Sayfa 61/113 İlkİlk ... 1151596061626371111 ... SonSon
Arama sonucu : 899 madde; 481 - 488 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

XU100...

Düzeltme devam ediyor...

Bu defa MOST yanılmamış. Arada hata yapıyor. O nedenle dikkatli olmak lâzım...

50 Günlük ortalamanın da altıda kapandık...!!!

Yarın daha önce bahsettiğimiz 8.5xx seviyelerinden dönmez isek, bu iş daha çok su götürür. Bir süre can sıkmaya devam eder...

Belki de hafta sonu paylaştığım döngü gerçekleşebilir. Herkes seçim sonrası için bir çok plan yapıyor ama "ya tutmazsa"...!!!???

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,966
    Günaydın değerli başlık sakinleri, üstadın uyarılarını dikkate alarak devam ediyor iseniz nakit pozisyondasınız demektir. Bu yüzden accık genel kültür bilgi vesaire falan edinmek için aşağıdaki linke tıklayıp üye olursanız biraz daha bilgilenmiş olabilme ihtimalimiz artar

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/u...ni-uyelik.aspx

Koskoca işbankası nında reklamını yapıyor demezler umarım. Gerçi Kredi kartı aidatı meselesinden gıcık oldum ben kredi kartımı iptal ettim ama. Yinede koskoca bir holding geliyor. Sahi bu konuda bilgisi olan var mı ? Yeni bir hikaye olabilecek mi ? Piyasa nasıl bakacak? Sizin bir hazırlığınız var mı?
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,966
    Günlük Bülten (Tacirler Yatırım )

Güne Başlarken
    Günaydın. Japonya MB'nın 17 yıl aradan sonra faiz artırımına
    yönelmesi küresel carry trade (faiz arbitrajı) avantajını kısmen
    daralttı. Borsaların buna tepkisi, her ne kadar beklenen bir karar olsa
    da negatif. BIST'te zaten zayıf bir dönem geçiriyoruz. Son altı işlem
    gününü de negatif kapatan ve 50 günlük üssel hareketli ortalaması
    altına gerileyen BIST 100 endeksinde 8500 / 8700 bölgesini orta
    vadeli teknik görünüm açısından da kritik bir destek alanı olarak
    değerlendiriyoruz. Detaylı bakarsak, XU100 için destekler 8680,
    8590 ve 8500, dirençler 8860, 8950 ve 9000. Türkiye 5 yıllık CDS'leri
    güne 313 baz puanla düne göre hafif yukarıda başlıyor.

Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
    www.tacirler.com.tr

Sentiment Algo Raporu (Ata Yatırım)

Rapor linki : https://atayatirim.com.tr/arastirma-...reportId=11934

Dip bölgeleri test ediyoruz.
    Önceki raporumuzda belirttiğimiz 2.00-2.40 hattında iştahsız görüntü vardı. Dip seviyelerde olmamız sebebiyle yatırımcı eğilimi satış tarafında kalmaya devam ediyor. Sentiment tarafında güçlenme görene kadar uzun yönlü pozisyonlarda temkinli olunmalı

Ata Yatırım Araştırma
    Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
    www.atayatirim.com.tr/

Teknik Analiz Bülteni (Anadolu Yatırım)

BIST100 Endeksi

Destekler : 8690-8520-8400-8200
    Dirençler : 8829-9003-9200-9329

Yeni haftaya pozitif seyirle başlamasının ardından satış baskısının arttığı BİST 100 endeksi günü %1,25 oranında değer kaybı ile 8718,11 puandan en düşük seviyeden tamamladı. Gün sonunda işlem hacmi 72 milyar TL ile düşük kalmaya devam etti. Borsada dünkü işlemlerde 68 adet yükselen hisseye karşılık, 434 adet hisse günü düşüş ile tamamladı. Dün hisse bazlı TUPRS, AKBNK, DOAS endekse katkı sağlarken; ASELS, SAHOL, KCHOL düşüşe öncülük etti. Bankacılık endeksi dün %0,66 yükselirken, sınai endeksi %2,04 değer kaybetti. Geçen haftaki negatif seyrin ardından bankacılık endeksinde dün 100 günlük AO (9556) üzerinde dengelenme çabası etkili oldu. XBANK'ta bu seviye üzerinde kalıcılık olması durumunda yukarı yönlü olarak 9662 (5 günlük AO) ve 9877 (50 günlük AO) seviyeleri test edilebilir. Orta vadeli pozitif görünüm için 9877 üzerindeki kalıcılık önem taşımaktadır. Öte yandan 9556 altına geri çekilmelerde satış baskısı önceki dip seviyenin bulunduğu 9163 seviyesine kadar devam edebilir. BİST 100 endeksinde önceki dip seviyenin bulunduğu 8736 puanın altında gün kapanışının gerçekleşmesi negatif olarak değerlendirilebilir. Aşağı yönlü olarak tarihi zirveden (9450) başlayan alçalan kanal alt bandının bulunduğu 8690 seviyesi orta vadeli yönde belirleyici olabilir. Bu seviyenin de aşağı yönlü geçilmesi durumunda satışlar 8520 (100 günlük AO) seviyesine kadar devam edebilir. 8690-8736 üzerinde dengelenme ile yukarı yönlü olarak önemli ortalamaların bulunduğu (5-22-50 günlük AO) 8829-9003 direnç bölgesi hedeflenebilir. Bu bölge üzerinde kalıcılık olması halinde 9200 ve 9320 (düşen kanal üst bandı) dirençleri gündeme gelebilir. Orta vadeli teknik göstergelerden MACD günlük bazda SAT konumunu korurken, RSI'da aşağı yönlü bir yönelim hakimdir. Endeks dün günü dolar bazlı 2,70 centten tamamladı. 2,78 (200 günlük AO) ve 2,75 cent (önceki dip) bölgesini aşağı yönlü geçen endekste satış baskısı 2,60 cente kadar devam edebilir.

Anadolu Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
    http://www.anadoluyatirim.com.tr/

VIOP Teknik Bülten (A1 Capital)

F_XU0300424 "Nisan 2024 Vade Endeks 30 Sözleşmesi"
    Haftanın ilk saatlerinde yaşanan volatiliteye
    rağmen alım iştahı zayıf kaldı ve Nisan
    vadeli endeks 30 sözleşmesi gün %0.78
    oranında değer kaybı ile 9684 seviyesinden
    tamamladı.
    Sözleşmede satış baskısı etkisini
    sürdürürken, %50 fibo desteğinin hemen
    altında gerçekleşen kapanış güç kaybının
    sürebileceği gösteriyor.
    Dünkü kapanış ile 100 günlük (üssel)
    ortalamanın geçtiği seviye olan 9640'a da
    yaklaşan endekste bu ortalama seviyesinin
    üzerinde destek oluşturma çabası
    görebiliriz.
    9640 seviyesinin üzerinde yaşanabilecek
    kapanış önümüzde ki günler açısından
    tepki alımlarının güç kazanımını
    destekleyecektir.
    Bu nedenle uzun pozisyonlar açısından
    9640 seviyesinin üzerinde taban
    oluşumlarını beklemenin yararlı olacağı
    kanaatindeyiz.
    Yaşanabilecek olası tepki ataklarında ise
    9771 seviyesi ise ilk direnç olarak
    verebiliriz.
    DESTEK 9640 9560 9298
    DİRENÇ 9771 9966 10120

A1 Capital Menkul Değerler A.Ş.
    www.a1capital.com.tr

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,966
    100 Saat Kuralı: Herhangi bir beceri üzerinde yılda 100 saat çalışırsanız, (bu, günlük sadece 18 dakika demek) bu beceride dünyanın %95'inden daha iyi olabilirsiniz.

Durmak yok!!
    Yılmak yok!!
    Çalışmaya, öğrenmeye devam!!

Zaten başka çaremizde yok !!!!

Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

Ben 7/24 çalışıyorum...

Çok şükür ki, meyvesini de yemek nâsip oluyor...

Meyvesi sadece para değil biliyorsunuz. En güzeli, buralarda edindiğim çok kıymetli dostluklar...

7. İyi akşamlar kıymetli hocalarım diyeceksiniz bir geldi uçtu gitti yazılarınızı günlük okuyorum sağlık sorunlarından dolayı yazamıyorum bende 53 yaşında bir yıllık emekliyim kısacası bende atıl duruma geldim malesef bir sene evvel onkolojik hastalıkla tanıştım şükürler olsun amalyatlar falan derken temizlendik toparladım şükür ama tabi ufak sıkıntılar oluyor ama şuan kitle falan hiçbirşey kalmadı hocalarım bende 1000 lot 268 maliyet doas var ben alsat yapmam bu kağıt hakkında yıl sonuna kadar beklemeye değermi sizlere güvenim tamdır bu kağıdın geleceği temeli tekniği destek direnç fikir verirseniz sevinirim bilmem anlatabildimmi tşk

Alıntı Originally Posted by Uğur taylan Yazıyı Oku
    İyi akşamlar kıymetli hocalarım diyeceksiniz bir geldi uçtu gitti yazılarınızı günlük okuyorum sağlık sorunlarından dolayı yazamıyorum bende 53 yaşında bir yıllık emekliyim kısacası bende atıl duruma geldim malesef bir sene evvel onkolojik hastalıkla tanıştım şükürler olsun amalyatlar falan derken temizlendik toparladım şükür ama tabi ufak sıkıntılar oluyor ama şuan kitle falan hiçbirşey kalmadı hocalarım bende 1000 lot 268 maliyet doas var ben alsat yapmam bu kağıt hakkında yıl sonuna kadar beklemeye değermi sizlere güvenim tamdır bu kağıdın geleceği temeli tekniği destek direnç fikir verirseniz sevinirim bilmem anlatabildimmi tşk
    Gecmis olsun diyebiliyorum sadece, sorunuza aklim ermez. Umarim hic yasamamis gibi kurtulursunuz saglik sorunlarindan.

Hep okuyorsaniz bilirsiniz; cok guzel insanlar var burada, sesinizi duyacaklarina eminim

Sayfa 61/113 İlkİlk ... 1151596061626371111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •