Sayfa 998/1002 İlkİlk ... 4988989489889969979989991000 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 7,977 - 7,984 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Aslında aynı şeyi konuşuyoruz tabii ki gençlerin işi çok zor .Ama enflasyonu da kendileri artıyor olabilirler mi acaba. Geçen hafta sıraselvilerden tophaneye doğru inerken önümde yürüyen 2 gencin konuşmasına şahit oldum. Kaygıları şuydu krediler kapalı olduğu için ellerindeki telefonu ıphone 15 e yükseltmek için takviye bulamamaktı. Ne dersin bu duruma . Biz mesela o enflasyonist ortamlarda hiç böyle kaydılarımız yoktuç Bizim en büyük kaygımız karnımızı doyuramamaktı.
    " 'Yav he he...!' dersem ayıp olur." diye demiyorum.
    2 genç Iphone alıyormuş diye mi enflasyon yükseliyor?
    Yine nostalji güzellemesi. Tamam abi.
    Siz gaz yağı yakıp, eski urbaları giyiyordunuz.

2.  Alıntı Originally Posted by ASAP_ Yazıyı Oku
    Yahu zaten sıkıntı orada.
    Memlekette vergini ödeyip insan gibi yaşamak istiyorsun ama...Yok!
    Memleket olimpiyatlarda dekatlon kategorisi seçmeleri gibi.

Kendin yazmışın:
    Niye insan gibi evinde, ailenle zaman geçirerek para kazanamıyorsun, gelirini koruyamıyorsun abi?
    Niye karda-kışta... Af edersin oturma organını yırtman gereksin para kazanmak için?
    Hadi senin ekstrem yeteneğin var. Normal vatandaş n'apsın?
    Bak biz o yıllarda işlerin yavaş yavaş zorlaşmaya başladığı günlerde kendi aramızda arkadaşlarla şakalaşırken ''EKMEK ASLAN'IN AĞZINDA'' dan '' EKMEK ASLANIN MİDESİNE '' geçiş günlerini yaşıyorduk. Şimdi artık ekmek ''ASLAN'' ın neresinde sen tahmin et..

Yaş 59 ben de izlenimimi yazayım.Şimdiki gençler bence de bizden çok ama çok şanssızlar.Bizim zamanımızda ev araba yatırım bunlar hemen hemen her meslek için ulaşilabilir hedeflerdi şimdiki gençler için bu imkansız.Great reset öncesi dönemdeki bir nesil,hiç şeyi olmayacaklarmış ama mutlu olacaklarmış nesli ,bunun ilk kısmı doğru hiç bir şeyleri olmayacak mutlu olurlar mı bilemem.Konut emlak vs bence pek geleceği olmayan bizim neslin yatırımları,şu anda uygulanan politikaların hepsi emlak sahipleri aleyhine.Dolar işine gelince eksi 60 milyar dolar rezerv demek ertelenmiş 60 milyar dolarlık bir krizimiz var demektir.Bu kriz seçimler nedeniyle ertelendi,ama bunun bir sonu var o kriz yaşanacak.Şu anda yaşananlar kriz falan değil,kriz seçimden sonra başlayacak,kur artacak faiz artacak ve fakirlik derinleşecek.Buhranın etkisi baya baya hissedilmeye başlanacak.

4.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Bak biz o yıllarda işlerin yavaş yavaş zorlaşmaya başladığı günlerde kendi aramızda arkadaşlarla şakalaşırken ''EKMEK ASLAN'IN AĞZINDA'' dan '' EKMEK ASLANIN MİDESİNE '' geçiş günlerini yaşıyorduk. Şimdi artık ekmek ''ASLAN'' neresinde sen tahmin et..

Alınma ama... Sen ve senin gibi muhalif görünümlüler, mevzuunun kişisel olmadığını anlayana kadar 20 yıl geçti.
    "Ben gemimi yürütüyorum, öpeyim diğerlerini" söylediklerinin toplamı.
    Tamam başkan. Allah'cım zeval vermesin peynir gemine.

5.  Alıntı Originally Posted by ASAP_ Yazıyı Oku
    " 'Yav he he...!' dersem ayıp olur." diye demiyorum.
    2 genç Iphone alıyormuş diye mi enflasyon yükseliyor?
    Yine nostalji güzellemesi. Tamam abi.
    Siz gaz yağı yakıp, eski urbaları giyiyordunuz.
    Evet tam da o 2 genç ıphone alıyor diye yükseliyor. Önce o gençleri tüketim manyağı yaptılar. Şimdi de onları disipline etmeye çalışıyorlar. Sen seçimden sonra gör bakalım taksim meydanının ortasında hiç bir işe yaramayacak kredi kartlarını yakanları.. O zaman yine konuşuruz bu konuları. O yıllarda büyük bir kesim ayağını yorganına göre uzatıyordu. Bugün bu atasözünün anlamını bilmeyen binler on binler var..

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yaş 59 ben de izlenimimi yazayım.Şimdiki gençler bence de bizden çok ama çok şanssızlar.Bizim zamanımızda ev araba yatırım bunlar hemen hemen her meslek için ulaşilabilir hedeflerdi şimdiki gençler için bu imkansız.Great reset öncesi dönemdeki bir nesil,hiç şeyi olmayacaklarmış ama mutlu olacaklarmış nesli ,bunun ilk kısmı doğru hiç bir şeyleri olmayacak mutlu olurlar mı bilemem.Konut emlak vs bence pek geleceği olmayan bizim neslin yatırımları,şu anda uygulanan politikaların hepsi emlak sahipleri aleyhine.Dolar işine gelince eksi 60 milyar dolar rezerv demek ertelenmiş 60 milyar dolarlık bir krizimiz var demektir.Bu kriz seçimler nedeniyle ertelendi,ama bunun bir sonu var o kriz yaşanacak.Şu anda yaşananlar kriz falan değil,kriz seçimden sonra başlayacak,kur artacak faiz artacak ve fakirlik derinleşecek.Buhranın etkisi baya baya hissedilmeye başlanacak.
    Bu ülkede, ülke vatandaşları için enflasyon başta olmak üzere...
    Sosyal güvenlik, Sağlık, Güvenlik, Konut, Maaş vb. sorunlarını temelinde,
    BENCE: Göçmen politikası var.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Evet tam da o 2 genç ıphone alıyor diye yükseliyor. Önce o gençleri tüketim manyağı yaptılar. Şimdi de onları disipline etmeye çalışıyorlar. Sen seçimden sonra gör bakalım taksim meydanının ortasında hiç bir işe yaramayacak kredi kartlarını yakanları.. O zaman yine konuşuruz bu konuları. O zaman büyük bir kesim ayağını yorganına göre uzatıyordur. Bugün bu atasözünün anlamını bilmeyen binler on binler var..
    Tamam abi. Biat ettik ya. Senin en doğrusunu yaptığına. Saygılar.

Ben gençler için çok üzülüyorum.Sorun kendilerinde sanıyorlar.Aslında alakası yok,biz çok daha şanslıydık,yoksa zeka çalışkanlık falan bunlar nesiller arasında farklı olmaz.Şu anda fırsatları çok kısıtlı,birikim yapamazlar yatırım yapamazlar,ayakta kalanları survıvor modunda devam edecek,çoğu onu da beceremeyecek.Zamanın ruhu maalesef böyle.

Sayfa 998/1002 İlkİlk ... 4988989489889969979989991000 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •