Sayfa 172/172 İlkİlk ... 72122162170171172
Arama sonucu : 1373 madde; 1,369 - 1,373 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1. Hedef portföy fonlarindan yaklasik 230.000 lot çıkış olmus Nisan ayında.

Büyüklüklerine göre onemsiz bir rakam.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Hedef portföy fonlarindan yaklasik 230.000 lot çıkış olmus Nisan ayında.

Büyüklüklerine göre onemsiz bir rakam.

elindeki hisselerin çok küçük bir kısmını nisan ayında satmışlar. mayıs ayının ilk haftasında almış olabilirler. HKH FNT NNF fonlarını takip ediyorum. en istikrarlı bir şekilde tuttukları hisse ardyz. daha önce portföyün büyük çoğunluğunu oluşturan birçok hisseyi sattılar tek tuttukları ardyz oldu. temeli bozulmadığı müddetçe tutmaya devam edeceklerini düşünüyorum. yaşar yıldırım ve yunus şahin satmaya karar verirse o zaman detaylıca düşünme vakti gelmiş demektir. bu hisseden beklentileri büyük

3. Yalniz bu katılım endeksinde kalma şartları tam olarak neler bilmiyorum. HKH fonunda 4.33 mln lot mal var.

Artan banka kredileri ve ödediği faiz sebebiyle bu endeksten cikarilma ihtimali var mı bilemiyorum ama çıkarılırsa o 4.33 mln mali satmak zorunda kalirlar.

4.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Yalniz bu katılım endeksinde kalma şartları tam olarak neler bilmiyorum. HKH fonunda 4.33 mln lot mal var.

Artan banka kredileri ve ödediği faiz sebebiyle bu endeksten cikarilma ihtimali var mı bilemiyorum ama çıkarılırsa o 4.33 mln mali satmak zorunda kalirlar.

en önemli madde bu;

Bahsedilen faaliyet alanlarından elde ettiği gelirlerinin toplam gelirlerine oranının da %5'ten az olmalıdır.

ARDYZ'nin Katılım Finans İlkelerine Uygun Olmayan Gelirlerinin Oranı 3.23.

bu oranı geçeceğini düşünmüyorum. THY BİMAS gibi şirketler bilhassa bu oran içerisinde kalmaya çalışıyorlar. ARDYZ gelirleri azalmadığı sürece bu şartı sağlamakta sıkıntı yaşamaz. Katılımdan çıkarsa ben de çıkıyorum

5.  Alıntı Originally Posted by bigpoint Yazıyı Oku
    en önemli madde bu;

Bahsedilen faaliyet alanlarından elde ettiği gelirlerinin toplam gelirlerine oranının da %5'ten az olmalıdır.

ARDYZ'nin Katılım Finans İlkelerine Uygun Olmayan Gelirlerinin Oranı 3.23.

bu oranı geçeceğini düşünmüyorum. THY BİMAS gibi şirketler bilhassa bu oran içerisinde kalmaya çalışıyorlar. ARDYZ gelirleri azalmadığı sürece bu şartı sağlamakta sıkıntı yaşamaz. Katılımdan çıkarsa ben de çıkıyorum
    Hayırlısı o zaman bu işin takibi sizde

Sayfa 172/172 İlkİlk ... 72122162170171172

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •