Sayfa 106/126 İlkİlk ... 65696104105106107108116 ... SonSon
Arama sonucu : 1007 madde; 841 - 848 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

1. Lütfu hocam aynen öyle çok doğru söylüyorsunuz hocam yıllardır takılırım borsaya ama teknikmiş temelmiş hiç anlamam çok karışık işler kafam almıyor ama yıllardır kağıtları tanıdım ona göre alıyorum satıyorum bir örnek vereyim doas 1000 lot 268 aldım 400 sattım temettüye katılmadım katılanlar isyanda p.tesi 700 lot 318 den geri aldım biliyorum ki doas bu sene adından sözettirecek çünkü kağıdı tanıdım mesala konya üçbin civarı maliyet önümüzdeki ayın onunda genelkurul var beklenti çok yüksek çünkü yüksek bedelsiz beklentisi var genel kurula kadar güzel yere geleceğine inanıp bekliyorum o güne yakın çıkacam kağıttan anlayacağınız bu düşüncelerle yoluma devam ediyorum bende bi düzen kurmuş gidiyorum hocam neyapayım

2.  Alıntı Originally Posted by Uğur taylan Yazıyı Oku
    Lütfu hocam aynen öyle çok doğru söylüyorsunuz hocam yıllardır takılırım borsaya ama teknikmiş temelmiş hiç anlamam çok karışık işler kafam almıyor ama yıllardır kağıtları tanıdım ona göre alıyorum satıyorum bir örnek vereyim doas 1000 lot 268 aldım 400 sattım temettüye katılmadım katılanlar isyanda p.tesi 700 lot 318 den geri aldım biliyorum ki doas bu sene adından sözettirecek çünkü kağıdı tanıdım mesala konya üçbin civarı maliyet önümüzdeki ayın onunda genelkurul var beklenti çok yüksek çünkü yüksek bedelsiz beklentisi var genel kurula kadar güzel yere geleceğine inanıp bekliyorum o güne yakın çıkacam kağıttan anlayacağınız bu düşüncelerle yoluma devam ediyorum bende bi düzen kurmuş gidiyorum hocam neyapayım
    Allah bozmasın Uğur hocam, ama yinede dikkatli olmak iyidir, Doas 4-5 TL de kimse yüzüne bakmıyordu, o zaman kimse araba almayacak bu şirkette batacak yada zarar edecek diyorlardı, o günden bugüne geldiği nokta ortada verdiği temettüler ortada ama bu fiyata bu hisseyi alıp satmak ayrı bir risk yönetimi gerektiriyor, ve beni aşıyor, arada muhabbeti geçer THY de 1 dolardı hatta daha düşüktü kimse alıp satmıyordu, 9-10 dolar olunca dillere düştü, ben dile düşmüş fiyatı şişmiş hisseye yaklaşmamayı tercih ediyorum, kolay kazanmadığım parayı kolayca riske atamam, tabi bunun da kendi içinde sıkıntıları var ucuz diye alırsın daha aşağı düşer yada herşey uçar ucuz olan sürünür, pahalı olan kendini 2 ye 3 e hatta 5 e ona katlar çünkü mal toplanmıştır ve artık hisse dillere düşmeli kendi kendinin reklamını yapacak kıvama gelmedilidir, falan falan işte bizim borsa böyle, bir süredir hep iyi yanını gösteriyor tersi pistir, 1 ayda portföyün %65-70 erir, belli olmaz, benim yaşadıklarım bana temkinli olmayı öğretti hemde kafamı duvara vura vura öğretti o yüzden aklımda iyi yer etti...

Cümleten iyi geceler...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by Uğur taylan Yazıyı Oku
    Hocalarım t/a hocamın pazar akşamı gönderdiği listede kgyo sat yazıyodu p.tesi yüzde yedi artı yaptı bugünkü listedede al yazıyor mesala selva al yazıyordu eksi kapadı yani bu liste bize ne anlatıyor yani bu iki listede al yazan eksi kapadı sat diyende artı kapadı bilmem anlatabildimmi tşk
    Lütfü gerekli açıklamaları yapmış. Benzer şeyleri ve biraz daha fazlasını da ben yazayım...

- Hiçbir sistem tam olarak doğru sinyaller üretemez... Özellikle yatay piyasada...!!!

- Onun için günlerdir "sinyalleri teyit etmeniz gerekir" diye yazıp duruyorum...

- Grafiğe sürekli teyit edebilmeniz için bir şeyler ekleyip duruyorum...

- Fark ettiyseniz bunları da hep birden değil de sırasıyla ve aşamalı olarak ekliyorum. Yani ihtiyaç olduğunu düşündüğüm için ekliyorum...

- Sistemler sadece trend varken (aşağı veya yukarı) ancak o zaman güvenilir sinyaller üretirler...

- Trend oluşana kadar birkaç hatalı sinyal gelebilir. Eğer bu sinyalleri bertaraf etmek istiyorsanız, çok farklı kriterlerle sinyali kontrol etmeyi öğrenmeniz gerekir. Yine de her şekilde hatalı olma ihtimali olacaktır...

- Bir hissenin nereden alınıp, nereden satılacağını ancak onun tahtacısı bilir. O istemeden tüm sistemler başarısız olur. Teknik çalışıyorsa, tahtacı istediği için çalışıyordur. Sebebi ise; bizi oyuna çekmek içindir...!!!

- Size zamanında aldıran ve sattıranlar bu bilgiye vâkıftı. Bilginin teknikle bir ilgisi yoktu. Bilgi servis edilmişti. Onlar da paylaştılar...

- Bu tip bilgiler güven kazanmak için önce doğru bilgi ile başlar, sonlara doğru tuzağa çekmek ve verdiklerini almak için yanlış bilgi ile sonlanır. Altın vuruş ile...

- Farkındalık yaşayanlar veya şanslı olanlar, bir de korkak olanlar kurtulabilir. Diğerleri filmin sonunda pişmanlık yaşamaya mahkumlar...

Spekülatörler ve tahtacılar da hata yapar, başarısız olurlar. Sonuçta taktiksel ve parasal bir mücadele var. Hiçbir şey gerçek değeri ile fiyatlanmıyor. Her şey sanal ve sahte. Bunu anladığınızda bu piyasada olmamanız gerektiğini anlarsınız ama artık damarlarınıza kolay para kazanma hırsı işlemiştir, bırakamazsınız. Kumar gibi, alkol gibi bağımlılık yapar, vazgeçemezsiniz ve bu sonun başlangıcıdır...

Doğruları söyleyenlere işi bilmiyor gözü ile bakılır. Sadece bir kaç kişi gerçek doğrulara ulaşır ve gerçeği görebilir. İnşaAllah siz de onlardan olursunuz...

Bundan sonraki süreç çok daha zorlu olacaktır. Çünkü artık sona yaklaşıyoruz. Son bir tane değildir. Kademe kademedir. İlk sona yaklaşıyoruz desem daha doğru olacaktır...

İnsanlar öğrenmek istemiyor. Doğruları duymayı hiç istemiyor. Bizim sorunumuz bu. Hazıra konmak ve hep kazanmak istiyorlar. Böyle bir dünya yok mâlesef...

2001 krizini yaşamayan kişi ben borsacıyım demesin. 2008 krizinde borsada olmayan ben bu işi biliyorum demesin...! Her şey bir anda uçabilir. 2008 'de 11 TL olan koskoca ARCLK, krizin sonunda 1.15 TL olmuştu. Kriz uzun sürmedi ve bekleyebilen kurtardı. Fakat 2001 krizi öyle kolay atlatılamadı...!!!

Eğer bu dönemlerde borsada olmuş ve bir şekilde atlatmışsa; bu adamın anlattıkları kimsenin işine gelmez. Çünkü bu kişiler popüler değil, doğrucudur ve kimse bunların kıymetini bilmez...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Ben dostlarıma hep şunları tavsiye ederim:

- Borsa dışında paranızı değerlendirme imkanınız varsa, borsaya sakın bulaşmayın...

- "Borsada bedava para var!" sanmayın...!!!

- Verdiklerini almadan, sizi masadan kaldırmazlar...!!!

- Kârdayken masadan kalkasını bilmeyen, her şeyini kaybedip üstüne de borçlanıp kalkmak zorunda kalır...!!!

Daha yazacak çok şey var ama öğrenmek ve duymak isteyen yok...!!!

Yeri geldikçe böyle içimi döküyorum. Dertleniyorum, dertleşiyorum...!!!

Son söz olarak:

- Kolay para için borsada olan; öyle ya da böyle, eni sonu kaybeder...!!!

Hayırlı geceler...

6. Evet hocam çok doğru söylüyorsunuz hayır hocam ne es geçmesi anlatıklarınızı bir bir kafama kazıyorum evet hocam 2008 krizimiydi neydi tam hatırlamıyorum bağfs 18.00 TL aldım pnsüt 20.00 TL almıştım arkasından kriz patladı kağıdın ikiside beş TL altına düştü ama satmadım ve kriz bitti kağıtlar çıkışa geçti bağfs 23.00 sattım pnsüt 25.00 sattım yok hocam fazla durmam borsada ufak bi gelirli yer almak var kafamda arada ilanlara bakıyorum Kocaeli Gölcük tarafında aslında İstanbul'u terk edip benim Değirmendere de evim var oraya taşınmak istiyorum İstanbul'da depreme yakalanmak istemiyorum oturduğumuz evler elli senelik evler şişlideyim yeni ev yokki zaten eski yerleşim yerleri üfürsen yıkılacak evlerde oturuyoruz Allah'ım sonumuzu hayır ede inşallah iyigeceler

Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

8. Selamun aleyküm
    gününüz HAYIRLI bereketli olması temennimdir ...

İyi bilanço açıklayan,
    Finansal çarpanları iyi olan 20 şirket;

AEFES
    AFYON
    AGHOL
    BOBET
    BRISA
    BUCIM
    CCOLA
    DOAS
    GOLTS
    GRSEL