Sayfa 10/113 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 899 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

Takas grafiği ile fiyat grafiğini birlikte paylaşma işinde bugün önemli bir gelişme yaşadım...

PKART sayfasındaki bir talep üzerine kendimi zorlayınca başarıya adım atmış oldum. Tüm alt yapı zaten hazırdı ama nasıl birleştireceğime çözüm bulamıyordum. Çok şükür bugün onu da buldum...

Orada paylaştığım grafiği buradan da paylaşayım...

İstenilen kurum ve hatta tüm kurumlar için bile grafik paylaşılabilecek halde sayılır. Şimdilik elle giriyorum ama bunu da otomatik hâle getirmenin bir yolunu inşaAllah en kısa sürede bulurum...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2. Merhabalar sayın TA, nasılsınız iyisinizdir inşallah.

BANVT tahtasında emeklilik fonları takasında acayip degişiklikler var. toplam 8.2 M lotun 6.2 M lotunu toplamıslardı. şimdi 2-3 yıldır satıyorlar. ve dolar bazlı birebir korelasyon var. acaba pkartta yaptıgınız takas ve fiyat grafigini banvt usd bazlı ve emeklilik fon degişimi için bakabilir misiniz musait oldugunuzda ?
    ciddi bir korelasyon oldugunu düşünüyorum. ve temel olarak cok ucuz ve potansiyelli oldugunu düşünüyorum. o yüzden üzerine calıstıgım bir tahta. teşekkürler iyi çalışmalar

Alıntı Originally Posted by alltimeinvest Yazıyı Oku
    Merhabalar sayın TA, nasılsınız iyisinizdir inşallah.

BANVT tahtasında emeklilik fonları takasında acayip degişiklikler var. toplam 8.2 M lotun 6.2 M lotunu toplamıslardı. şimdi 2-3 yıldır satıyorlar. ve dolar bazlı birebir korelasyon var. acaba pkartta yaptıgınız takas ve fiyat grafigini banvt usd bazlı ve emeklilik fon degişimi için bakabilir misiniz musait oldugunuzda ?
    ciddi bir korelasyon oldugunu düşünüyorum. ve temel olarak cok ucuz ve potansiyelli oldugunu düşünüyorum. o yüzden üzerine calıstıgım bir tahta. teşekkürler iyi çalışmalar
    Bir şeyler başardıkça çok daha iyi oluyorum ama her başarının ardından yol açıldığı için yapmam gereken bir sürü yazılım ve araştırma işi çıkıyor. Kilitlenince devamı olmadığı için öylece kalmış oluyorlar...

Sizin grafiği yarın hazırlamaya gayret ederim inşaAllah... Şimdi uyumaya gidiyorum...?

Dolar bazlı grafik olması şart mı? TL olsa işim çok daha kolay olacak...

Yine de "Dolar bazlı olması daha iyi olur" diyorsanız çok fazla sorun olmaz, sadece biraz hesaplama yaptırmam gerekecektir veya doğrudan dolar bazlı verileri indirmem gerekecektir....

Sadece XEM (Emeklilik Fonları) için olsa yetiyor mu...? Tek olması benim için daha kolay, varsa diğerlerini de ekleyebilirim...?

4. son 2-3 yıldır neredeyse tek satıcı emeklilik fonları. aralıklı olarak USD bazlı bakınca ciddi korelasyon var ancak tl olunca korelasyon calısmıyordu gördügüm. elinize emeginize saglık

Alıntı Originally Posted by alltimeinvest Yazıyı Oku
    son 2-3 yıldır neredeyse tek satıcı emeklilik fonları. aralıklı olarak USD bazlı bakınca ciddi korelasyon var ancak tl olunca korelasyon calısmıyordu gördügüm. elinize emeginize saglık
    Sizin için aradaki farkı net olarak görebilmeniz için hem TL bazlı ve hem de Dolar bazlı grafik hazırladım...

Dediğiniz gibi Dolar bazlı olunca bâriz korelasyon görülüyor, TL bazlıda 2023 tepesinde yok görüyor...!!!

İlk TL bazlı, diğeri Dolar bazlıdır...

Umarım işinize yarar...

Elim değmişken bir de her ikisini aynı anda göstereyim...

7.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Takas grafiği ile fiyat grafiğini birlikte paylaşma işinde bugün önemli bir gelişme yaşadım...

PKART sayfasındaki bir talep üzerine kendimi zorlayınca başarıya adım atmış oldum. Tüm alt yapı zaten hazırdı ama nasıl birleştireceğime çözüm bulamıyordum. Çok şükür bugün onu da buldum...

Orada paylaştığım grafiği buradan da paylaşayım...

İstenilen kurum ve hatta tüm kurumlar için bile grafik paylaşılabilecek halde sayılır. Şimdilik elle giriyorum ama bunu da otomatik hâle getirmenin bir yolunu inşaAllah en kısa sürede bulurum...

inşALLAH muafak olacağına inanıyorum ..

8. Huzurlu, mutlu en önemlisi de sağlıklı hafta sonu dilerim tüm dostlara.

Sayfa 10/113 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •