Sayfa 144/161 İlkİlk ... 4494134142143144145146154 ... SonSon
Arama sonucu : 1282 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by hakkıcan Yazıyı Oku

Yatırımcı ilişkileri ile görüştüm.
    Bu yılı 1.100- 1200 mr ciro ile kapatmış olduklarını tahmin ediyor.
    Bedelsiz olursa 2024 yıl sonuna olabilir diyor.
    2024 yılı içinde alınan işler 850 mio halihazırda. Yıl sonuna 2.3 mr ciro tahmin ediyor bu gidişle.
    Ayrıca enflasyon muhasebesinin de şirlet kârını 50-100 mio artı veya eksi etkileyebileceğini tahmin ettiklerini şirket içinde konuştuklarını belirtti. Bilanço da ay sonuna gelir muhtemelen dedi.

Bu olgular üzerinden net kârımızın kâr marjımız dikkate alındığında 711 mio olduğu, enf muhas. olumsuz senaryoda 611 miona düşeceğini de ben tahmin ediyorum. Hadi bakalım hayırlısı…
    Burada belirtilen durum daha olumlu.

2.  Alıntı Originally Posted by 06onur Yazıyı Oku
    Şirkettekiler bimiyor ne kadar etkileyeceğini. Bu tüm şirketler için gereçerli. Bkz ekgyo ve alark üst düzey yöneticileri.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

3. 2023/9 aylik bilançolar ve EM yi etkileyen unsurlar goz önüne alinarak bir puanlama yapılmış. En yuksek puani Ardyz almış.

Ama uyarida var. Yuksek puan az etkilenecek anlamına gelmiyor diye.

https://twitter.com/InvestorMed/stat...Jrfacxf1A&s=19

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    2023/9 aylik bilançolar ve EM yi etkileyen unsurlar goz önüne alinarak bir puanlama yapılmış. En yuksek puani Ardyz almış.

Ama uyarida var. Yuksek puan az etkilenecek anlamına gelmiyor diye.

https://twitter.com/InvestorMed/stat...Jrfacxf1A&s=19

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    basite indirgenmiş ama fikir vermesi açısından güzel bir tablo. bu tabloda yıl sonu bilançosu henüz açıklanmayanlar var. ARDYZ puan 52.67.

bir alttaki tweet'te yılsonu bilançosu açıklanan şirketlerin ilk üç çeyreğe göre puanlandırılması var. zirvede olanlardan AKENR var. yıl sonu özet bilançoya baktığım çok yüksek bir net kar büyümesi var. GYO'lardan EDIP var. bununda puanı yüksek ve net kar büyümesi %79. ISMEN var en tepede puan olarak. net kar büyümesi %21.

MİATEK'in ilk üç çeyrek puanı 36 imiş.

5.  Alıntı Originally Posted by 06onur Yazıyı Oku
    Şirket yatırımcı ilişkilerinin e.m bilgisizliği bence de alark örneğiyle meydana çıktı. Şu aşamada sn kazankazan ın eksi 200 mio hesabı doğrultusunda 411 mio kâr ve 2023 12 aylıkta anlık 17,5 fkya denk geliyor olabiliriz.
    Şahsi düşüncemdir. Umalım da paydaşımız hatalı, şirket isabetli hesaplamış olsun..

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,393
     Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    daire ile işaretlediğim yere kadar yükselir oraya ulaştığnda kama formasyonu bayrağa dönüşür tabii orada biraz zorlanır biraz geri çekilme olur sonrası bayrak hedefine gider
    bunların bilançosu kap ı filan hiç te umurumda değil ben grafiğime bakarım, bir yıl sonraki grafiklerimde şimdiden hazır., arada gecikmeler ufak tefek sapmalar olursada önemli değil, grafik candır grafik önden gider, diğerleri arkadan gelir

7. Sn Bigmaster,

Teknik analize çok ilgi duymama ve çok önem vermeme rağmen teknik analiz konusunda sizden farklı düşünüyorum.

Bilancolar,şirket ile ilgili haber akisi özetle temel verilerinde bir bozulma olduğunda normal şartlarda grafigi istediği kadar güzel olsun o hisse genelde satış yiyip baskilanabilmekte.Teknik analizde belirlediğimiz hedeflere elbet bir zaman geldiğinde gidecegine bende inanıyorum ama burda zaman ve zaman maliyeti de çok önemli ve bu yine temel verilerdeki iyileşme veya düzelme sinyalleri var olduğu surece olabileceğine inanlardanim.

Bende kendimce Temel analiz "can" ise teknik analize "canan" gözüyle bakıyorum

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

8. Bugün 43 üstü çok işlem oldu. Umarız 43 üstü kapatırız

Sayfa 144/161 İlkİlk ... 4494134142143144145146154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •