Sayfa 42/113 İlkİlk ... 3240414243445292 ... SonSon
Arama sonucu : 899 madde; 329 - 336 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

1. 67.30 gördü fiyat ortalamadan epey uzaklaşmıştı normaldir buralarda dinlenmesi.
    2. kanal orta kesikli çizgi üzeri kapanışlarda yeşil trend 68 kanal üst bandı 71 küsür gibi..
    Uzunda 100 ler klubüne girer.

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Hayırlı Haftalar....

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir hafta olmasını diliyorum...
    Guzel dileginize ortagim, ayni zamanda tesekkur ederim.
    Ankara bir suredir bahar gunleri yasiyor.
    Parkinizin bu hafta sonundaki fotolarini aradi gozlerim.

Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    Guzel dileginize ortagim, ayni zamanda tesekkur ederim.
    Ankara bir suredir bahar gunleri yasiyor.
    Parkinizin bu hafta sonundaki fotolarini aradi gozlerim.
    Teşekkür ederim ablam...

Yaptığım çalışmalar yeteri kadar ilgi görmeyince paylaşım yapmak pek bir anlam ifade etmiyor...

Sürekli yeni projeler üzerinde çalışıyorum. Talep olmayınca, ağırlığı yeni projelere veriyorum...

Bu hafta sonu da çok yoğun olarak bu yeni projeye odaklandım. Çok şükür ki, onu da belli bir aşamaya getirdim. Paylaştım ama yine katılım pek olmadı...

Çok çalışmaktan dolayı birkaç gündür hafif rahatsızdım. Bugün biraz daha iyiyim...

Akşam yeni kapanış verileri ile PKART için birkaç grafik paylaşmaya çalışırım...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim ablam...

Yaptığım çalışmalar yeteri kadar ilgi görmeyince paylaşım yapmak pek bir anlam ifade etmiyor...

Sürekli yeni projeler üzerinde çalışıyorum. Talep olmayınca, ağırlığı yeni projelere veriyorum...

Bu hafta sonu da çok yoğun olarak bu yeni projeye odaklandım. Çok şükür ki, onu da belli bir aşamaya getirdim. Paylaştım ama yine katılım pek olmadı...

Çok çalışmaktan dolayı birkaç gündür hafif rahatsızdım. Bugün biraz daha iyiyim...

Akşam yeni kapanış verileri ile PKART için birkaç grafik paylaşmaya çalışırım...
    Hic beklenmedik bir zamanda, sizin haberiniz bile olmadan birilerinin ufkuna dokunur bunca emek, eminim.

Sagligimiz sadece bizi ilgilendirmiyor, biliyorsunuz; ebeveynlerimiz, evlatlarimiz, dostlarimiz,...

Liste uzar, gider.

Kendinize iyi bakin.

Bugün BIST, Günlük Bülteni hâlâ yayınlayamadı...!!!

İlk defa bu kadar gecikti. Bir sorun mu var acaba..?

Bülten olmadan Takas/AKD grafiği paylaşamıyorum...!!!

O zamana kadar pazar günü yayınladığım grafiği ufak tefek değişimle yeniden güncelleyerek tekrar paylaşıyorum...

Bazılarının fark ettiği gibi PKART grafiği idi...

PKART hissesinde uzun zaman geçirdim. O nedenle tüm denemelerimi e iyi bildiğim hisselerde yapıyorum ki; işin arka planını da işin içine katarak hesaplardaki doğruluk payını daha net görebilmek istiyorum...

Son çalışmam bilindiği üzere Döngü Kalıpları üzerine...

Teori benim değil ama bu teoriyi test edebilecek alt yapıya sahip olmadığım yıllarca test etme imkanım olmadı. Üstünkörü bazı çalışmalar yaptım ve bunların her birisi çok yorucu çalışmalar oldu. Sonuç olarak başarılı neticeler aldığımı söyleyebilirim...

Alyel ablam istemeseydi PKART hakkında kesinlikle yorum yapmak istemezdim. Grafikleri paylaşır geçerdim. Fakat ablamın yeri ayrıdır...

Şunu da unutmamak gerek:

- Bu çalışma ve program henüz geliştirilme aşamasındadır...

- Sonuçların güvenilirliği henüz ispat edilmemiştir...

Önce grafiği paylaşıp, sonra açıklamaları yapmaya çalışayım...

Döngü teorisi derki:

- Günümüz, dünün yansımasıdır...

Kendi cümlelerimle bu şekilde özetliyorum. "Geçmiş, geleceğin aynasıdır" da diyebiliriz...

Geçmişte yaşanan kalıplar, hisseyi yöneten el değişmediği sürece (belki de şirketi yöneten el) aynı kalıplar içerisinde hareket ederek günümüzde de benzer hareketler sergilerler. Bunu yaparken de zaman serilerine dikkat ederler. Özellikle de fibonacci zaman serisine...

Lafı uzatmadan;

- Rastgele denemek için kafadan yazdığım bir tarihteki veriyi, günümüze getirdim. Daha önce de benzer kaydırmalar yapmıştım ve benzer sonuçları almıştım. Program tamamen bittiğinde bu kaydırmaların tümünü aynı ekran üzerinde görme şansımız olacaktır. Şimdilik 1 tane ile idare edelim...

Görüldüğü gibi;

- Kalıplar tıpta tıp birbirinin aynısı olmasa da zaman serisi olarak çok benziyor...

- Düzeltme kalıbı ve yükseliş kalıbı aynı zamanlarda dirençlerini kırıyorlar...

- Aralarda Inversion gerçekleşse bile kalıbın dışına çıkmıyorlar...

Bu da bize şunları söyleyebilir:

- Bu kalıbın bitiş zamanı 3 Nisan 2024 tarihini gösteriyor...

- Bu tarihe kadar aralarda Inversion olsa bile trend devam edecektir...

- Bu tarihten sonra yine uzun bir dinlenme süreci ile başlayan yeni bir kalıba başlayacaktır...

- Bu yeni kalıpta, illâ da düşerek devam edeceğiz diye bir şey yok...!!!

- Kalıbın önemi, belirli tepe ve dipler ile zaman serisinde gizli...

Eğer tahtayı kontrol eden güç işi biliyorsa; her ne yapacaksa bunu o zamana kadar yapmak zorunda. Başarılı olması elbette şartlara bağlı olmakla birlikte bazı fiyat seviyelerinin de gösterilmesi gerektiğinden, bir yandan da bazı şeylere mecburlar...!!!

Ben burada fiyat telaffuz etmek istemiyorum. Geçerliliği henüz ispatlanmamış İstatistîkî bir bilgi paylaşarak muhtemel kalıbı ve zamanlarını dilim döndüğünce açıklamaya çalışıyorum...

Yazılım işini bitirdiğim zaman (inşaAllah) borsadan tamamen uzaklaşıp, şeffaf olarak kendimi bu tür analizlere vereceğim. Daha bilimsel çalışmalar yapacağım....

Sorularınız varsa sorabilirsiniz. Yazılım işine ara vermişken memnuniyetle cevaplarım...

Takas/AKD olarak da yükseliş süresince oluşan durumun özeti grafikteki gibidir...

Daha net bilgi verebilmek için her bir kurumu tek tek incelemek gerekiyor. Benim için çok da önemli olmadığı için bu zahmete kolay kolay girmem. İrili ufaklı 48 tane kurum var. Eğer ileride tekrar aktif olarak ilgilenirsem belki o zaman daha detaylı incelerim...

Fakat kabaca bilgi edinmek için rakamlara bakabiliriz ve merak ettiğimiz kurum varsa açıp inceleyebiliriz...

Burada benim açımdan önem arz eden en sondaki 4 kurumun satışları...

Tüm yükseliş boyunca bu kurumlar sürekli satış yaptılar. Eğer bu ralliyi onlar yaptılarsa; satışlarını da yaptıkları için başarılı oldular diyebiliriz...!!!

Alıcı kurumlar da ilginç bir şekilde dizilmiş. Aslında almasını beklediğim kurumlar, satmış durumda. Bu biraz can sıkıcı durum. Fakat güçlü alıcılar da var. GRM, AKM gibi...

XYA ve XEM gibi fonlara mal yığmış olmaları diğer bir olumsuz yan. Çünkü daha sonra bu malları alabilmek için çok fazla baskı kurup hisseyi çok düşürüyorlar...!!!

Görebildiğim kadarı ile durum pek iç açıcı değil. Özellikle IYF (info) mal çıkışı düşündürücü...!!!

Tek diyebileceğim, yakın bir gelecekte yine zor günlerin yaklaştığı...!!!

Sayfa 42/113 İlkİlk ... 3240414243445292 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •