Sayfa 78/116 İlkİlk ... 2868767778798088 ... SonSon
Arama sonucu : 926 madde; 617 - 624 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Şimdi benim gibi bir arızalı çıkıp ya üstad bunu matrikste kodlasak bi denesek dese yandı gülüm keten helva. "Super trend " in ok kullanılmamış hali gibi duruyor.

(yakarım. roma yı da ben yaktım )
    Super Trend ile ilgisi yok...

Sadece hacim ve fiyattan oluşuyor...

İstersen ok da eklerim ama kullanım amacına uygun düşmez...

Oklu versiyonu da var ama onu ben yazmadım. Yine de grafiğe ekledim. Genelde en üstte olacak. Şimdi buradan tek başına vereyim. Bir incele istersen...

2.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim...

Gece gündüz çalışmaya devam...

Daha ne kadar çalışabilirim bilemiyorum. O nedenle ne yapabilirsem kardır...
    eyvALLAH başarılarının devam etsin inşALLAH ..RABBİM yardımcın olsun ..

XU100..

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    XU100..

sanat eseri gibi....maşallah....ellerine sağlık....

bar renklendirme çok güzel....sanırım en alttaki dilimlere göre yapılıyor....
    sanırım mtf tarzı...iç içe periyotlar olunca....pullbackler bile net belli olmuş...

soldaki ölçümler...çok net....ama tam anlayamadım...

selamlar...
    Son düzenleme : @yörük@; 04-04-2024 saat: 22:33.
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    sanat eseri gibi....maşallah....ellerine sağlık....

bar renklendirme çok güzel....sanırım en alttaki dilimlere göre yapılıyor....
    sanırım mtf tarzı...iç içe periyotlar olunca....pullbackler bile net belli olmuş...

soldaki ölçümler...çok net....ama tam anlayamadım...
    Guzel kardesim T/A bir hazine ama hissiyati disinda, emegini ve dilini (ben dahil) anlayan cok az Sn @yoruk@

İşin açığı bazen ben bile kendimi anlayamıyorum, anlamaya çalışıyorum...

Bir sürü angarya yazılım yapmak gerekiyor. Yer yer gözüme geliyor, ara veriyorum. Ufaktan ufaktan fırsat buldukça angaryaları yazıyorum...

Bu angaryalar nedir diyebilirsiniz:

- Şimdi herhangi bir analiz programında grafiği bir hisse için açtığınız zaman, ayarları her bir hisse için tek tek kaydedemiyorsunuz...!!!

- Ayrıca her bir hissenin, her bir farklı zaman aralığındaki (günlük, haftalık, ..) ayarlarını kaydedemiyorsunuz...!!!

- Bir ayar yapılmışsa bunu tüm hisselere uyguluyorlar. Zaman aralığını da aynı şekilde...!!!

İşte ben bir hisse için çalıştığım zaman, geriye dönüp baktığımda çalışmam o hisseye özel kalabilsin diye uğraşıyorum...

Yoksa diğer yaptığım şeyler çok daha çabuk bitiyor...

Bu işlemi sağlayabilmek için her bir parametreyi kaydetmem ve okumam gerekiyor. Yüzlerce parametre ve özellik olduğu için binlerce satır sırf bu angarya iş için yazmam gerekiyor. Bu durum benim enerjimi fazlasıyla tüketiyor, esas yapmam gereken işlere enerjim kalmıyor...!!!

XU100...

İlk paneldeki çalışma bana ait değil. Yapan kişi bu işi benden çok daha biliyor. Ben şanslıyım ve hazır alıp kullanıyorum. Güzel ve detaylı bir çalışma...

Hacim analizi ile ilgili şu ana kadarki yapmış olduğum çalışmanın nispeten yakın plan görüntüsünü oluşturan grafiğin tümü...

Artık hafta bitti sayılır. O nedenle XU100 için daha önceleri takip etmeye başladığımız grafiğin son hâlini de tekrar paylaşabiliriz...

Burada gördüğüm kadarı ile Mayıs 'ın ilk yarısından sonra yeni bir yukarı tren başlamalı. Tabii ki eğer inversion (ters dönüş) olmazsa. O zaman kadar buralarda bir yukarı bir aşağı gider geliriz...

Sayfa 78/116 İlkİlk ... 2868767778798088 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •