Sayfa 72/119 İlkİlk ... 2262707172737482 ... SonSon
Arama sonucu : 945 madde; 569 - 576 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

1.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

DJI 2. kanal üst bandına değdi, bakalım ne kadar düzeltme yapacak.

Ufak bir düzeltmeden sonra 3. kanal içine attı kendini.

2.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

YKBNK Yeşil trend.

3. Yeşil çizgi 2.90 usd civarıdır.

XU100...

Yeni çalışmanın sonucu...

Belki ilgilenen olabilir...?

Tüm hafta sonumu bu çalışmaya ayırdım. Kodlaması hemen hemen tamamlandı...

Sınırsız sayıda gösterge çizebileceğim ve bunları her hisse için her zaman diliminde (günlük, haftalık, aylık, vb..) saklayabiliyorum. Bu da bana çalışma esnekliği ve kalıcılığı sağlıyor...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,968
    Hayırlı sabahlar dilerim değerli başlık takipçileri;

Aşağıda yazacağım tüm yazı için şimdiden söyleyeyim herhangi bir yatırım tavsiyesi olmadığını tamamen bir analiz olarak değerlendirilmesini, karar alma süreçleriniz de etken olarak değil , oyun planlarınızda sizi tekrar düşünmeye itmesi dileğiyle;

Necip Türk milleti gene ferasetini gösterdi bence, mevcut iktidara 1 Nisan şakası yapıp sarı değil ama bir turuncu kart göstermiş oldu. Göstermiş olduğu kart ile muhalefete; bak canım kardeşim onunla bununla birleşmektense adam gibi dur. iş yap icraat yap seni göreyim hadi koçum, eğer iyi işler yapabilirsen bak K.K ya ne yaptım aynısını sana da yaparım. Ona göre çalış dedi. Kemal Klıçdaroğlu travmasından acilen kurtul ve hatta mümkünse parti binasına ziyaret için bile uğramaması gerektiğinin hatırlatılması gerektiğidir. Artık insanların yeni yüzlere yeni hikayelere ihtiyacı var. Özellikle genç nesil kendisinin geleceği hakkında karar verici kademede olanların nispeten genç insanların olması gerektiği.

İktidara ise; heey bu işler senin istediğin gibi olmayacak artık 20 seneden beri anamızı belledin, devlete 20 yıl 30 yıl vergi veren prim üreten insanlara reva gördüğün bu zülme bir son ver, ayağını denk al. Sen otorite olarak işverenlere 17.002 Tl asgari ücret vereceksin diye dayatıyorsun, ama sıra senin sigortadan emekli, bag-kur dan emekli esnafına reva olarak gördüğün rakama bak dalga mı geçiyorsun dedi. Şundan adım gibi eminim, bu seçimlerde kendini Kürt seçmen diye tanımlayıp malum partiye oy veren kitle ile emekliler büyük bir iş yaptı. Halk ekonomik olarak cebine zarar geldiğini fark etti, kısaca ayağını denk al, bak muhalefeti hazırlıyorum senin yerine, 3-5 müteahhite, Suriye ve diğer bölgelerden gelen insanlara el atacağına bu toprağın insanı olan bu topraklara emek ve ter akıtan insanlara dön yüzünü. Düzgün işler yap, liyakata önem ver, unutma seni de belediyelerdeki başarılı işlerin sayesinde seni buraya taşıdım. İstersem senin yedeğini de hazırlarım dedi.

Buradan bir şeyi daha gözlemlemek mümkün. Kendini bir şe olduğunu zanneden, Kemal Kılıçdaroğlu sayesinde meclise milletvekili sokmayı beceren 2 yeni partinin aslında hiç kimseye ulaşamadığını da görmüş olduk. Bunlarında tasfiyesinin gerekliliği ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı 'nın yaptığı konuşma aslında gayet yapıcı ve olumlu olarak karşılanabilir piyasa oyuncuları tarafından.

Aslına bakılırsa şu dönemde ihtiyacımız olan sıkı para politikalarına yerel seçim gündemi yüzünden ara verilmiş olduğu için, gerekli uygulamalara geçilmemesi için bir sebep bahane kalmadı. Tam gaz Mehmet Şimşek işe girişecektir. Burada seçim ilgili hezimetin sorumlusu M.Ş gösterilebilir, iktidar içi muhalefet tarafından (daha önce bahsettiğim tarafgillerden bahsediyorum). Buna dikkat edilmeli. Bu grubun safdışı edilmesi çok önemli. Bu hepimizin geleceği için elzem bir konu.

Bir önceki analizde bahsi geçen "erken seçim" sözcüleri ise bu dönemde, ülke gerçeklerinden bi haber oldukları için yeni bir kaos benzeri bir ortam yaratmaya çalışacaktır.

Bu konuları aşmamız çok önemli. Orta (3 ay ve 1 yıl arası ) ve uzun vade (1-3 yıl) önümüz açık. Elbette kısa zaman dilimlerinde mesela yarın sert satış yiyecek hisseler ve gruplar belli, kendi ilinde başkan adayı olan ama seçilemeyen Nebi Hatiopoğlu nun şirketi plastik pencereci , Kanal İstanbul güzergahında arsa yatırımı olan ve beklentisi olanlar.....
    Aynı şekilde İS grubu ve KOÇ grubu hisselerinde ise ani yükselişler yaşama ihtimalimiz yüksek. Elbette bu trade becerisi, ortamın bozulması halinde derhal o bölgeden kaçmayı becerebilecek kıvraklığa sahip kimselerin yapacağı bir durum. Eğer bu hissiyata sahip değilseniz çok ayak altında dolaşmamak daha mantıklı. Dimyata pirince giderken elinizdeki bulgurdan olmayın. Kenardan işlem açın ama kesinlikle full portföy pozisyon açmayın. Zaman içinde nasıl davranmanız gerektiğini öğrenmeden bu tür işler hem zaman hem de para kaybına yol açabilir.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

XU100...

Haftalık...

Ben beğendim...

Beklediğimden daha güzel çalıştı. Verdiğim emekler boşuna gitmemiş. İncelemeye devam...

Grafik bu defa sonsuz döngü sistemi ile oluşturuldu. Grafiğin üzerine sonsuz sayıda gösterge eklenebiliyor. Bu çok büyük bir avantaj...

Bu grafiği şimdi oluşturdum ve haftalık bazda otomatik olarak kaydediyor. Ne zaman istersem gelip bakabileceğim. Bu sayede işler çok daha hızlı ve akıcı olacak...

PETKM...

Haftalık...

6 gösterge ile...

Göstergelerin her birisi bir döneme işaret ediyor...

- Altına sarktığında Ayılar iş başında ve dönem sonlanmış oluyor...

- Üstünde kaldığı sürece Boğalar iş başında ve dönem devam ediyor...

Farklı hisselerde inceleyerek kullanımına aşina olmam lâzım. Bazen hiç umulmadık sonuçlar gizliden verilmiş olabiliyor...

Bunlardan birisini dalga sayımları olarak fark ettiğimi daha önce söylemiştim. Yazılım tam olarak bitince, incelerken ok daha detaylı şeyler görebileceğimi umuyorum...

PKART...

Deneme amaçlı farklı hisselerde uyguluyorum. Sonuçları takip edeceğim...

Sayfa 72/119 İlkİlk ... 2262707172737482 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •