Sayfa 74/116 İlkİlk ... 2464727374757684 ... SonSon
Arama sonucu : 926 madde; 585 - 592 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,966
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    OYAKC...

Karşıma çıkınca mecburen paylaşma gereği duydum...

Tehlikeli sulara giriş yaptı...!!!

Yarın toparlamaz ise sıkıntı büyüyebilir...

Seçimden olumsuz etkilendi. Oysa belediyeler el değişse bile inşaat imar faaliyetleri aynı hızda belki de daha da hızlı gelişecek. Ama ilk etki yüzünden biraz abarttılar sanırım. Kanal İstanbul planı suya düştü diye düşünüyor herkes. Oysa asıl mesele yani; buradaki hikaye deprem etkisiyle yıkılan 11 vilayetin imarı, cumhuriyet tarihi boyunca yapılmış olan tüm binalar öyle ya da böyle yeniden yapılacak, 5 belkide 10 yıl sürecek yoğun bir inşaat çalışması olacak o bölgede. Bana kalırsa bu düşüş çokta mantıklı değil. Sıkı takip ediyorum.Alan satan dengesi aslında bozulmadı. Sanki mal bi yere park edildi gibi duruyor. Ancak 1-2 gün geçince durumu daha net görebiliriz. Şimdilik uzak durmakta kenardan seyretmekte fayda var gibi görünüyor. Satışlar derinleşir ve fiyat daha aşağı gelir mi açıkçası emin değilim. Gerçi ben hiç pozisyon değişmedim ama yeni ilave yapmak ve poz artırmak için bir fırsat arıyorum.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

3.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

ONS 2075 üzeri kapanış yaptı ve hızlandı, Turuncu trend 2175 üstte ve 2200 fibo rakamı üzerinde kalmayı başarır ise hedef mavi trend.

ONS teknik olarak hedefini yazdım ama buna birde sebep bulmak lazım.
    Fed'in henüz faiz indiriminden bahsetmediği bir ortamda, bir gerginlik çatışma ortamımı olacak acaba selimcan ne dersin.

4. Hafta yeni başladı ama bunda da durum bu şekil şimdilik.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,966
     Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

ONS teknik olarak hedefini yazdım ama buna birde sebep bulmak lazım.
    Fed'in henüz faiz indiriminden bahsetmediği bir ortamda, bir gerginlik çatışma ortamımı olacak acaba selimcan ne dersin.
    Abi açıkçası buna bende kafa yordum; altın hassas bi konu, buradan abidik gubidik bi yerde savaş çıkartılması ihtimali aklıma geliyor oradan pompalanacak bir durum var. Bunun benzeri ALTINS1 de de var. Fakat oradaki makas daha açık. Ufukta bir şey var gibi geliyor. Ama olabilecek bir senaryo doğrusu aklıma gelmedi. Tüm ülkeleri etkileyecek bir durum. RUS ayısını izlemek lazım. Son günlerde çok sessiz duruyor. pek hayra alamet değil bu

Tam bu satırları yazarken matriksen haber geçti ons hakkında "ons fiyatı rekor tazeledi. artan jeopolitik gerilimler, merkez bankaları ve fonlardan gelen taleple 2,666 dolara ulaşarak rekor kırdı. " deniyor. Birşey yaklaşıyor bize. Hadi bakalım hayırlısı !!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,966
    Piyasada bişeyin haberi geldi galiba yada bu bayram uzun tatil sebebiyle mi bilemiyorum, sağdan soldan satışlar geliyor saat 17 :53 itibariyle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,966
    ***Günün önemli gelişmeleri***
    *AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yerel seçimlerden sonra gerçekleştirilen ilk MYK'nın ardından açıklamalarda bulundu
    -Milletimiz uyarılarda bulundu, verilen mesajları bütün boyutuyla ele alacağız
    -Milletimizin mesajı yol göstericidir
    -Dört yıldan fazla bir zaman için Türkiye'nin seçim gündemi yok
    -Erken seçim çağrılarının mantığı yok
    -Yeni anayasayı hazırlamak gelecek nesillere borcumuzdur, bununla ilgili çalışma olacak
    -(Van'da belediye başkanlığının AK Parti'ye geçmesi) Bu konuda yetkili olan il seçim kurulu ve YSK'dır

*TCMB Başkanı Karahan: Sıkı parasal koşulları sürdüreceğiz
    -Dezenflasyona yönelik adımlarımızın finansal koşullara, talebe ve fiyatlama davranışlarına yansıyacağını öngörüyoruz
    -Aylık enflasyonun ana eğilimini belirgin ve kalıcı bir şekilde düşürecek sıkı parasal koşulları sürdüreceğiz
    -Para politikasındaki kararlı duruşumuz, hedeflediğimiz dezenflasyon patikasına başarıyla ulaşmamızı sağlayacaktır

*Türkiye Bankalar Birliği: TCMB Başkanı Karahan, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu ile bir araya geldi
    -TCMB Başkanı Karahan ile gerçekleşen mutat toplantının gündemini, bankacılık sektörünün durumu, enflasyon görünümü ve para politikasındaki son dönem gelişmeler oluşturmuştur

*Kira beyannamelerinin verilmesinde son tarih 5 Nisan
    Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira beyannameleri konusunda denetim planına aldıkları 1,2 milyon gayrimenkulden yaklaşık 420 bininde yerinde tespitte bulunduklarını belirterek, "2023 yılı istisna tutarı olan 21 bin lira üzerinde kira gelirine sahip mükelleflerimize herhangi bir yaptırıma maruz kalmamaları için 5 Nisan'a kadar beyanname vermeleri gerektiğini hatırlatıyoruz." ifadesini kullandı.

Finansal kesim dışındaki firmaların net döviz pozisyon açığı hafif azaldı
    -Finansal kesim dışındaki firmaların net döviz pozisyon açığı Ocak ayında -82.62 milyar dolar (Önceki ay: -83.14 milyar dolar)

*TCMB, FAST sistemi işlem tutar limitini artırdı
    -FAST işlem tutar limitleri 4 Nisan 2024 itibarıyla para transferlerinde 100.000 TL'ye, FAST-TR Karekod kullanılarak gerçekleştirilecek işyeri ödemelerinde ise 250.000 TL'ye yükseltilecektir

*Otomobil ve hafif ticari araç pazarı arttı
    -Otomobil ve hafif ticari araç pazarı, Mart'ta yıllık %5.7 artışla 109.828 adet oldu
    -Otomobil ve hafif ticari araç pazarı, Ocak-Mart döneminde yıllık %25.2 artışla 295.519 adet oldu
    *TEGE gıda enflasyonu açıklandı
    -TEPAV Gıda Fiyat Endeksi (TEGE) ile 1-31 Mart 2024 döneminde aylık gıda enflasyon oranı %4,28 olarak hesaplandı
    -Yedi aylık birikimli gıda enflasyonu TEGE'de %44,74 oldu

*Merkezi Kayıt Kuruluşu: Bakiyeli hesap sayısı arttı
    -Mart sonu kapanış verileri itibarıyla bakiyeli hesap sayısı son 1 yılda %67,80 artarak 15.667.064 oldu

*ABD'de fabrika siparişleri beklentilerin üzerinde geldi
    ABD'de fabrika siparişleri Şubat'ta: %+1.4 (Beklenti:%+1.0 Önceki:%-3.6)

*ABD'de JOLTS açık iş sayısı geriledi
    -ABD'de JOLTS açık iş sayısı Şubat'ta: 8.76 milyon (Beklenti: 8.74 milyon Önceki: 8.86 milyon)

*ECB/Schnabel: Operasyonel çerçeve bağlamında ECB'nin para politikası duruşunun ve uygulamasının ayrı ayrı görülmesi çok önemli

*ECB/Stournaras: 2024'ün ilk yarısının sonu ilk faiz indirimi için en iyi zaman
    -ECB yumuşak inişi başardı ancak yüksek belirsizliğin ortasında savaşı bitmedi

*Altının ons fiyatı rekor yeniledi
    -Altının ons fiyatı, artan jeopolitik gerilimler, merkez bankaları ve fonlardan gelen taleple 2 bin 266 dolara ulaşarak rekor yeniledi.

*OPEC+ toplantısından değişiklik beklenmiyor
    -OPEC+'nın 3 Nisan toplantısında üretim politikasını değiştirmesi beklenmiyor

*Bitcoin'in fiyatı 65 bin doların altına geriledi
    -Bitcoin, günlük %7.17 düşüşle 64.761 dolara geriledi

*Almanya'da TÜFE geriledi
    -Almanya'da AB uyumlu geçici TÜFE Mart'ta yıllık %+2.3 (Beklenti: %+2.4 Önceki: %+2.7)
    -Almanya'da AB uyumlu geçici TÜFE Mart'ta aylık %+0.6 (Beklenti: %+0.7 Önceki: %+0.6)
    -Almanya'da geçici TÜFE Mart'ta aylık %+0.4 (Beklenti: %+0.6 Önceki: %+0.4)
    -Almanya'da geçici TÜFE Mart'ta yıllık %+2.2 (Beklenti: %+2.2 Önceki: %+2.5)

*ECB Şubat ayı anketinde 12 aylık TÜFE beklentisi geriledi
    -Önümüzdeki 12 aylık döneme ilişkin medyan enflasyon beklentisi %3,3'ten %3,1'e geriledi
    -Üç yıl sonraki enflasyon beklentileri değişmeyerek %2,5'te kaldı
    -Önümüzdeki 12 ay için ekonomik büyüme beklentileri değişmeyerek %-1,1'de kaldı
    -Tüketicilerin nominal gelir artışı beklentisi Ocak ayındaki %1,2 seviyesinden %1,4'e yükseldi

Alman Ekonomi Enstitüsü Ifo:
    -Almanya'da şirketlerin fiyat artış beklentilerinin düşmesi ECB'nin faiz indirimi umutlarını artırdı,
    *Euro Bölgesinde HCOB imalat sektörü PMI Mart'ta: 46.1 (Beklenti: 45.7 Önceki: 45.7)

*İngiltere'de S&P GLBL/CIPS imalat sektörü PMİ Mart'ta : 50.3 (Beklenti: 49.9 Önceki: 49.9)

İngiltere'de konut fiyat endeksi açıklandı
    -İngiltere'de Nationwide konut fiyat endeksi Mart ayında aylık %-0.2 (Beklenti: +0.3% Önceki: +0.7%)
    -İngiltere'de Nationwide konut fiyat endeksi Mart ayında yıllık %+1.6 (Beklenti: +2.4% Önceki: +1.2%)

*Fitch, İsrail'in kredi notunu negatif izlemeye aldı ve negatif görünümle A+ olarak teyit etti

*Japonya Başbakanı Kishida ve Biden, çipler ve bataryalar dahil stratejik ürünlere yönelik sübvansiyon kuralları üzerinde anlaştı

*Japonya Maliye Bakanı Shunichi Suzuki, yetkililerin aşırı döviz kuru oynaklığına karşı uygun önlemleri almaya hazır olduğunu söyledi

*Piyasalarda son durum
    -Saat 17.50 itibarıyla BIST 100 endeksi %1.7 düşüşle seyrediyor.
    Dolar/TL yüzde 0.5 düşüşle 32.0859 seviyesinde hareket ediyor. Brent petrolün varil fiyatı vadeli işlemlerde yüzde 1 artışla 88.28 dolar seviyelerinde bulunuyor. Altının onsu yizde 0.6 artışla 2.264 seviyesinde yatay seyrediyor.

"İsrail-Lübnan arasında bi gerilimden sözediliyor. ama bunun bizimle bağlantısını pek kuramadım açıkçası. Gene bi tezgah kuruluyor anlaşılan"

8. Tam anlamı ile savaş demeyelim de kısa süreli gerginlikler ve çatışmalar olabilir.
    Ons grafiğinde daha önce pandemi sonrası mavi trende kadar bir çıkış yaşandı, aradan 4 yıl geçmiş tekrar oraya gelmesi teknik olarak normaldir.
    Ama orayı aşıp giderse o zaman başka bir şeyler aramak icap eder.

Sayfa 74/116 İlkİlk ... 2464727374757684 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •