Sayfa 43/176 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon
Arama sonucu : 1401 madde; 337 - 344 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    https://x.com/aztekaztek57/status/17...646835771?s=20

Deniz yatırım 1 haftada silmiş süpürmüş tahtayı..Şu fonların çıkışı çok iyi oluyor..80-90 da bunlarda mal kalmaz
    1 aylikta da 6.000.000 a yakin satmış yatırım ve emeklilik fonları.

Bu süreçte hissenin yükselişi %71

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Logo ya da güzel haber geldi seans sonrasinda.

Koç Sistemin e dönüşüm projelerinin lisansıni satin almış.

Bence bu haber olumlu yansır. Zaten geri kalmıştı.

Evet dostum bende yeni gördüm haberi. Gerçekten çok güzel bir haber gelmiş onada. Hisse haber eksikliğinden 1 sene evvel ki fiyatlarındaydı zaten. Yazılım şirketleri bu süre içersinde 8-10 kat gitti. Güzel haberelerle oda hareketlenebilir diye düşünüyorum

Ardyz nin Logo dan farkı çok agrasif bir büyüme içine girmiş olması. Birçok iş haberi gönderdi ve daha niceleride gelecektir diye düşünüyorum. Borsamızda beklenti ve hikaye her şeydir

54 üstünde yeni fibo hedefi 70
    Hayırlı olsun.

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    1 aylikta da 6.000.000 a yakin satmış yatırım ve emeklilik fonları.

Bu süreçte hissenin yükselişi %71

3 hanelide alırlar
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

5. bilanço ne zaman gelir acaba tahmini olan var mı? 700 milyon kar gelmesi durumunda mevcut fiyatta fk 13 küsür oluyor. bilişim sektörünü geçtim, bimasın şu anki fk sı 20, ardyz son zamanlardaki sert yükselişe rağmen 17. seneye favök en kötü ihtimal %100 artar. 15 fk olursa peg rasyosu 0.15 oluyor.

bilanço gelene kadar mevcut fiyatın altına düşmesi muhtemel görünmüyor. şu anki fk oranı aşağıda şekilden de görüleceği üzere ulaşılan en yüksek fk. mesela 2022 bilançosuyla fk 8,5-9 lardan 6'lara düşmüş ve 2023 yılı içerisinde çift hanelere çıkmamış.
    bu yıl bilanço açıklandığında fk 15 olabilir. bu da bence artık şirketin daha yüksek fk'lardan fiyatlanacağını gösterir. önümüzdeki sene 15 fk'nın altına düşmemesini beklerim ben. net karda en az 2 katlık bir artık ve 15-20 lerde bir fk şirketin kısa vadede gideceği çok yeri olduğunu gösteriyor.

diğer yazılımların fk'sının oldukça artması dikkatleri ardyz üzerine çeker önümüzdeki yıl. benim nacizane hedefim 2024'e kadar bir lot dahi satmadan beklemek. 2024'te oturup başka bir hedef belirleyecem

ardyz.jpg

6. 2024 bilançosuna kadar satmadan beklemek. yanlış yazmışım

7. Ardyz de hesaplarımızı şaşırtacak tek şey enflasyon muhasebesi olur. Bu konu gerçekten çok muallak bir konu ve kimsenin tam anlamıyla doğru düzgün şirketler hakkında kar tahmini yapamadığı bir konu

Bu konudan dolayı 2023 karını 700 beklerken 500 gelirse, 2024 karını 2 milyar beklerken 1.3 gelirse o zaman kartlar yeniden dağıtılır

İnşallah olumlu yönde bir etki yapar. Beklediğimizden de çok kar yazar ancak şimdiye kadar açıklanan bilançolar maalesef hiç iç açıcı değil. Yazılımların bu konuda pozitif ayrışmasını bekliyorum ama emin değilim

8.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Ardyz de hesaplarımızı şaşırtacak tek şey enflasyon muhasebesi olur. Bu konu gerçekten çok muallak bir konu ve kimsenin tam anlamıyla doğru düzgün şirketler hakkında kar tahmini yapamadığı bir konu

Bu konudan dolayı 2023 karını 700 beklerken 500 gelirse, 2024 karını 2 milyar beklerken 1.3 gelirse o zaman kartlar yeniden dağıtılır

İnşallah olumlu yönde bir etki yapar. Beklediğimizden de çok kar yazar ancak şimdiye kadar açıklanan bilançolar maalesef hiç iç açıcı değil. Yazılımların bu konuda pozitif ayrışmasını bekliyorum ama emin değilim
    Enflasyon muhasebesi çoğu şirketi öpeceği için az öpülenler gözde olur. Yazılım firmalarının daha az öpüleceklerini düşünüyorum.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

Sayfa 43/176 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •