Sayfa 46/112 İlkİlk ... 3644454647485696 ... SonSon
Arama sonucu : 894 madde; 361 - 368 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

1. Sonra devam ederiz yine huzurlu mutlu ve sağlıklı hafta sonları dilerim.

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Ellerinize sağlık hocam, çalışma gayet özgün ve ufuk açıyor, ama piyasada ki bir çok kişi ben dahil heyecanını hatta beklentisini kaybetmiş vaziyette, benim iş inada bindiği için öylece bıraktım, güniçi bakıyorum ama boş bakıyorum, gün sonu kaç kapatmış bakmıyorum bile, bakalım bu hikayenin sonu nasıl olacak... (:
    Teşekkür ederim Lütfü...

Her hissenin zamanı geldiğinde gittiğini biliyoruz. Demek ki, "zamanı gelmemiş!" deyip bekleyeceğiz. Bundan sonra satılmaz zaten...!!!

Yaptığım çalışmalar sanırım anlaşılmıyor. Basit mi, ütopik mi, işe yaramaz mı? inan ben de bilmiyorum...?!

Kalbimin sesine uyup, kafamdaki düşünceleri ispatlamaya yöneldim. Belki ucu boş ve saçma bir yola çıkacak, belki de bir hâzine bulacağım...?

Bir meçhule yelken açmış durumdayım. Her zamanki gibi, yalnız ve tek başımayım...

Yılardır merak ettiğim bir konuya az önce açıklık getirebildim. Çalışma yaptığım esnada hep kafamı kurcalayıp duruyordu. Dayanamayıp çalışmanın tam olarak bitmesini beklemeden grafiklere baktım...

Bu 2 grafik bir yere kadar çok benzer bir kalıpla ilerlemişken, bir noktada Inversion olup tam tersi yönde harekete başlamışlar...!!!

Her 2 hisseyi de çok iyi bildiğim için, bu defa Inversion olma nedeni hakkında bir fikrim var...

İşte bu nedenle âşînâ olduğum hisseler üzerinden gitmeye gayret ediyorum...

Takip ederken bir bu şekilde incelemeye devam edeceğim, bir de biraz sonra paylaşacağım şekilde...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Bir de bu şekil tâkip ediyorum...

Bu kalıpta şu ana kadar aynı şekilde hareket etmiş durumda. Inversion bu senaryoda çalışacak mı merak ediyorum...?

Eğer geçen defa Inversion olma nedeni, bu defa gerçekleşmez ise;

- Şartlar belirsizlik oluşturduğu için; hareketlerde, kalıba uymakla birlikte esneklik var demektir...

Daha derin incelemwlere şu anda girmek istemiyorum. Kafama takılan soruları birlikte takip edelim istiyorum. Belki çalı ardından tâkip edenler vardır...?!

Dikkatli gözlerden kaçmayacağı gibi, ilk grafik haftalığa kalıp bindirilmiş, 2. grafikte ise günlüğe kalıp bindirilmiş...

Aslında bir aşama daha ileriye gidip, hem günlüğe hem de haftalığa aynı anda kalıbı bindirmek gerekiyor ama artık onu da yazılım tam olarak bitince yapmak istiyorum. Yazılım bitmediği için çalışmaları saklayamıyorum. Şimdilik sadece tek kademelik çalışmaları bozulmadan saklayabiliyorum...

Başarabilirsem hafta sonu sınırsız hâle getirmeye çalışacağım ama bu hızla gidersem çoook zor olacaktır...!!!

Inversion olayları olmasa;

- Piyasa hep benzer kalıplar şeklinde hareket ediyor...

Bu kalıplar tüm zaman dilimlerinde nerdeyse hemen hemen aynı...

Tek çözmemiz gereken konu bu Inversion olayları...!!!

Bu çalışmanın amacı da tam olarak budur...

Şu an için hisse analizi ve geleceğe ışık tutmak gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir...

- "Bu işin sırrını çözen çözmüş. Biz neden çözmeyelim...???"

deyip işin içine daldık. Hakkımızda hayırlısı olsun...

İlgilenen de olmadığına göre yanlış anlaşılmamak için; somut neticeler elde edene kadar artık grafik paylamak istemiyorum. Katılım da olmadığına göre işi riske atmaya gerek yok...

Bu konular hakkında sorularınız olursa seve seve cevaplarım. Şu an için hisselerle ve trade ile ilgim yok. Kendimi sadece analizlere ve istatistiki verilere verdim...

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku

Yaptığım çalışmalar sanırım anlaşılmıyor. Basit mi, ütopik mi, işe yaramaz mı? inan ben de bilmiyorum...?!

Kalbimin sesine uyup, kafamdaki düşünceleri ispatlamaya yöneldim. Belki ucu boş ve saçma bir yola çıkacak, belki de bir hâzine bulacağım...?

Bir meçhule yelken açmış durumdayım. Her zamanki gibi, yalnız ve tek başımayım...
    Anla(ya)madigimi itiraf ediyorum.

Bu benim yetersizligim, analitik yonum hep zayifti

Yalniz olmadiginizi bilin.

Calismalarinizi, yogun emeginizi gordukce, sinava giden cocuguna pirinc yutturmaya calisan anne goruntusu geliyor aklima

Zorunuz kolay olsun.

Iyilik yapip, atin denize,...

7. Yazıyorum hissenetten düşüyorum, sürekli atıyor ara ara...

Kısaca yazayım bari

Hocam bu grafiğe dolar yada Euro bazlı bakmayı denediz mi, belki daha istikrarlı benzerlikler çıkar.

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim Lütfü...

Her hissenin zamanı geldiğinde gittiğini biliyoruz. Demek ki, "zamanı gelmemiş!" deyip bekleyeceğiz. Bundan sonra satılmaz zaten...!!!

Yılardır merak ettiğim bir konuya az önce açıklık getirebildim. Çalışma yaptığım esnada hep kafamı kurcalayıp duruyordu. Dayanamayıp çalışmanın tam olarak bitmesini beklemeden grafiklere baktım...

Bu 2 grafik bir yere kadar çok benzer bir kalıpla ilerlemişken, bir noktada Inversion olup tam tersi yönde harekete başlamışlar...!!!

Her 2 hisseyi de çok iyi bildiğim için, bu defa Inversion olma nedeni hakkında bir fikrim var...

İşte bu nedenle âşînâ olduğum hisseler üzerinden gitmeye gayret ediyorum...

Takip ederken bir bu şekilde incelemeye devam edeceğim, bir de biraz sonra paylaşacağım şekilde...

hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Yazıyorum hissenetten düşüyorum, sürekli atıyor ara ara...

Kısaca yazayım bari

Hocam bu grafiğe dolar yada Euro bazlı bakmayı denediz mi, belki daha istikrarlı benzerlikler çıkar.
    Evet, ara ara o şekilde de bakıyorum...

Farklı bir bakış açısı sağlıyor...

Son düzenleme : T/A; 02-03-2024 saat: 17:34. Sebep: Grafiği eklemeyi unutmuşum... :(

Sayfa 46/112 İlkİlk ... 3644454647485696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •