Sayfa 799/1006 İlkİlk ... 299699749789797798799800801809849899 ... SonSon
Arama sonucu : 8047 madde; 6,385 - 6,392 arası.

Konu: Viop LVIII

1. Bir kere şunu unutmayın. Yabancı gelecekse borsa 270-280 dolar zirvedeyken bilançolar rezilken gelmez. 200 dolar 170 dolar alım yerleri. Ha dolar yükselir o başka.

2.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bir kere şunu unutmayın. Yabancı gelecekse borsa 270-280 dolar zirvedeyken bilançolar rezilken gelmez. 200 dolar 170 dolar alım yerleri. Ha dolar yükselir o başka.
    Neden ki ?
    Yabancı alımları 3 aydır var .. Yani endeks 275 dolardayken bile mal aldılar

Siz takaslara ,kim nereden ne aldı vs bakıyor musunuz?

Tersten gelelim.. 170 doların özelliği ne ? Neden oradan almak için beklesinler?

İyi geceler sn Ayasofya

3.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Neden ki ?
    Yabancı alımları 3 aydır var .. Yani endeks 275 dolardayken bile mal aldılar

Siz takaslara ,kim nereden ne aldı vs bakıyor musunuz?

Tersten gelelim.. 170 doların özelliği ne ? Neden oradan almak için beklesinler?

İyi geceler sn Ayasofya
    Bakıp göreceğiz. Eğer ki USD bu seviyede olacaksa faiz daha avantajlı riski yok. Sene sonu USD 40 olsun %45 daha Garanti. Benim borsaya girdiğim dönemde bankalar vs kademe milyon yada on milyon lot olurdu. Şimdi 100 -1000--10 bin oluyor. Yabancının gireceği tahtalar da kademeler bomboştu.

4. Hepimiz insanız ve psikolojimiz ortak; şayet herhangi bir sebeble hissede değilsek,borsa çok pahalı,her an satış yiyebilir, yabancı gelmez,200 dolar ya 6000 den önce mal almam,ekonomi çok
    kötü,dolar uçacak vb.bir şekilde hissedeysek,borsamız çok ucuz, yabancı alımları var,bu borsanın zirvesi 5 dolar,ekonomi iyi gidiyor,not artışları başlayacak ,ABD yada Avrupa bize göz kırptı vb.Benim sebeblerim ne bilmiyorum ama hissedeyim ve almaya devam ediyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bakıp göreceğiz. Eğer ki USD bu seviyede olacaksa faiz daha avantajlı riski yok. Sene sonu USD 40 olsun %45 daha Garanti. Benim borsaya girdiğim dönemde bankalar vs kademe milyon yada on milyon lot olurdu. Şimdi 100 -1000--10 bin oluyor. Yabancının gireceği tahtalar da kademeler bomboştu.
    Görürüz tabi
    Ama görürken de biraz para kazanmak, parayı büyütmek lazım...
    Bekle bekle endeks 800 den 8500 e geldi..

Hayat kısa..Çok da beklememek lazım..

6.  Alıntı Originally Posted by snob77 Yazıyı Oku
    Hepimiz insanız ve psikolojimiz ortak; şayet herhangi bir sebeble hissede değilsek,borsa çok pahalı,her an satış yiyebilir, yabancı gelmez,200 dolar ya 6000 den önce mal almam,ekonomi çok
    kötü,dolar uçacak vb.bir şekilde hissedeysek,borsamız çok ucuz, yabancı alımları var,bu borsanın zirvesi 5 dolar,ekonomi iyi gidiyor,not artışları başlayacak ,ABD yada Avrupa bize göz kırptı vb.Benim sebeblerim ne bilmiyorum ama hissedeyim ve almaya devam ediyorum.
    RTE döneminde baya tepeme mal yedim. Krizleri saysam bitmez. Benim için al sat ile endeks getirisi aynı. Hatta borsa yavaş yavaş düşerken oran %2,5 getiri oluyor. Büyük param olsa , teknik ve temel analiz yapar bilanço ve faaliyet raporlarını didik didik ederim.

7.  Alıntı Originally Posted by snob77 Yazıyı Oku
    Hepimiz insanız ve psikolojimiz ortak; şayet herhangi bir sebeble hissede değilsek,borsa çok pahalı,her an satış yiyebilir, yabancı gelmez,200 dolar ya 6000 den önce mal almam,ekonomi çok
    Psikoloji olayı doğru..
    Ama benim takıldığım insanların bilmeden yazdıkları yazılar.

Kchol in pandemi öncesi FK sı yıllarca 9 un üstünde.. Şu an 3.90...
    Thy nin PDDD i hala 1.05...
    Sorsan pahalı

Bir şey yazarken bilinçli yazmak lazım...

Ben çoğu yazıya cevap vermiyorum..

İroni yaparsın kimi onu anlamaz.. Temel tartışma yaparsın adamın daha bilanço bakmışlığı yok.. Teknik tartışma yaparsın adam teknik analiz yok der..Neyi tartışacağız?
    Sözün özü küçük bir Türkiye mozaği...Bilgi yok ama fikir çok....

yabancı payı % 72 lerden % 30 ların altına gelirken yabancı 170 dolardan malını sattı ve gitti,şimdi diyorlarki endeks 500 de görmüştü tamam ama endeks 500 ü 2013 lerde falan görmüstü,2003 yalından 2013 yılına kadar yaklaşık dolar fiyatı 2.5 tl idi yıllarca aynı kaldı,güçlü bir hükümet ve dolar artmadıgı için deli gibi bir para borsaya aktı.
    bu güne gelirsek dolar kaç olacak,enflasyon kaç olacak,belli degil o yüzden yabancı bu fiyatlardan mal falan almaz.

Sayfa 799/1006 İlkİlk ... 299699749789797798799800801809849899 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •