Sayfa 3/113 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 897 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

1.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

XU100/USDTRY Daire içi bölgede ki boşlukları kapattı, ok un olduğu yer de 2.23 usd bir boşluk var siyah çizgi oraya denk gelir.

Turuncu çizgi 249.5 Yeşil 2.65 usd buraya kadar çıkışlar tepki olarak kalır.

Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

Hayırlı Cumalar...

Cuma 'nın hayrı ve bereketi üzerimize olsun inşaAllah...

Veri alma işindeki sıkıntıyı henüz çözemedim...!

Finnet Downloader Basic

uygulamasına 715 TL pra verip aldım ama işimi yine görmedi...!!

Bu uygulama sadece gün sonu veri güncelliyor. Gün içinde güncelleme yaptığımda değişim olmuyor. Ayrıca sadece günlük veri çekebiliyor. Saatlik, 5dk ve gerektiğinde 1dk (matriks 'de de yoktu) verileri çekemiyor...!!!

Ayrıca destek birimine mesaj yazdım ama 1 hafta oldu henüz dönüş sağlanmadı. O nedenle param boşuna gitti ama bu seçeneği elemiş oldum...!!!

- Her şer görünende, bir hayır vardır...

misâli, en az 20 yıldır çözmeye uğraştığım Metastock Dosyalama Sistemini çözüp, verileri okuma yazma işini bu sâyede başarmış oldum. Üzerimden bir yük daha kalktı. Yazılım mâceramda bu konu benim uğraşıp da çözemedim en önemli konuydu ve içerimde ukde olarak kalmıştı...

Mecburen oturup yine kod yazmaya başladım. Çok zorlanıyorum ama işin zor kısmını çözdüm. Birleştirmek kaldı sadece...

İnşaAllah çok yakında yine yıllardır biriktirdiğim Metastock verilerimi kullanabileceğim...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Ayrıca Tradingview kullanıcılarına bir sorum olacaktı...

Grafik üzerindeki Hacim verilerini:

- Lot

veya

- İşlem Hacmi (Para Tutarı)

olarak değiştirebiliyor muyuz...?

Ben İş Bankası üzerinden bağlanıyorum ve veriler İşlem Hacmi olarak geliyor...

Ben LOT olarak görmek istiyorum...

Bunu ayarlamanın bir yolu var mı...?

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Çok önemli analizlerden olan RRG 'ye göre ise;

- Haftalık her geçen gün zayıflıyor ama gizliden de toparlanıyor. Eğer sert düşmez ise yatayda hareket edecek anlamı çıkabilir. Sert düşerse de bu defa düşüş derinleşir ve yeni bir dip oluşma ihtimâli oluşur...

- Aylıkta ise yeni yeni başlayan olumsuz zayıf bölgeye giriş söz konusu. Bu bize, toparlanamadığı zaman, düşüşün uzun vade için ciddi boyutlara ulaşabileceğini gösterir. O nedenle aylık kapanış önem arz ediyor...

- Günlükte ise, zayıflama emâreleri var ama henüz kesinleşmiş bir düşüş meyili yok. Şu anki durum yine yataya işaret ediyor...

- Dikkat çeken önemli şeylerden birisi de ortalamaların 7.7xx - 7.8xx aralığında toplanmış olmasıdır. Burayı aşağı kırarsa bir aşağıdaki ortalama devreye girer. Daha önce destek olan 100 günlük ortalama yine destek olacak mı hep birlikte göreceğiz. Eğer bunu da kırarsa ki, bunu aylık ve haftalık kapanış ile daha net olarak görebileceğiz, o zaman 200 günlük ortalama hedefe girer... 6.613...

Bir şekilde kendisine yön belirleyecektir. Bu yönü görene kadar beklemede kalmak olası zararlardan bizleri koruyacaktır...

Verileri hisse bazlı olarak günlük periyotta neredeyse tamamen güncellemeyi başardım. Şimdilik sadece hisse ve endeksleri sorunsuz alabiliyorum. Pariteleri ve emtiaları henüz alamıyorum. İnşaAllah onları da en kısa sürede çözerim. Fakat çok da uğraşacak durumum yok. Artık olduğu kadar olsun...

Hazır veriler hisseler/endeksler için çalışırken; RRG grafiği son paylaştığımdan bu yana nasıl seyretmiş görmek için, son paylaştığım 24 Kasım verisine işaret koyarak güncel grafiği paylaşıyorum...

Şimdilik durum fena değil gibi ama beni asıl korkutan arkadan gelen RRG Aylık göstergesi...!!!

Kalıcı yükselişler olmazsa bu işin sonu hiç hayırlı görünmüyor. Aylık devreye girerse soluğu çoook aşağılarda (5.xxx) alırız...!!!

Bu arada güncel olarak 200 günlük ortalama ise 6.891 seviyesinde bulunuyor...

NOT: Dolar bazlı soldaki RRG grafik pariteleri güncelleyemediğim için sorunlu. O nedenle görünmüyor. İnşaAllah ileride çözülür...

Hayırlı Haftalar...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir hafta olmasını diliyorum...

Bu hafta ağaçlar yapraklarının çoğunu dökmüş durumda. Yerdekileri de temizlemişler...

Son resimdeki anıt zeytin ağacımız. Başka yerden sökülüp getirilmiş...

Sayfa 3/113 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •