Sayfa 77/132 İlkİlk ... 2767757677787987127 ... SonSon
Arama sonucu : 1051 madde; 609 - 616 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    "Ben demiştim" demeyi sevmiyorum, ama ben demiştim.
    Üstad sağını solunu bızıklamayı bırak. bak aslında senin yaptığın şey oldu. Sende farkındasın , ama en mükemmeli olsun diye uğraşıyorsun .
    Basit düşün be abi . amaca hizmet ediyor mu ?
    Kim demiş bilmiyorum ama bir yerlerde okumuştum:

- İdare eder, mükemmelliğin düşmanıdır...!!!

İşte tam olarak ben de bu durumu yaşıyorum. Hiç bir zaman idare eder ile yetinmedim ve boşuna da olsa yıllarca uğraşıp durdum. Her zaman amacım mükemmele ulaşmak olmuştur...

Bunun için bazen 20 yıl beklediğim bile olmuştur. Geçenlerde yaptığım ve henüz mükemmel olmayan Takas çalışması ve tamamladığımı düşündüğüm ama yine henüz mükemmel olmayan Cycle (Döngü) çalışması bunlara örnektir...

Ufak da olsa bir hata veya kullanımında zorluk gördüğüm anda uğraşmaya yeniden başlarım. Bu nedenle de çok fazla yarım projem var...

Son mesajımı attıktan uyumaya giderken, aklıma mükemmel bir çözüm yolu geldi. Uykum çok fazla geldiği için deneyemedim. Şimdi sahur vakti denedim ve istediğim gibi mükemmel çalıştı...

Demiştim ya:

- "Bunda da bir hayır vardır...?"

Evet hayır şu oldu:

- Bu bulduğum yöntem ile artık hep takıldığım kontrol paneli bozulma olayını tamamen çözmüş oldum. Şu ana adar hep dalavere ile veya bazı şeylerden ödün vererek devam ediyordum. Şimdi artık özgürce ve istediğim gibi kodlayabileceğim. Yine bir çıkmazdan kurtulmuş oldum. Eğer idare edecek şekilde bıraksaydım ve öyle devam etseydim, bu sıkıntıyı hep yaşayacaktım. Şimdi yepyeni bir kodlama stili geliştirdim ve tüm sorunlarımı kökten çözmüş oldum...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Şu anki son şekli ile ilk denemeyi XU100 için yapalım...

Bakalım gelecekte bize tutarlı sonuçlar verebilecek mi..?

Daha önce destekleri çok güzel yakalayabiliyorken, şu anki hâli ile hedefleri de görebiliyoruz:

- Tıpkı Bollinger Band mantığı gibi düşüneceğiz. Band dışı aşırılıklarda dikkatli olacağız...

Yarına inşaAllah bu kanalları renklendirip görselliği arttırmak istiyorum. Kısmet artık, "ne zaman biter, güzel olur mu?" emin değilim ama deneyeceğim...

Bir de şu notu ekleyip bitireyim:

- Grafiklerin aslında bu kadar karmaşık olmasına gerek yok...

- Ben kimin neye ihtiyacı olduğunu bilemedim için, tümü görünecek şekilde paylaşıyorum...

- Kısa vade trade eden birisi için 2 tanesi yeterli olacaktır...

- Uzun vade yatırımcı için ise gerilerden gelen 1 tane bile yeterli olacaktır...

Her şey tamamen ihtiyaca bağlı...

Örnek:

Kısa vade Trade için:

Uzun vade yatırım için:

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Bir de şu notu ekleyip bitireyim:

- Grafiklerin aslında bu kadar karmaşık olmasına gerek yok...

- Ben kimin neye ihtiyacı olduğunu bilemedim için, tümü görünecek şekilde paylaşıyorum...

- Kısa vade trade eden birisi için 2 tanesi yeterli olacaktır...

- Uzun vade yatırımcı için ise gerilerden gelen 1 tane bile yeterli olacaktır...

Her şey tamamen ihtiyaca bağlı...

Örnek:

Kısa vade Trade için:

Şimdi benim gibi bir arızalı çıkıp ya üstad bunu matrikste kodlasak bi denesek dese yandı gülüm keten helva. "Super trend " in ok kullanılmamış hali gibi duruyor.

(yakarım. roma yı da ben yaktım )
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

6.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Kim demiş bilmiyorum ama bir yerlerde okumuştum:

- İdare eder, mükemmelliğin düşmanıdır...!!!

İşte tam olarak ben de bu durumu yaşıyorum. Hiç bir zaman idare eder ile yetinmedim ve boşuna da olsa yıllarca uğraşıp durdum. Her zaman amacım mükemmele ulaşmak olmuştur...

Bunun için bazen 20 yıl beklediğim bile olmuştur. Geçenlerde yaptığım ve henüz mükemmel olmayan Takas çalışması ve tamamladığımı düşündüğüm ama yine henüz mükemmel olmayan Cycle (Döngü) çalışması bunlara örnektir...

Ufak da olsa bir hata veya kullanımında zorluk gördüğüm anda uğraşmaya yeniden başlarım. Bu nedenle de çok fazla yarım projem var...

Son mesajımı attıktan uyumaya giderken, aklıma mükemmel bir çözüm yolu geldi. Uykum çok fazla geldiği için deneyemedim. Şimdi sahur vakti denedim ve istediğim gibi mükemmel çalıştı...

Demiştim ya:

- "Bunda da bir hayır vardır...?"

Evet hayır şu oldu:

- Bu bulduğum yöntem ile artık hep takıldığım kontrol paneli bozulma olayını tamamen çözmüş oldum. Şu ana adar hep dalavere ile veya bazı şeylerden ödün vererek devam ediyordum. Şimdi artık özgürce ve istediğim gibi kodlayabileceğim. Yine bir çıkmazdan kurtulmuş oldum. Eğer idare edecek şekilde bıraksaydım ve öyle devam etseydim, bu sıkıntıyı hep yaşayacaktım. Şimdi yepyeni bir kodlama stili geliştirdim ve tüm sorunlarımı kökten çözmüş oldum...
    maşALLAH üstadım .başarılarının devam etsin .hayırlı olsun ..saygılar

Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

Alıntı Originally Posted by atmaca124 Yazıyı Oku
    maşALLAH üstadım .başarılarının devam etsin .hayırlı olsun ..saygılar
    Teşekkür ederim...

Gece gündüz çalışmaya devam...

Daha ne kadar çalışabilirim bilemiyorum. O nedenle ne yapabilirsem kardır...

Sayfa 77/132 İlkİlk ... 2767757677787987127 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •