Sayfa 558/1006 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608658 ... SonSon
Arama sonucu : 8047 madde; 4,457 - 4,464 arası.

Konu: Viop LVIII

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Her yerde bu konuşuluyor, hafta sonu gündemi...Dur diyen de yok...

Yeni havadis, kızı yurt dışındayken, baba hala mesaiye devam ediyormuş. Başka bi havadis, baba çok karışıyor her şeye ama, sağolsun, özlük haklarıyla ilgili sorunumuz vardı, çözüverdi demiş bir çalışan...

Ne yaşıyoruz biz...mevzuyu hangi düzlemde ele almalı bilemedim. Şu faiz politikasından vazgeçmesinler de, gerisi fasa fiso.
    ağam zaten onu diyoruz. çalışanın özlük haklarıyla ilgili nasıl inisiyatif alıyor? devlet işi çocuk oyuncağı mı?

kaynak bulmak mb'nin işi değil. kaldı ki bunları gören adam kesinlikle bu ülkeye kaynak getirmez.

2.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Her yerde bu konuşuluyor, hafta sonu gündemi...Dur diyen de yok...

Yeni havadis, kızı yurt dışındayken, baba hala mesaiye devam ediyormuş. Başka bi havadis, baba çok karışıyor her şeye ama, sağolsun, özlük haklarıyla ilgili sorunumuz vardı, çözüverdi demiş bir çalışan...

Ne yaşıyoruz biz...mevzuyu hangi düzlemde ele almalı bilemedim. Şu faiz politikasından vazgeçmesinler de, gerisi fasa fiso.
    MB başkanı 20 gündür Amerika'da ne yapıyor muhtemelen bu saatten sonra iş bakıyordur. 3 bin USD ye burada çalışacağına orada 50 bin USD ye çalışır.

3.  Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    ağam zaten onu diyoruz. çalışanın özlük haklarıyla ilgili nasıl inisiyatif alıyor? devlet işi çocuk oyuncağı mı?

kaynak bulmak mb'nin işi değil. kaldı ki bunları gören adam kesinlikle bu ülkeye kaynak getirmez.
    Valla konu ve anlatılanlar aşırı absürt ne diyeceğini şaşırıyor insan...

Farklı bakmaya çalışıyorum, şöyle ki;

Bu olaylar 4-5 aylıkmış, TCMB ile muhatap olan tüm banka genel müdür yardımcıları finans gazetecileri falan, olayları biliyormuş.

Şu CİMER başvurusu servis edilince operasyon başladı. İlgili kişi, gerekirse beni mahkemeye versinler, kamera kayıtlarında her şey kayıtlı, TCMB kayıtlarının silinebileceğine inanmıyorum falan diyor. Sanki bu söylemi, 'Elimizde görüntüler var, veririz ha bak sosyal medyaya' gibi okuyorum.

Yani bu yapılırsa, piyasalar açısından çok fena olur. Daha doğrusu, bu operasyonu çekenler, -ki haklı olmaları/anlatılanların doğru olması başka mevzu, piyasayı yıkabilir, bunu lehlerine kullanabilir. Bakıyorum, bakıyorum, istifa etmesinden başka seçenek kalmadı gibi geliyor.

Ustalıkla, görevden alırlar da, Cevdet Akçay'ı getirirlerse, sanki piyasalar açısından en az hasarla bu durum atlatılabilir, öyle görünüyor, öte yandan Cevdet Akçay'ı da istemiyorlar gibi görünüyor, diğer seçeneklerde ne olur kestiremiyorum. İlk badire atlatılırsa, Şimşek'e veya faiz politikasına ilişmedikleri sürece, piyasa normaline döner diye düşünüyorum.

Hayır, şimdi cart diye, alın bak, inanmadınız bunlar da görüntüler denirse, seyre bakın. Buna dur denmeli. İstenirse denir, niye susuyorlar anlamak zor.

4.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    MB başkanı 20 gündür Amerika'da ne yapıyor muhtemelen bu saatten sonra iş bakıyordur. 3 bin USD ye burada çalışacağına orada 50 bin USD ye çalışır.
    Yani ne yaptığı, TCMB Başkanının görev alanı, onun orada eski CEO olması ve bunu kullanarak ikna turu düzenlemesi, etiği, doğruluğu, maksadı, maksattan hedeflenen olası faydanın daha tercih edilebilir olması, tartışma konusu...

Bunlar ayrı. Burada sanki TCMB çalışanları/eski çalışanları/kovulanlar ve bunların bağlı olduğu klikler Başkanlarına operasyon çekiyor görüntüsü var, kurumun ismi telef olmak üzere, belki de oldu. Peki bundan ne hedefliyorlar, sadece intikam mı, dizayn mı, kuru kuru bir piyasa manipülasyonu mu?

sn achiles diyeceğim en kibarı "alınırsa alınsın". bu ülkede en alasından her meslekten insan var. bunları cebinden çıkarır.

ben zaten gündemden bağımsız olarak önümüzdeki haftanın çok sıkıntılı geçeceğini düşünüyorum. bunu grafikten görüyorum. yani bunlar işin bahanesi olabilir.

şimdi burda "mb bağımsızlığı var mı? mb'nin asli görevi nedir?" tartışmalarının da ötesinde bir garabet var. bunlar en iğrendiğim benzetme "kabile devletlerinde" olur.

yaw imkanım olsa bu ülkeye ben bile güvenip yatırım yapamam. yabancı niye gelsin?

6. Bir yetkili de çıkıp demiyor mu, biz darbeyi enişteden öğrenmişiz mb yi baba yönetiyormuş çok mu.

Kişilere bağlı sistem bi boka benzemez o gitmiş bu gelmiş kimsenin umrunda değil. Sistem yoksa politika da yoktur ,yabancı da yok zaten piyasada Hafize gitmiş Ayşe gelmiş fark etmez, birbirimizi düdüklemeye devam.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En alt seviyelerdeki bir memur MB başkanını yıkacak ve piyasaları zora sokacak öyle mi?

DEDİM YA, HERKES hafta sonu gazetesini(tweeter) OKUR VE ONA İNANIR OLMUŞ..Yok artık denecek kadar!!

Magazinel konular ciddi adamları da etkilemeye başlamış

O zaman tam tersini bekle...

reis Gaye Erkan'ın arkasında tam duruş sergiler..

ucuz hesaplara bu yatırımı heba etmez..

(Turan Bozkurt ve Özgür Demirtaş'ın manipülatif söylemleri de bence suç niteliğinde..!!
    Ülke ekonomisi,kişiler ve kurumlar hakkında bir çok asılsız iddiada bulunmak)

8.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    50 bin USD Amerika'da o CV ye çerez parasıdır.

Sayfa 558/1006 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •