Sayfa 93/125 İlkİlk ... 43839192939495103 ... SonSon
Arama sonucu : 995 madde; 737 - 744 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

1. Selim hocam Allah'ım razı olsun ne muradın varsa versin hocam ben çok sıkıntılı günler yaşadım anlatmaya gerek yok çok şükür şimdi iyim onun için kafam çok yoruldu artık almıyor artık çalışmayı insanlarla ticareti herşeyi bıraktım evimde eşimle oturuyoruz arabamıza atlayıp geziyoruz sabahları çocukları okula bırakıp eve dönüp kahvaltımı yapıp borsanın seansını açıyorum tabi kahvesiz olmaz artık dünya kaylesini bıraktım keyfime bakıyorum hocam ben sizi yıllardır tanıyıp takip ediyorum yeni üye oldum yazmaya başladım biraz teknoloji özürlü olduğum için anca üye olmayı başarabildim hocam valla senden cevap gelmeden sabah bengirdim hisseye oyakc 1000 lot 55.95 Petkim 3000 lot 1981 hürriyet 10000 4.81 ama ortalama için mermim çok şükür var bi sıkıntı olursa doası iyi satmışım temettüye girenler ağlıyolar selvamda maşallahı vardı bugün

2. T/a hocam allahımın selamı üzerine üzerinize olsun dün doas çıktım temettüye girmedim iyiki de girmemişim forumda herkes bedduaya başlamış hocam şu konya hakkında fikrinizi öğrenmek istiyorum maliyetim 3.300 yüksek bedelsizi var Mayıs 10 genelkurul var o güne kadar bekleyip satmak hedefim birde hocam selva bugün güzel kapadı nerdeyse zararım çıktı önümüzdeki hafta nasıl bir hareket beklersiniz zaten elim tetikte olacak satmak için son bir bugün oyakc aldım 55.95 maliyet 57.00 üstü kapaması hareket başladı diyebilir miyiz tşk

3.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Muhabbet etmek isteyen olursa akşam saat 22:00 dan sonra buralarda olurum...

Yazılım işine bir süre ara veriyorum. Araştırma dönemine giriyorum...

Grafik isteyen olursa, çok fazla yoruma ve detaya girmeden paylaşabilirim...

Hocam, siz ciddi bir emek verip ortaya bir şeyler koyuyorsunuz ama bunun karşılık bulmadığını düşünüp üzülüyorsunuz, ama işin aması şu; bu anlatılanı anlamak içinde bazı şeylerin tecrübe edilmiş olması gerekiyor...

Bu konuda ki en açık örnek bizzat benim, ben borsa ve forum hayatımda doğru insanlarla çok erken karşılaştım, ve çok sonraları anladım ki adamlar hatta siz bana bir hayatta kazanılan bir sürü tecrübeyi çok kısa sürede anlatmışsınız ama bunları ilk başta kulağımla duymuşum ama anlamamışım, hatta sonra bu da yetmedi kendi başıma bela alırcasına bana anlatılanları bizzat yaşadım benzer şekilde bende edindiğim bu tecrübeleri kendi arkadaş ve tanıdıklarıma aktarmaya çalışıyorum ama onlar benim eski halimden daha alakasızlar, borsa onlar için ölüm kalım meselesi değil, malum bir zamanlar benim için ölüm kalım meselesi gibiydi, çok şükür siz dahil diğer değerli insanlar sayesinde artık borsaya çok daha rahat bakıyorum, bana bazı anlatılan şeyleri üzerinden 1 yıl geçtikten sonra anlamışlığım var, geç oldu ama olsun (:
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Üstad!!
    Bı sıkıntı yoktur inşAllah
    Çok şükür bir sıkıntı yok Selim...

Bugün çalışmalara ara verip, yürüyüş ve spor sezonunu açtım. Madem anlaşılmıyor, çok da zorlamanın bir anlamı yok, değil mi...?

Daha basit bir şeyler bulmaya çalışacağım. Biraz dinleneyim. Zaten benim açımdan kodlama bitmişti, sizlere aktarabilmek çabalıyordum. Bu işler için arada bir sürü program ve kodlama kullanıyorum. Zor olan kısımlar oralardı...

Bir şekilde verileri alıyorum. Amibroker ile Analizi yapıyorum. Bunu dosyaya kaydediyorum. Dosyadan okuyup forumda paylaşabilmek için tablo haline getiriyorum. Tablo oluştururken gerekli sıralamaları ve düzenlemeleri Python ile yapıyorum. Yine grafikleri Amibroker ve JScrit kullanarak tek tek alıyorum. Sonra her bir grafiği tek tek API kullanarak siteye yüklüyorum. Adresini alıp tabloda ilgili yerlere ekliyorum. Tablo tamamlanınca forumda paylaşıyorum. Daha arada atladığım bir çok alt işlem de cabası...

Bu kadar emek var, sonuçta anlaşılmıyorsa sorun bende demektir. Buna da bir çare bulunur elbet...?

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

5. Üstad ben tabloları her gün inceliyorum bence tabloyu yayınlamaya devam et.
    Zamanla her şey daha anlaşılır duruma gelecektir okuyanlar için.

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Üstad ben tabloları her gün inceliyorum bence tabloyu yayınlamaya devam et.
    Zamanla her şey daha anlaşılır duruma gelecektir okuyanlar için.
    Başka bir formül bulmaya çalışacağım...

Daha sadece ve ihtiyaca uygun olması gerekiyor. Kimisi hiç anlamıyor, kimisi sadece grafiklerine bakıyor. Onu da anladıklarını sanmıyorum...!

Esas istenilen sadece AL/SAT sinyali olsa gerek. Bu yönde neler yapabileceğim onu araştırıyorum...

Bana da yazık, her gün her gün o kadar emek var. Hem beni az yoracak, hem de herkesin işine yarayacak bir şey olsun istiyorum...

Alıntı Originally Posted by Uğur taylan Yazıyı Oku
    T/a hocam allahımın selamı üzerine üzerinize olsun dün doas çıktım temettüye girmedim iyiki de girmemişim forumda herkes bedduaya başlamış hocam şu konya hakkında fikrinizi öğrenmek istiyorum maliyetim 3.300 yüksek bedelsizi var Mayıs 10 genelkurul var o güne kadar bekleyip satmak hedefim birde hocam selva bugün güzel kapadı nerdeyse zararım çıktı önümüzdeki hafta nasıl bir hareket beklersiniz zaten elim tetikte olacak satmak için son bir bugün oyakc aldım 55.95 maliyet 57.00 üstü kapaması hareket başladı diyebilir miyiz tşk
    Aleyküm Selam...

Hisseler hakkında ne yapacağınıza ben karışamam. Ben her zaman söylediğim gibi TRADER değilim. Ben YATIRIMCIYIM ve yatırım mantığı ile olaya yaklaşırım. Alım satım stratejim traderdan farklıdır. En dipten alsam bile, yukarılardan da almışımdır, en tepeden satabilmiş olsam bile tepeye varmadan da satıp bitirmiş bile olabilirim. Hatta ben sattıktan sonra x10 bile yaptığı oluyor...

Fakat ben planladığım kazancı elde ettikten sonra gerisi çok da önemli değil demek gerekiyor. Diyebiliyor muyuz? Her zaman değil. Üzüldüğüm çok zamanlar oluyor. Çünkü; insani duygulara sahibiz...

Demem o ki; bende KONYA olsaydı zaten bu fiyatlara kadar elimde kalamayacağı için, şu anki fiyatlara yorum yapmam mümkün değil. Bilseydim zaten bende KONYA olurdu. Bilememişim ki, bende KONYA yok ve kazanamamışım. Size ancak bilen birisi cevap verebilir...

Nasrettin hoca ne diyor?

- "Bana hekim değil, damdan düşen birisini bulun getirin" diyor.

Çünkü onun halinden en iyi o anlar. Sizin halinizden de buraya kadar başarı ile KONYA taşımış birisi anlar. Bizim gibi elinde 1 lot bile olmayan birisinin yapacağı yorum, "bekara avrat boşamak" gibi olur... Bol kesen at, ya tutarsa misali. Bana göre değil...!!!

Çoğu zaman yorum yaptığım hisselerden gidip alırım. "Madem yorum yaptım, arkasında durayım" derim. Aldığım zaman da iyi alırım. Selim iyi bilir...

Fakat KONYA 'dan 1 lot bile almam. Tek yorumum bu olsun...!!!
    Son düzenleme : T/A; 19-04-2024 saat: 23:55.

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Hocam, siz ciddi bir emek verip ortaya bir şeyler koyuyorsunuz ama bunun karşılık bulmadığını düşünüp üzülüyorsunuz, ama işin aması şu; bu anlatılanı anlamak içinde bazı şeylerin tecrübe edilmiş olması gerekiyor...

Bu konuda ki en açık örnek bizzat benim, ben borsa ve forum hayatımda doğru insanlarla çok erken karşılaştım, ve çok sonraları anladım ki adamlar hatta siz bana bir hayatta kazanılan bir sürü tecrübeyi çok kısa sürede anlatmışsınız ama bunları ilk başta kulağımla duymuşum ama anlamamışım, hatta sonra bu da yetmedi kendi başıma bela alırcasına bana anlatılanları bizzat yaşadım benzer şekilde bende edindiğim bu tecrübeleri kendi arkadaş ve tanıdıklarıma aktarmaya çalışıyorum ama onlar benim eski halimden daha alakasızlar, borsa onlar için ölüm kalım meselesi değil, malum bir zamanlar benim için ölüm kalım meselesi gibiydi, çok şükür siz dahil diğer değerli insanlar sayesinde artık borsaya çok daha rahat bakıyorum, bana bazı anlatılan şeyleri üzerinden 1 yıl geçtikten sonra anlamışlığım var, geç oldu ama olsun (:
    Sen katılım sağladın, talep ettin; sordun ve öğrendin...

Sormadan öğrenilmiyor, tabii ki öğrenmek isteyen için. Sen talip oldun, Allah nâsip etti...

Talep edilmeden olmaz. Talebe göre nâsip olur...

Üniversiteye hazırlanan bir talebe, tıp talep ediyorsa ona göre çalışır. Talebe göre davranır. Onun talebine göre de ona eğitim ve bilgi aktarılır. Bizim talep eksikliğimiz var...

Oysa burada birçok arkadaşımız, dostumuz yılların tecrübeleri ile dolu. Belki onlar bile bazı bildiklerinin değerinin farkında değiller. Birileri bir şey talep etse, bir sohbet konusu açılsa belki de ortaya kim bilir ne cevherler çıkacaktır...

Dandanakan Üstadın grafiklerindeki çizgiler yılların emeğinin ürünü. Çoğu zaman ben de ondan grafik istiyorum. Çok da işime yarıyor...

Ama biz alışmışız, nereden alıp nereden satalım 'a. Bunu yerine, sormak lâzım:

- "O trendi, neden şuradan değil de, buradan çektin" diye...?

Kimse soruyor mu? Ben daha görmedim...!

Bazen diyorum:

- "Herkes bu işi benden daha iyi biliyor. Ben de onlardan öğreneyim. Boşuna uğraşıyorum" diyorum...!!

Sonra bir bakıyorum ki, o bildiğini sandığımız kişiler malı pazarlayıp ortadan kayboluyorlar. Sonra pişkin pişkin yeniden geliyorlar ve her defasında da yeni yeni müdâvimler buluyorlar...!!!

Ondan sonra; kırıntı bile olsa, kendi bildiğimin en değerli şey olduğunu anlıyorum...

Sayfa 93/125 İlkİlk ... 43839192939495103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •