Sayfa 752/1002 İlkİlk ... 252652702742750751752753754762802852 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 6,009 - 6,016 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Üstadım alışverişe gittim ama malzeme çıkmaz gibi.
    5M Migros’tan levrek aldım. Temizlemesi 1,5-2 saat sürer dedi. Has sektör dedim balıkları bıraktım. Sonra hanım ben temizlerim dedi ve tekrar aldık.
    Marul 40 gayme.
    Pasta reyonundan iki kişinin yiyebileceği büyüklükte rulo pasta aldık. Taze mi bugünün ürünü mü diye teyit ettim. Zaten imalatı hemen arkada yapıyorlar.
    Pasta 75 TL. Uygun geldi aldım. Denemek için.
    Balığın yanında ne içiyorsunuz diye soranın ağzına kürekle vururum. Geçen stok yaptım dedim ya.
    Sakin ol şampiyon niye kürekle vuruyon. Ehtiyar Reha başkandan mi bulaştı bu asabiyet içindeki şiddet. Belki vişne suyu belki türk ayranı içiyorsun ne bileyim. Ben o beyaz bulanık içeceğe çok uzağım. Bir kere biranın içine karıştırıp içirdiler bana evin yolunu bulamadım. Ha tadı da zehir gibi acı bana göre. Gerçi çaydan bile bişi anlamayan benim ayran ve su kola başka bir şey den anlamıyorum daha doğrusu tad alamıyorum.

2. Beyler Kusadasinda bir yer kiraliycam Pztesi parayi yollamam lazim 10 gunlugune kiraliyorum. denize yakin bir ev 3 katli. Apart diye geciyor yerin adi. 10 gun diye acaba devlet teknik olarak bunu Airbnb olarakmi goruyor acaba?

ama sonra internette baktim millet soyle yorum yazmis;

"100 gün altı ev kiralayamıyorsunuz yeni yasa aracı olana bile ceza kesiyormuş minik bir bilgi umarım sorun yaşamadan sureci atlatırsınız. Ben böyle olunca apart tercih etmek zorunda kaldım"

Ee adam bir sey demedi. Simdi bu yasakmi degilmi?

3. Kkm olmasa devalüasyon olur ama devasa bir kkm var. Ama seçim gecesi kkm iptal olursa o zaman mümkün. Diğer türlü kontrollü bir salınım olur. Bu ekonomi programını asıl seçimden sonra göreceğiz. Ayakları var mı gözü görüyor mu. Bir de Cevdet Akçay hoca duracak mı. Bildiğim kadarıyla MB eksik üyeleri var. Onları atar rte Cevdet Akçay hoca etkisiz hale gelir. Ya da görevden alınır belki istifa eder.

4. Reha bey siz kültürlü gün görmus tecrubeli birisiniz 250 Gr sofra ekmek 10 TL 500 Gr durum bugdayindan makarna 18 TL ..nasıl oluyor bu iş.akil ve mantık dışı .yada forumda görüşleri olan arkadaşlar sektörden olur vs .

Devalüasyon in miktarı çok önemli degil .en az yüzde on bekliyorum.deval yuzde on olurken bir neden bulunup yapılacak.o tatsız neden hem deval yaptıracak hem de borsada panik satış.yuzde on dolar çıksa yuzde on borsa düşse benim için yuzde yirmilik avantaj oluşmuş olur.bu da ban yeter.bu dediklerimi iki ay içinde bekliyorum.olursa olur olmazsa dolarda bekleriz.nasilsa borsa da bu seviyeden sonra uçma kaçma olmaz.12 aylik bilancolar son iyi bilancolar ilk çeyrekte beraber tatsız bilancolar başlar.borsada hava bozulduğu zaman benim taki bim deki şirketlere girme fırsatım olur.plan bu .bakaca zzzz artik

6.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Reha bey siz kültürlü gün görmus tecrubeli birisiniz 250 Gr sofra ekmek 10 TL 500 Gr durum bugdayindan makarna 18 TL ..nasıl oluyor bu iş.akil ve mantık dışı .yada forumda görüşleri olan arkadaşlar sektörden olur vs .
    Daha önce paylaşmıştım, migros makarna 8 yada 9 TL idi, 500gr

Konut dolar bazında ucuzlar nominal az bisi artar.ama cüzi artar.otomobil sıfır zaten deval kadar artar.ama tüm firmalar mecburen yuz tane kampanya ilan eder.ikinci elde de nominal bir artış bence olmaz.durgunluk devam eder.dolar bazında elbet ikinci elde de düşer.bundan sonra kredi ile mal alma bitti.nakit degerli.o nedenle konut araba gibi büyük nakit çıkışı olan şeylerde eski dünya bitti.

Sayfa 752/1002 İlkİlk ... 252652702742750751752753754762802852 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •