Sayfa 122/157 İlkİlk ... 2272112120121122123124132 ... SonSon
Arama sonucu : 1250 madde; 969 - 976 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    Bu senin bakiş açın. Iyi arastırma yapmadan konuşmak gazel atmak bu aralar moda oldu. Yurtdışı ayağindan gelecek olan konsolide ciroları neden goź ardi ediyorsunuz. 44 ulkede faaliyet gösteren sirketin yüzde 51 ini yeşillik olsun diye almadı. Ayrica 4 ulke bilişim sirketlerinin konsorsiyumunda hakim şirket olarak ardanin yer almasi da sanirim artistlik olsun diyedir. Dedim ya vizyon ve geleceğı okuma sanatıdır temel analiz.
    Nedense bende aynı şeyi düşünüyorum sizi nle.Cok doğru bir tespit yapmissiniz.

IYI ARASTIRMA YAPMADAN KONUSMAK GAZEL ATMAK

Bu benim bakış açımdan ziyade şirketin bakış acisi.Sirket 2 ay önce analistlerle toplanıp 2024 beklentilerini paylaştı.Orda ne dediler x2 x3 ciro beklentimiz var.Ben ve benim gibi birçok yatırımcı yatırımcı iliskileriyle görüştü ve o görüşmelerde de benzer geri bildirimler oldu.

Adamlar bu seneki ciroyuda söylüyorlar zaten 1100-1200 diye.Geriye dört işlemi yapmak kalıyor.Asil siz burda altını doldurmadan uçup kaciyorsunuz ama inşallah siz haklı cikarsinizda biz daha çok kazaniriz

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Nedense bende aynı şeyi düşünüyorum sizi nle.Cok doğru bir tespit yapmissiniz.

IYI ARASTIRMA YAPMADAN KONUSMAK GAZEL ATMAK

Bu benim bakış açımdan ziyade şirketin bakış acisi.Sirket 2 ay önce analistlerle toplanıp 2024 beklentilerini paylaştı.Orda ne dediler x2 x3 ciro beklentimiz var.Ben ve benim gibi birçok yatırımcı yatırımcı iliskileriyle görüştü ve o görüşmelerde de benzer geri bildirimler oldu.

Adamlar bu seneki ciroyuda söylüyorlar zaten 1100-1200 diye.Geriye dört işlemi yapmak kalıyor.Asil siz burda altını doldurmadan uçup kaciyorsunuz ama inşallah siz haklı cikarsinizda biz daha çok kazaniriz

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Beğen begen beğen

Telefondan yazdığım için bu sekilde begenebiliyorum syn Eagle.

Malum şahıs bende red listesinde olduğu için ancak sizin gibi biri alıntı yapinca görebiliyorum. Demek ki red listesine almakla doğru karar vermişim.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by hakkıcan Yazıyı Oku
    Yatırımcı ilişkileri ile görüştüm.
    Bu yılı 1.100- 1200 mr ciro ile kapatmış olduklarını tahmin ediyor.
    Bedelsiz olursa 2024 yıl sonuna olabilir diyor.
    2024 yılı içinde alınan işler 850 mio halihazırda. Yıl sonuna 2.3 mr ciro tahmin ediyor bu gidişle.
    Ayrıca enflasyon muhasebesinin de şirlet kârını 50-100 mio artı veya eksi etkileyebileceğini tahmin ettiklerini şirket içinde konuştuklarını belirtti. Bilanço da ay sonuna gelir muhtemelen dedi.

Bu olgular üzerinden net kârımızın kâr marjımız dikkate alındığında 711 mio olduğu, enf muhas. olumsuz senaryoda 611 miona düşeceğini de ben tahmin ediyorum. Hadi bakalım hayırlısı�
    Hakkican bey guzel bilgiler için teşekkür ederiz. Emeğinize sağlık.

Ciro ile ilgili ufak bir ekleme yapmak istiyorum. Yatırımcı ilişkilerinin verdiği ciro rakamı muhtemelen enflasyon muhasebesiz ciro rakamı. Enflasyon muhasebesi ile birlikte 2023 geçmiş dönem cirolari enflasyona endekslenerek aciklanacak. Bu sebeple ciro rakami %10-15 daha fazla çıkabilir. Aynı şekilde brüt kar ve favök marji da enflasyona endekslenecek.

4.  Alıntı Originally Posted by hakkıcan Yazıyı Oku
    2024 yılı içinde alınan işler 850 mio halihazırda. Yıl sonuna 2.3 mr ciro tahmin ediyor bu gidişle.
    Ayrıca enflasyon muhasebesinin de şirlet kârını 50-100 mio artı veya eksi etkileyebileceğini tahmin ettiklerini şirket içinde konuştuklarını belirtti. Bilanço da ay sonuna gelir muhtemelen dedi.

Bu olgular üzerinden net kârımızın kâr marjımız dikkate alındığında 711 mio olduğu, enf muhas. olumsuz senaryoda 611 miona düşeceğini de ben tahmin ediyorum. Hadi bakalım hayırlısı�
    Ek olarak enflasyon muhasebesinin net kara etkisi benim ve hepimizin kafasindaki en büyük soru isaretiydi. Bu konuyu aydınlattığınız için tekrar teşekkürler Hakkı bey.

Biz bu etkiyi kötü ihtimal eksi 100 mln tl olarak kabul edelim ve hesabımızi ona göre yapalim. Buna göre net kar tahminim 600-650 mln tl arasidir. Son kararım

5. 500 net kar bence makul gelecek kardır . Tüm hesabımı ona göre yaptım. Bu arada neden bu kadar düştük ?

6.  Alıntı Originally Posted by hakkıcan Yazıyı Oku

Bu olgular üzerinden net kârımızın kâr marjımız dikkate alındığında 711 mio olduğu, enf muhas. olumsuz senaryoda 611 miona düşeceğini de ben tahmin ediyorum. Hadi bakalım hayırlısı…
    Paylaşım için teşekkürler. Eds işlerinden sürekli olarak gelen gelir her yıl kârı destekleyecektir. Rekabetten ötürü kar marjları düşecek. Bu bilanço döneminde belirgin olmasa da önümüzdeki dönemler daha hissedilir olacaktır muhtemelen. Bununla beraber 2022 de enflasyon muhasebesine tâbi tutulacak. Bu şirketin reel olarak ne kadar büyüdüğünü gösterecek. Bunu da çok merak ediyorum.

7. Merakımı mazur görün; Bu yatırımcı ilişkileri yatırımcıya 7-8 liralarda dalak böbrek ameliyatı yapılırken de bu kadar paylaşımcı mıydı?Gerçekten bilmediğimden soruyorum. Bazı şirketlerin yatırımcı ilişkilerini arıyorum bu konularda iyiyimdir.Bırak böyle bilgiler vermeyi nerede ise kap ta açıklanan şeylere bile telefonda onay vermemek için kırk takla atıyorlar....

Eğer yatırımcı ilişkileri bunu derken bu tahta bu halde ise tek bir seçenek var Patron ile tahtada pozisyon alan fonlar falan fıstık menfaaetleri aynı yöne değil....
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Merakımı mazur görün; Bu yatırımcı ilişkileri yatırımcıya 7-8 liralarda dalak böbrek ameliyatı yapılırken de bu kadar paylaşımcı mıydı?Gerçekten bilmediğimden soruyorum. Bazı şirketlerin yatırımcı ilişkilerini arıyorum bu konularda iyiyimdir.Bırak böyle bilgiler vermeyi nerede ise kap ta açıklanan şeylere bile telefonda onay vermemek için kırk takla atıyorlar....

Eğer yatırımcı ilişkileri bunu derken bu tahta bu halde ise tek bir seçenek var Patron ile tahtada pozisyon alan fonlar falan fıstık menfaaetleri aynı yöne değil....
    Analist toplantısında benzer bilgilerin verildiği ifade edilmişti. Bu bilgiler yeni değil. Bundan ötürü olabilir bu net bilgilendirmeler. Tahta neden bu halde, Allah bilir birçok teori geliştirilebilir. 2024 beklentisi gerçekleşirse şu anki f/k ile fiyatlanmaya devam etse bile %100 bir marj var. Gerçeklemezse yönetim inanılmaz yanıltıcı konuşmuş olur, benim zerre güvenim kalmaz.

Sayfa 122/157 İlkİlk ... 2272112120121122123124132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •