Sayfa 115/152 İlkİlk ... 1565105113114115116117125 ... SonSon
Arama sonucu : 1212 madde; 913 - 920 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    2022 net karını direkt 2023 e çekerken 1.65 ile carparak yanlışlık yapiyorsunuz syn bigpoint.

Simdi nasil 2023 karina enflasyon muhasebesi uygulanacaksa ayni uygulama 2022 ye de uygulanacak. 2023 te diyelim ki 200 mln net parasal kayıp var. Bu kayip muhtemelen 2022 de de olusacak ama miktarini bilemiyoruz malesef. Diyelimki 100 mln tl. O zaman 2022 enflasyon muhasebesi uygulanmış net kar 400 mln tl civarinda gelecek, simdi 500 gelirse bence olumlu olur.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Önemli bir noktayı dile getirdiniz. Tuncay Turşucu dün bir videoda enflasyon muhasebesi uygulanmış bilançodan bahsederken 2022 yılını %65 artırılmış hali olduğunu söylemişti. fakat böyle bir rakam doğru olmaz haklısınız.

LOGO'ya bakacak olursak, FAVÖK 493 milyon iken EM'li 1041 olmuş. net kar ise 415 ken 318 olmuş.

MİA da ise FAVÖK 339 iken 616 olmuş net kar ise 330 ike 424 olmuş.

2. net kar'da parasal pozisyonlar önemli olduğundan çok sağlıklı olmuyor bu enflasyon muhasebesi uygulandığında. FAVÖK ise ikisinde de yüzde yüz civarı artmış

3. 39.70 fobo desteğine yolculuk başlamıştır. artık son destek orası. orayı da kırarsa felaketin başlangıcıdır. ama 39.70 de güçlü alıcılar gelecektir diye umuyorum. sadece umuyorum yanlış anlaşılmasın

4.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Teşekkürler Sn Balıkadam.

Satma sebebim bilişim sektörünün genel bir düzeltme zamanınin gelmis olabilecegi düşüncesi ve gecen haftaki hareketleri diyebilirim genel olarak..

Bir diğer sebepte,3 senedir aynı sektörde diğer yazılımlara göre daha az primli Logonun bundan sonraki süreçte daha potansiyelli bir getiri saglayabilecegi düşüncesi oldu.Aslında bilişimden 1-2 ay uzak durmaktı niyetim ama dayanamadım Logoya geçmiş oldum.

Onun dışında Ardyz 2024 hedeflerini gerçekleştirirse bir şekilde 3 haneleri gorebileceğini hala düşünüyorum.

Elinde tutmaya devam edenlere tekrardan hayırlı kazançlar diliyorum.

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ardyz sofrasina tekrar geri döndük.Hayirli olur inşallah..

5. Teknik olarak 38/41 araliginda dip calismasini tamamlayabilecegini düşünüyorum.

6. bank off dün alığı 1 milyon lotu yukardan vermek için devamlı destek attı ama yemedi. gene de 600 bin lot eline verdiler. maliyet dünü hesaba katarsan en az 1.50 tl yukarda. d düşmemesi için ama nafile. 39.60 fobıo desteği kaçınılmaz artıkebelenip duruyor

7. Ardyz ile ilgili takip ettiğim güncel grafikleri görünümleri..

1.Dolar bazlı büyük resim
    2.TL aylık uzun vade trendi
    3.Haftalik TL bollinger ve ortalamlari
    4.Önemli fibo seviyeleri
    5.Ardyz/Xblsm sektör iliskili grafigi

Endeksin durumu çok sertlesmezse ve son ceyrek bilancosunda bir hayal kırıklığı oluşturmazsa sayet 37/41 bu aralıkta dip çalışmasını tamamlayip kaldığı yerden yoluna devam edebilecegini düşünüyorum.

Elinde bulunduranlara hayirli bereketli kazançlar dilerim..

8. Son olarak Ardyz haftalık kanal gorunumleri de bu şekilde..

Bundan sonrası artık sabırla beklemek..

Sayfa 115/152 İlkİlk ... 1565105113114115116117125 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •