Sayfa 55/114 İlkİlk ... 545535455565765105 ... SonSon
Arama sonucu : 907 madde; 433 - 440 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

XU100...

Seans açılmadan grafiği hatırlamakta fayda var...

Şimdilik gidiyor, gittiği yere kadar gidelim...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2. Hayırlı ramazanlar Günümüzün ve yarınımızın aydınlık olması dileğiyle,

Hepimizin malumu fitch TÜRKİYE'nin kredi notunu b den b+ seviyesine yükseltirken, görünümü pozitif olarak belirledi, bakalım borsa bu değerlendirmeyi nasıl fiyatlayacak, ülkemizin kredi notunun artması piyasayı heyecanlandırıyor. Piyasa beklenti bitti mi diyecek, yola devam mı göreceğiz. O yüzden açılışta sakin kalınmalı.
    açılış kadar günün kapanışı da önemli olacaktır, izleyelim görelim ..

3.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

TL graf kanal alt bandına kadar çıktı, önümüzdeki hafta kanal içerisine tekrar girebilecek mi izleyeceğiz.
    Kanal içine atarsa 9400 seviyesi önemli olacak yine.

Hayırlı Ramazanlar.

4. << Benner Döngüsü >> Görsele göre 2026 yılına kadar "AL" döneminde miyiz?

Samuel Benner, piyasa döngülerinin işleyişini içeren "Benner's Prophecies of Future Ups and Downs in Prices" (1875) başlıklı kitabını kaleme alıyor ve bu kitapta 1891 yılına kadar olan tahminlerini paylaşıyor.

Önemli bir noktanın altını çizelim. Ekteki "Periods When to Make Money" başlıklı görselde bulunan ve 2053 yılına kadar uzanan tahminler Samuel Benner tarafından değil; George Tritch tarafından oluşturulmuştur. Görsel ise bir başkasına aittir.

Görsel 3 döneme ayrılıyor: A) Panik B) İyi Zamanlar C) Zor Zamanlar

A) Piyasada panik vardır. Rasyonel olmayan fiyatlar görülür ve rasyonel olmayan alım-satımların yapıldığı yıllardır. Her 16-18-20 yılda bir gerçekleşir.

B) Fiyatların yüksek olduğu ve satıma geçilmesi gereken yıllardır. Her 8-9-10 yılda bir gerçekleşir.

C) Fiyatların düşük olduğu ve alıma geçilmesi gereken yıllardır. 2-5, 4-7, 3-6 yıllık döngülerdir. Yani, her 7-11-9 yılda bir gerçekleşir.

Grafiği yorumlayalım: 2023 yılı C noktasına denk geliyor ve bu nokta alıma geçilmesi gereken yıldır. Bu süreç 2026 yılına kadar devam edecek. 2026 yılında B noktasında olacağız ki bu da satıma geçilmesi gereken yıldır. Bir sonraki panik yılı 2019 yılından 16 yıl sonrası olan 2035'tir.

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    << Benner Döngüsü >> Görsele göre 2026 yılına kadar "AL" döneminde miyiz?

Samuel Benner, piyasa döngülerinin işleyişini içeren "Benner's Prophecies of Future Ups and Downs in Prices" (1875) başlıklı kitabını kaleme alıyor ve bu kitapta 1891 yılına kadar olan tahminlerini paylaşıyor.

Önemli bir noktanın altını çizelim. Ekteki "Periods When to Make Money" başlıklı görselde bulunan ve 2053 yılına kadar uzanan tahminler Samuel Benner tarafından değil; George Tritch tarafından oluşturulmuştur. Görsel ise bir başkasına aittir.

Görsel 3 döneme ayrılıyor: A) Panik B) İyi Zamanlar C) Zor Zamanlar

A) Piyasada panik vardır. Rasyonel olmayan fiyatlar görülür ve rasyonel olmayan alım-satımların yapıldığı yıllardır. Her 16-18-20 yılda bir gerçekleşir.

B) Fiyatların yüksek olduğu ve satıma geçilmesi gereken yıllardır. Her 8-9-10 yılda bir gerçekleşir.

C) Fiyatların düşük olduğu ve alıma geçilmesi gereken yıllardır. 2-5, 4-7, 3-6 yıllık döngülerdir. Yani, her 7-11-9 yılda bir gerçekleşir.

Grafiği yorumlayalım: 2023 yılı C noktasına denk geliyor ve bu nokta alıma geçilmesi gereken yıldır. Bu süreç 2026 yılına kadar devam edecek. 2026 yılında B noktasında olacağız ki bu da satıma geçilmesi gereken yıldır. Bir sonraki panik yılı 2019 yılından 16 yıl sonrası olan 2035'tir.

Son günlerde üzerinde çalıştığım konu tam da budur...

Yazılımını kodlamaya devam ediyorum...

Fakat tam istediğim gibi bir sonuca ulaşmam mümkün olabilir mi? emin olamıyorum...?

Piyasada benzer döngülerin olduğu biliniyor ama bu işin bir matematiği var mı? bunu çözmek nasıl olacak...?

6.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Son günlerde üzerinde çalıştığım konu tam da budur...
    Yazılımını kodlamaya devam ediyorum...
    Fakat tam istediğim gibi bir sonuca ulaşmam mümkün olabilir mi? emin olamıyorum...?
    Piyasada benzer döngülerin olduğu biliniyor ama bu işin bir matematiği var mı? bunu çözmek nasıl olacak...?
    Hocam inşaallah sonuca ulaşırsınız
    elimden gelsede bende size yardım edebilsem haz duyarım

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Hocam inşaallah sonuca ulaşırsınız
    elimden gelsede bende size yardım edebilsem haz duyarım
    Düşünmeniz bile yeterli...

Varlığınız ve paylaşımlarınız ile yardımcı oluyorsunuz...

Konusu açıldıktan sonra yıllar önce farklı bir şekilde yaptığım çalışmayı, bu yeni programla görmek istedim...

Mâlesef ki, yine verilerin azizliğine uğradım...!!!

Veriler parça parça orada burada kalmış. Ancak düzenleyebildim...

Bulabildiğim en eski DJI verileri ile bir grafik hazırlamaya çalıştım. Olabildiği kadar oldu. İdare edeceğiz...

- Çünkü; verilerde eksiklik yıllar var. O nedenle zaman döngüsünde yerli yerine oturmuyor...!!!

- Bunu düzeltmek için bayağı bir uğraşmam lazım ama çok da gerek olduğunu sanmıyor...

- Ana fikir anlaşılıyordur diye umuyorum...?

- 25 yıllık ana döngü mevcut...

- 7.5 ve 8.5 yıllık dinlenme dönemi ile toplan 16 yıllık bekleme dönemi var...

- ilk 7.5 yılda sert düşüşler olurken, sonraki 8.5 yılda toplama dönemi başlıyor...

- Akâbinde 18 yıl süren bir ralli başlıyor...

- 1. Dünya savaşlarında genelde yatay kalmış ama acısını sonra fazlasıyla çıkartmış. Düşüş te elbette şiddetli olmuş...

Şimdi de yine ralli içerisindeyiz... 2033 yılında bitecek...

Sayfa 55/114 İlkİlk ... 545535455565765105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •