeksinde firmaların %20 si Zombie yani batık zaten. Faizi biraz daha yükseltirlerse firmaların yarısı komple şalteri indirirler.

1 aylık FED bonosu titredi az önce.

Altını durdurmak için bonolarda faizi yükselttiler, bu defa da Amerikan borsası çökmeye başladı. Bundan sonra Altını tutmak için faize yapılacak her müdahale Amerikan ve Avrupa ekonomisindeki çöküşü daha da hızlandırır.

3.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Öder ödemez onu bilemem. Ama bir güvenlik görevlisinin rakibi misal Kamera sistemidir.

1 aylık eleman maaşına, en baba setten 3 tane alabiliyorsun. Bunu da alarma ve UPS e bağlasan bile adamın 1 aylık maaşı ile tüm dijital sistemi komple satın alabiliyorsun.

Misal: 5500 TL, Full HD, 8 li kamera seti + kaydedici dahil https://www.hepsiburada.com/ids-8-ka...-HBC00001WXI1J

1300 TL UPS https://www.hepsiburada.com/powerful...m-HB00000V4HZZ

ben illa her yerde böyle olacak demiyorum, ama asgari ücreti yükselttikçe, hemen alternatifler konuşulmaya başlanır. Makul bir rakam neye göre olmalı? Alternatiflerin cazip olmamasını sağlayacak seviyeye göre.
    ben bu tarz şeyleri hep söyledim apartman toplantısında bir çöp toplatmak için bu kadar yüke gerek yok dedim dışardan hizmet alımı yapalım dedim ama insanlar özel bir bağ kurmuş görevliyle toz kondurmuyorlar çalışkan olsa bir şey demiyeceğim ama o da yok zaten artık toplantılara da katılmıyorum aidatı ödüyorum kapımı kapatıyorum insanlar kendi parasının kıymetini bilmiyorsa banane

4.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Hayatta ki tek alışkanlığım kahve.sağlamda bir kahve köşem var evde.cuma günü kg 800 tl olan kahveler bugün 1200 tl.
    V60'mı yapıyorsunuz.

5.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Son beş yılda hayatımızdan kuruyemiş meyve et ürünleri dışarda yemek yeme içme giyim masrafını hatta berber masrafı sağlık giderlerini olabildiğince kıstık. Basit kahvaltı ve baklagiller ile devam ediyor hayatımız

Sizlerden alınanı bu tablo çok net gösteriyor.

Dolaylı vergi yükünde tarihi zirve

https://www.dunya.com/kose-yazisi/do...i-zirve/692047

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Deniz suyu adı üstünde su.Ama deniz suyundan değil altın elde etme bildiğin içme suyu elde etme konusu bile henüz sakıncaları nedeniyle rantabl bulunmuyor.İnsanlık elbet ilerde iki konuyu da ilerde çözer,deniz suyunu da içer içindeki altını gümüşü de ayrıştırır da iki konuyu da biz göremeyiz.Yakın gelecekte o işler bilmemne asteroidinde on yüz milyon ton altın keşfedildi gibi haberlerden daha fazla anlam taşımaz.E keşfettin de ne oldu hadi git al bakalım bir gram altın alabiliyormusun.Keşfedip etmediğin konusunu da bir yana bırakıyorum,o tarz haberlerde keklendiğimiz konusunda da kuvvetli şüphelerim var.
    Çok büyük tankerlerde böyle bir altın ayrıştırma olayı varmış, nasıl olsa yol gidiyor arada bu da çıksın hesabı.

Bir zamanlar arabalar için lityum pile bu miktarda lityum metali bulmak imkansızdı, teknoloji ilerledikçe lityum ayrıştırmak mümkün oldu.

Eskiden uzay araçlarında ve uydularda gümüş-çinko bataryalar kullanılırdı, çok daha hafif olan lityumu o kadar miktarda bulmak mümkün değildi.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

7. En düşük memur maaşı 1000 euromu olacak şimdi? Kaç milyon var?

8.  Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    En düşük memur maaşı 1000 euromu olacak şimdi? Kaç milyon var?
    2000 dolar ve üstü alan memurlarımız olacak zenginleşmenin yolunu bulduk faiz artır doları tut

Sayfa 111/1002 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •