Sayfa 26/134 İlkİlk ... 1624252627283676126 ... SonSon
Arama sonucu : 1069 madde; 201 - 208 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

1. Miraç kandilimiz mübarek olsun hayırlara vesile olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

BİST/100 kısa günlük kanal üzerinde harekete devam ediyor.

3. Bu gün biraz kıpraşmış bu Lütfü hocam.

4.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Bu gün biraz kıpraşmış bu Lütfü hocam.
    Ellerine sağlık hocam, benim planım belli, o ister kıpraşsın ister kıpraşmasın, yaklaşık 2.5 yıl oldu, zaman sorunum yok sağlık olduğu sürece.... o kedi buraya gelecek
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Endeks eksiye düşmeye başladı...

Eğer teori tutarsa bu düşüş geçici olacaktır...

Sonrasında çok güzel günler olacaktır inşaAllah...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    ..

Örneğin;

- VKY 'yi incelerken geçmişine bakıp neler yaptığını görünce HLY için de benzer bir durumun var olduğunu gördüm...!!!

Zamanında ellerinde yüklü mallar varken, şimdilerde tahtadan çıkmışlar gibi bir durum varmış ama son hareketle yeniden mallarını arttırmaya başlamışlar...

Bu durumda HLY 'de VKY gibi terste yakalanmış da olabilir. Şimdi benim de kafam karıştı...!!!

Ama aralarında bir fark var: HLY daha doğru zamanlarda işlemler yapmış; VKY ise tam tersi, yakalanmış havası net...

HLY önemli bir aktör. Sıkı takibi şart...

Bugün işlemlerim az çok tamamlandı sayılır. Bu saatten sonra seyirci olarak kalacağım. Yani biraz boşladım kendimi...

Şimdi sizin açıklamalarınıza bakarken bir şeyi farkettim. BU HLY ve VKY aslında birbiri ile ilişkili olmamasına rağmen işlemlerinin geçmişleri benzer durumda. Benim aklıma şey geldi. Yan hesap ya da geçici olarak bu akümülasyon döneminden (bir şekilde )haberdar olabilecek biri ya da bir kanka olabilir. Genelde bazen tahtacı abilerimiz malın Ky den alınırken kendisi değilde kankası tarafından alınmasına hatta tahta üzerinden bu işlemi yaptığı ve malı alıp sakladığı için bir nevi ödüllendirme yaptığı anlar olur. Tabi kurt bu kuzuyu bir sonraki seferde yemezse .
    Hulasa üstadım. Rakamlar net rakamlar ise şüphe çekici davranışlar sezinlemek lazım. Daha önce bahsettiğim gibi. Dışarıdan biri tahtaya gelirse 10.xxx, 20.xxx, gibi katlar olan lotlar ilgi çekicidir. Küsüratlı olan lotlar ise içerde olan oyuncunun ekip ya da avanesi olma ihtimalini güçlü taşır. Bu yüzden sizin örnek verdiğiniz bu 2 kurum ekip dışı yaratıklar Amaaaaa. Daha sonra tekrar oyuna girmesi hemde daha yüksek rakamlardan oyuna dahil olması ise bunun bir kuzu olduğunun zannını uyandırdı bende. Yani kurt bir tuzak kurdu ve bu kuzuları yiyecek
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Bugün işlemlerim az çok tamamlandı sayılır. Bu saatten sonra seyirci olarak kalacağım. Yani biraz boşladım kendimi...

Şimdi sizin açıklamalarınıza bakarken bir şeyi farkettim. BU HLY ve VKY aslında birbiri ile ilişkili olmamasına rağmen işlemlerinin geçmişleri benzer durumda. Benim aklıma şey geldi. Yan hesap ya da geçici olarak bu akümülasyon döneminden (bir şekilde )haberdar olabilecek biri ya da bir kanka olabilir. Genelde bazen tahtacı abilerimiz malın Ky den alınırken kendisi değilde kankası tarafından alınmasına hatta tahta üzerinden bu işlemi yaptığı ve malı alıp sakladığı için bir nevi ödüllendirme yaptığı anlar olur. Tabi kurt bu kuzuyu bir sonraki seferde yemezse .
    Hulasa üstadım. Rakamlar net rakamlar ise şüphe çekici davranışlar sezinlemek lazım. Daha önce bahsettiğim gibi. Dışarıdan biri tahtaya gelirse 10.xxx, 20.xxx, gibi katlar olan lotlar ilgi çekicidir. Küsüratlı olan lotlar ise içerde olan oyuncunun ekip ya da avanesi olma ihtimalini güçlü taşır. Bu yüzden sizin örnek verdiğiniz bu 2 kurum ekip dışı yaratıklar Amaaaaa. Daha sonra tekrar oyuna girmesi hemde daha yüksek rakamlardan oyuna dahil olması ise bunun bir kuzu olduğunun zannını uyandırdı bende. Yani kurt bir tuzak kurdu ve bu kuzuları yiyecek
    Selim, ben incelemek için sırayla giderken bu ikisini inceledikten sonra yoruldum ve bıraktım...

Seansı izlerken de görüyorum ki, bu kurumlar kuzuya pek benzemiyor. Yoğun işlem yapıyorlar ama netleri düşük kalıyor...

Bu durumu ilk 2 grafikten görebiliyoruz. Sol baştan itibâren yoğun işlem yapan kümelenmiş grubun içindeler...!!!

Komple durumu gösteren son çalışmamda ise veriler tamı tamına gerçek ve güncel verilerdir. Hata olmasın diye günlerdir detaylarla uğraşıyorum. İyi ki de uğraşmışım. Verileri yüklerken 21 Kasım tarihinde nasıl olmuşsa olmuş veriler yüklenmemiş, kayıp...!!!

Tek tek tarihlerin uyumunu kontrol ettirerek grafiğe eklediğim için artık en ufak bir hatada uyarı veriyor. Ben de gidip inceliyorum. Gitgide daha profesyonel bir hâl almaya başladı...

Bu arkadaşlar son 2 gündür satış yönlü işlem yapıyorlar:

- Ya daha fazla satıp düşürebilecekleri umuyorlar ve iyice köşeye sıkışıyorlar...!!!

- Ya da tahtacının adamları olduğu için bugün biri, yarın diğeri baskıcı rolünü üstleniyor olabilir...!!!

HLY 'deki arkadaş malını bitirmek üzere (5.027 lotu kaldı) ama VKY 'dekinin hâlâ elinde 35.107 lot mal var. Aynı ekipten değillerse, bunun da satması bekleniyor olabilir...

Ayrıca VKY hâlen açıkta görünen 7.320 lotunu yerine koymadı. Bu lotlar başka bir yere virmanlanmış durumda...

Sayfa 26/134 İlkİlk ... 1624252627283676126 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •