Sayfa 68/113 İlkİlk ... 1858666768697078 ... SonSon
Arama sonucu : 897 madde; 537 - 544 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,966
     Alıntı Originally Posted by Uğur taylan Yazıyı Oku
    Selim abi sende zarardaysan .......
    Sevgili abim,

Basit düşünelim, elimizde bir varlık, bir mal olacak ki satabilelim. Dolayısıyla mevcut askerlerimizi artırabilelim. E bu ortamda alınan maldan da zarar etmek gayet doğal, bu işin doğasında zarar edebilmek var yani eğer rakamları alıp trade ediyorsanız da zarara girdiğinizde stop oluyorsunuz, ya da yukarı gittiğinde karda oturuyorsunuz. Zarar edebilmek normal, önemli olan bu zararın üstünde oturduğumuz gibi karda oturmayı da becerebilmek. Neyse bu ayrı bir başlık konusu.
    Gelelim sizin PETKM meselesine; aslında off the record olarak söyleyeyim üstadımın da bir gözü ona kayık baktığının farkındayım. Ancak hissede yaşananlar henüz taze iken bulaşmak biraz nası desem erken giriş gibi olur. uzaktan böyle gıdım almak falan, kenarda kenardan suya alıştıra alıştır girmek bence daa doğru olur gibime geliyor. Hatta üstadı takip edin, o irdikten en az bşşr hafta sonra girin, çünkü o "oturan boğa" olduğu için onu dökmek amacıyla hisseye amansız bir baskı kurulabilir. ufak bir tüyo olarak kulağınıza küpe ediniz. Ben mesela onu bekliyorum. Ondan sonra giricem bu sefer. Her defasında beni yakan o oluyor. O içerde olduğu için onu dökmek amacıyla vuruyorlarda vuruyorlar. Bizde cam kenarından bakan kediler gibi tahtayı seyrediyoruz. Eh mermilerde sınırlı ve sorunlu olunca yapacak bişi kalmıyor.

Yükselişin xu030 dan olacağına dair fikrinize bende katılıyorum. haklısınız. Gerekçelerimiz farklı olsa da yükseliş buradan ateşlenecek. Hatta bu hafta yaşananlar ve bankaların birden arap atı gibi start almaları da buna sebep bence. Yalnız burada bir şeyi açıklamakta fayda var. 4 kuzenden sözediyoruz. Kamuların işi daha bitmemiş gibi, bilemiyorum Lütfü abimin hevesini kırmayayım ama Kamu bankaları sanki bir tık geriden gelecek. Yaaaani

Haklısınız, Amerika'daki seçim dolaylı yoldan bize bir sebep sonuç ilişkisi yaratacak mutlaka. Ancak bu amerikanyayı (!) anlamak mümkün değil abi. Geçen seçimde benim adayım yine Trump olur diyordum. Fakat bu gerizekalı amerikanyalılar gidip çisini bile tutmaktan aciz adamı başkan seçtiler. Durum ortada yoruma gerek yok. Umarım bu kez doğru seçim yaparlar. Trump yeniden seçilirse üzerine konuşmak için erken ama şu var. Plana sadık kalmıyorlar.

Gelelim OSTİM meselesine;
    Bu şirketin hisselerinin büyük çoğunluğunu elinde tutan abinin burada büyük hedefleri olduğunu dair duyumlar aldım. Bu hisseyi overall hissesi olarak tutmayı yani burayı basamak olarak kullanmayı düşünüyormuş. Bu da hissenin tamamını ya da büyük bir kısmını kendi kontrolüne almadan olacak iş değil. sağlam bir ekip işi , yani hisseyi taşıyacak olanların uzun bir müddet kımıldamadan yatması gerekecek. teknik olarak bakalım derseniz Çizgilerin Efendisine ayıp olur. Ben her kademden mal alırı sonrada yatarım. tabi kendi alım stratejime bağlı kalarak. Uzun bir sürer de suyun altında bir timsah gibi yatar beklerim. buna göre bütçe yapar. Ona göre pozisyon açarım. full bu hisseye bağlanmam en azından bu yakın zamanda değil. Sebep ise; o abide orada pozisyon almaya başlasın ya da başlayacağına dair bir toparlanma emaresi göstersin. Dolaylı da olabilir. kademelerin durumu; alıcı ve satıcı dengesi. ya en azından bir genel kurula katılacak dönem beklerim. Orada ne oluyor bitiyor bir bakardım havaya.
    Hisse hakkında çok detay bilgim yok. Ama varlıklarının üzerinden değerleme yapacağının duyumunu aldım. Zaten bu bile yeterli bir sebep aslında. Daha önceden hisseyi dükkan yapmak diye deyim vardı. Yani grup yada ekip adına ne derseniz artık, hisseyi bi aşağı bir yukarı sürerek içerde yatırımcı kitlemeyi ve orada hisseyi yükseltip yukarı sürerek değilde hisse içinde trade ederek para kazanırdı. Bu sefer nasıl bir yol yöntem izleyecekler bilemem. Ama derinlemesine araştırın derim. Ben olsam sekreterin öğle yemeğinde verdiği siparişi bile araştırırdım. Diyet menü mü yoksa tavuk döner mi söylüyor. Bu türden şeyler başkaları için hiç bir şey ifade etmezken, siz bir şey farkedebilirsiniz. (DOAS ı ben avm lerdeki otoparklarda daha çok hangi marka araç var diyerek farketmiştim. ) Bir genel kurula katılın. insanlarla tanışın. Kaynaşın. Güzel ortamlardır. Deneyimlemenizi tavsiye ederim. Biraz daha bekleyin zannımca.
    Ama Çizgilerin Efendisi olan zat-ı muhterem yarın erken kalkarsa eğer, birde zahmet edip bakarsa bizde öğreniriz.
    Hatta arada birde olsa başlığa uğrayan bi kardeşimiz, " izci " kardeşimiz var ona da sorarız. Yani ben sorarım çekinmem kendisinden. Tırsmam yani, şakkadanak sorarım. Nedir bu işin oluru diye.

Eeee. PETKM için yorum yapmıştım dimi. üstadı takip edeceksin abim, indikatör o . O alsın ondan sonra. 1-2 hafta geçsin bakarız.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,966
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    XU100...

Aklıma geldi ve denemek için endekse de uyguladım...
    üstadım bunu Altın ve Gümüşte denediniz mi ?
    Referans olarak ALTINS1 ile GMSTRF ya da sizdeki karşılık ile kodları ne olurdu?
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    üstadım bunu Altın ve Gümüşte denediniz mi ?
    Referans olarak ALTINS1 ile GMSTRF ya da sizdeki karşılık ile kodları ne olurdu?
    Bendeki verilerde, bu emtialar sorunlu...

Herkesin bildiği gibi Matriks MsDownloader ile veri aktarımını kestiğinden bu yana benim veriler ile başım belâda. Bu sorunu çözmek için girişimlerim var ama araya sürekli başka işler girdiği için o da sırasını bekliyor...

İnşaAllah kendi TADownloader uygulamamın yazılımını bitirince sorunlarımı kökten çözmüş olacağım...

Elbette bu bir süreç ve uzun zaman alacak. Şimdi göçebe gibi oradan buradan, nereden ne bulursam kullanmaya çalışıyorum. Finnet 'e mahkum durumdayım ve çok saçma bir uygulama...!!!

Arkadaş USDTRY 'yi 2012 'den başlatıyor. Bu durumda dolar bazlı tüm çalışmalarım aksadı. Elle düzeltiyorum ama tekrar kendisi tarihi yine 2012 'ye çekiyor...!!!

Hepsi düzelecek inşaAllah. Son günlerde yıllardır biriken tüm işleri teker teker çözmeye başladım. Bu sorunu da kökten çözeceğim inşaAllah...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Şimdi tekrar baktığımda ALTINS1 'i elle çözmek için uğraşmam gerekecek. Çözsem bile, finnet tekrar bozacağı için değmez...!!!

Üstelik Hacim verisi de her ne hikmetse? yok...!!!

GMSTR ise ilginç bir şekilde çalıştı. Hacim verisi de varmış...!!!

Bu çalışmaya henüz yeni geçtiğim için, kapasitesini ve neler yapabildiğini çözmeye çalışıyorum. Biraz daha üzerinde çalışacağım ve biraz daha geliştireceğim. Belki bazı yerlerini otomatik hâle getirmem gerekecek. Bir de sınırsız sayıda göstergeyi grafiğe ekleme işini halletmem lâzım. Bir de bunu her hisse için kalıcı ve değişken değerlerde yapmam gerekecek. Bir sürü iş var yani...

Şimdiki bu son hâli ile grafik aşağıdaki gibi çıkıyor...

GMSTR...

Sürekli yükseldiği için hiç destek oluşturmuyor desem yeridir. Şu anki hâli ile gösterge destekleri güzel buluyor ama gümüş sürekli yükseliyor...

Bu çalışmayı Elliot Analizlerimde kullanmayı düşünüyorum. Oraya uygun sonuç ürettiğini fark ettim. Bakalım daha neler fark edeceğim...

5. Selamun aleyküm arkadaşlar.

Hayırlı Cumalar.
    Bol kazançlı ve bereketli seanslar.
    Cümleten Allah işlerinizi rast getirsin inşaallah.

Hayırlı Cumalar...

Cuma 'nın hayrı ve bereketi üzerimize olsun inşaAllah...

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Selamun aleyküm arkadaşlar.

Hayırlı Cumalar.
    Bol kazançlı ve bereketli seanslar.
    Cümleten Allah işlerinizi rast getirsin inşaallah.
    Aleyküm Selam...

Bilmukâbele...

8. Hayırlı cumalar hocalarım Allah'ım sağlık sıhhat nasip eylesin inşallah

Sayfa 68/113 İlkİlk ... 1858666768697078 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •