Sayfa 94/125 İlkİlk ... 44849293949596104 ... SonSon
Arama sonucu : 1000 madde; 745 - 752 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

Kimse kalmamış. Ben de gideyim...

Hafta sonu fırsat buldukça buralarda olurum...

Hayırlı geceler...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2. Problem insanların bu tip topikleri kuşlu site ve diğer sosyal medya siteleri ile aynı ayarda görmeleri üstad.
    Oysa buranın sohbet, muhabbet, tecrübe aktarımı, edinilen bilgilerin paylaşımı, öğrenme ve öğreti gibi bir çok aktivitenin yapıldığı bir mecra olduğu unutulmuş gibi.
    Çoğu kimse bir şeyler öğrenip bunu da diğer insanlara aktarmak gibi şeylerle vakit kaybetmek yerine, kısa yoldan ne kazanırım derdine düşmüş vaziyette. Tabi içlerinde geçerli sebepleri olan vardır onlara bir şey diyemeyiz ama bu gemi bu şekli ile fazla yüzmez batar gider.
    Bu kadar çaba gösterip emek verip zaman harcayan insanlarda bir gün bıkıp gider.
    Paylaşımcı ve katılımcı olmak gerekir, buralarda paylaşılan en ufak bir bilgi kırıntısının içerisinde bile tecrübe, emek, zaman, alın teri el emeği vardır.

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Üstad ben tabloları her gün inceliyorum bence tabloyu yayınlamaya devam et.
    Zamanla her şey daha anlaşılır duruma gelecektir okuyanlar için.
    +10
    Selamlar, sevgiler.

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Başka bir formül bulmaya çalışacağım...

Daha sadece ve ihtiyaca uygun olması gerekiyor. Kimisi hiç anlamıyor, kimisi sadece grafiklerine bakıyor. Onu da anladıklarını sanmıyorum...!

Esas istenilen sadece AL/SAT sinyali olsa gerek. Bu yönde neler yapabileceğim onu araştırıyorum...

Bana da yazık, her gün her gün o kadar emek var. Hem beni az yoracak, hem de herkesin işine yarayacak bir şey olsun istiyorum...
    Eline, emegine saglik.
    Cok yoruldugunu biliyorum ama bir kisinin bile hata yapmasini engelleyebilmek ve dogru karar almasini saglayabilmek...
    Ihtimali bile devam etmek icin yeterli, bence.

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Problem insanların bu tip topikleri kuşlu site ve diğer sosyal medya siteleri ile aynı ayarda görmeleri üstad.
    Oysa buranın sohbet, muhabbet, tecrübe aktarımı, edinilen bilgilerin paylaşımı, öğrenme ve öğreti gibi bir çok aktivitenin yapıldığı bir mecra olduğu unutulmuş gibi.
    Çoğu kimse bir şeyler öğrenip bunu da diğer insanlara aktarmak gibi şeylerle vakit kaybetmek yerine, kısa yoldan ne kazanırım derdine düşmüş vaziyette. Tabi içlerinde geçerli sebepleri olan vardır onlara bir şey diyemeyiz ama bu gemi bu şekli ile fazla yüzmez batar gider.
    Bu kadar çaba gösterip emek verip zaman harcayan insanlarda bir gün bıkıp gider.
    Paylaşımcı ve katılımcı olmak gerekir, buralarda paylaşılan en ufak bir bilgi kırıntısının içerisinde bile tecrübe, emek, zaman, alın teri el emeği vardır.
    Budur

5. Burada hepimiz öğrenciyiz, yapılan paylaşımlardan tecrübeler kazanıp kendimizi sürekli geliştirmeye çabalıyoruz.
    Bu sadece finans anlamında değil her konu için geçerli sağlıktan, yaşam koşullarına günlük olaylara vs.

6.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Fiyat her ne kadar önceki günün kapanışının üzerinde kalsa bile, açılış fiyatı, kapanış fiyatının altına düşünce grafikte kırmızı renkte gösterilmiş...

Oysa günü artı (+) kapatmış durumdadır...

Bu bir grafik gösterim tercihidir. Bazı platformlarda bu şekilde gösterim tercih edilirken, bazı platformlarda günlük kapanış değerine göre renklendirilir...

MİRALAY sorduğu soruya sizin engin tecrübenizle cevap vermişsiniz teşekkür ederim ..

daha öncede defalarca söylemey çalıştığım Teknik ARŞİV TOPİĞİNİ benim bulabildiğim görsel ve bilgileri insanlar gelip okuyup faydalanabilmeleri açısından toparlama gayretindeyim..

Zarardayken hisse senetlerine ekleme yapmak doğru değildir.
    Hisse yükselirken nasıl ekleme yapılır onu anlatmış bende alıntılayayım eksik varsa uyarılsın ekleme yapmak isteyen için de meydan burada ...

MUTLAKA OKUYUN!

FROTO 4H üzerinden örnek verilmiş.
    Bu grafik DOLAR bazındadır.
    Türk lirası grafiğini baz almıyorum. Bunun nedenini açıkladım.

Froto grafiğini incelediğimizde düşen bir kanal var. Fiyat düşüş trendinde. Kırılım gelene kadar bekleyeceğiz.

BULLİSH TRAP
    Bu bölgede bir kırılım gerçekleşiyor ancak kalıcılık sağlanmıyor ve fiyat tekrar kanala doğru yöneliyor. Burası bir boğa tuzağı. Burada alım yapma tuzağına düşerseniz beklersiniz. Ancak alsanız da sorun yok.
    Fiyat devam ediyor ve kanala tekrar geliyor.

26.13$'da ise bir kırılım gerçekleşiyor ve fiyat kanaldan uzaklaşıp 27.22 direncine yöneliyor. Kırılım gerçekleşiyor. buradan ilk alım gerçekleşebilir.

Alımı yaptık, sonrasında grafiğimizde direnç noktaları var. Stratejinin mantığı direncin kırılmasını bekle, direncin üzerinde 4 saatlik 2 adet yeşil mum kapatmasını bekle ve bu koşul gerçekleşirse ekleme yap.

Bunu hissenin ATH'sine yani dolar bazlı zirvesine kadar devam et. Ondan sonra satış düşünebilirsin.

İllaki 4 saatlik 2 adet yeşil mum bekleyeceksin diye bir kural yok, sadece kendine bir koşul belirle. 1 saatlik grafikte 1 saatlik 2 mum bekleyebilirsin veya çok farklı bir koşul.

Tablo özelinde yeni bir çalışmaya başladım. Tam da herkesin memnun kalacağı bir formatta olacağını düşünüyorum...

AL/SAT sütunu da ekleyeceğim. Grafik ekleyip, eklememe konusunda tereddüdüm var...?

Tüm hisseler için tablo paylaşımı yapmak istiyorum. Böyle bir durumda 500 'den fazla hisse olacağı için grafik yüklemesi sorun olabilir...

Eğer grafikleri yüklemeyi başarırsam bile bu en fazla 1 gün geçerli olabilir. Aksi halde kota dolacağı için sonrasında yüklemek mümkün olamaz...

Sadece AL/SAT sinyali için mi tablo oluştursam, yoksa TUT/ALMA içinde mi olsun? Hepsi için olursa tek bir paylaşımda 500 küsur satır olacaktır...

Yazılımı bitince ilk denemeyi yaparım...

Sinyalleri çok farklı bir sistemle oluşturacağım. Benim kullandığım sistemler için komple strateji oluşturmak lazım. Bu yeni sistem daha sade ve sinyali göre işlem yapmayı kolaylaştırıyor...

Grafiğini paylaşırsam, altına benim sistemleri de ekleyebilirim ama yine kafa karıştırıcı olabileceği için tek başına bu grafiği mümkün olursa paylaşabilirim...

NOT: Eğer elinizde güvendiğiniz bir sistem varsa onu kodlayıp paylaşabilirim. Tekliflere açığım...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

8. Herkese sağlıklı iyi pazarlar.

Sayfa 94/125 İlkİlk ... 44849293949596104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •