Sayfa 169/169 İlkİlk ... 69119159167168169
Arama sonucu : 1348 madde; 1,345 - 1,348 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1. Benim asıl merak ettiğim konu, ticari alacaklar 1 milyar TL civarında. Bu alacaklara faiz işletiliyor mu işletiliyorsa faiz oranı nedir, Bu konu çok önemli enflasyon muhasebesi açısından. Enflasyon muhasebesi parasal kayıplarının bu kadar yüksek olmasının bir sebebi de bu ticari alacakların yüksek olması. Çünkü 2023 yilı ortalama faiz %30 civarında iken enflasyon %65 civarında olduğu için alacaklara%30 faiz uygulandığını farz edersek buradan ciddi bir gol yemiş oldu. Umarım 2024 yılında faizlerin normale dönmesiyle bu kalemde normale döner.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. limak ile iş anlaşması imzalayacaklar diye duydum ama ne derece doğru bilemiyorum

3. ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Benim asıl merak ettiğim konu, ticari alacaklar 1 milyar TL civarında. Bu alacaklara faiz işletiliyor mu işletiliyorsa faiz oranı nedir, Bu konu çok önemli enflasyon muhasebesi açısından. Enflasyon muhasebesi parasal kayıplarının bu kadar yüksek olmasının bir sebebi de bu ticari alacakların yüksek olması. Çünkü 2023 yilı ortalama faiz %30 civarında iken enflasyon %65 civarında olduğu için alacaklara%30 faiz uygulandığını farz edersek buradan ciddi bir gol yemiş oldu. Umarım 2024 yılında faizlerin normale dönmesiyle bu kalemde normale döner.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Zannetmiyorum hocam, zaten bir kısmı devlet ihalesi, onlarda zaten mümkün olmaz. Ancak bir kısım alacak dolar olabilir, bu kısımdan kur farkı alabilir diye düşünüyorum.

Sayfa 169/169 İlkİlk ... 69119159167168169

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •