Sayfa 44/150 İlkİlk ... 3442434445465494144 ... SonSon
Arama sonucu : 1199 madde; 345 - 352 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1. Vbtyz alırım kafama vururlar her seferinde
    Ardyz yükselir dönerim Ardyz alırım tavan bozar ya kısmet hayırlı kazanç getire

2. SEKTÖR BÜYÜKLÜĞÜ 80 MİLYAR TL

Türkiye'de bilişim sektörü 2023 yılında yüzde 54 oranında büyüyerek 400 milyar TL'ye ulaşırken bunun 80 milyar TL'sini yazılım oluşturdu. Pazar önem kazandıkça, yazılımcı yetiştirmek de stratejik bir hale geliyor. Şu an ülkemizde yaklaşık 230 bin yazılımcı olduğunu belirten 12M Tech Genel Müdürü Akgün Yardımcı, "Dünyada bu sayı 30 milyon civarında. Hindistan çok hızlı şekilde bu rakamı artırıyor. Formal lisans programlarının dışında bazen ön lisans programları ile mesleğin niteliğini artırmaya çalışıyor. Paradigma değişti. Bizim bu dönüşüme uyum sağlamamız gerekiyor. Bundan 20 sene önce kabul görmüş bir teknolojiye artık güncel gözüyle bakılmıyor" dedi.

https://www.memurlar.net/haber/10924...mci-lazim.html

3.  Alıntı Originally Posted by çaykara Yazıyı Oku
    Vbtyz alırım kafama vururlar her seferinde
    Ardyz yükselir dönerim Ardyz alırım tavan bozar ya kısmet hayırlı kazanç getire
    Merak etme uzun vade ihya edecek şirketlerden bilişimlerın fk pd ye ulaşım derse 300 ler hayal deil

4. Yazılımlarda sektör ortalaması 35 oldu. Ardyz nin anlık f/k sı 17 dir. Zaten şuan sektör ortalamasını yakalaması için 100 ler kulübü üyesi olmalı!

Enflasyon muhasebesi meselesinde bir yol kazası olmaz ise eğer, 2024 de beklediğimiz 2 milyar kar gelirse prospektif f/k sı 4.60 civarıdır ki; 2024 içinde sektör ortalamasına gitmeye kalksa mevcut seviyesinden yaklaşık 8 kat daha pirim yapması gerekecektir

Bu bir öngörüdür tabiki, olacak diye bir şey yok! Hele şu enflasyon muhasebesi belasından sonra şu olur demek neredeyse imkansız hale geldi. Yazılım sektörünün enflasyon muhasebesini daha az hasarla atlatmasını bekliyorum

5. Ardyz için birde uyarı yapmış olalım. Bu hisse 9 ay önce 6 liraydı şuan 54 tl yani tam tamına 9 kat pirim yapmış durumda. Yazılanlara bakıp gaza gelmeyin aman ha.

Yukarı potansiyeli var mı var, hemde baya var. Rallilerde soluklanmalar ve düzeltmeler olur. Ard bunu çok güzel yaparak gidiyordu ama şuan teknik falan dinlemiyor göstergeleri şişmiş durumda

Hisselerdeki hakim güçler ya malı aldıktan sonra bam bam bam giderler teknik falan takmazlar. Yada mal çıkmak için götürebildikleri kadar yukarı sürerler sonrasında içerde kalanlara kanlı nigar filmi izletilir.

Ben genelde kaçanın anası ağlamaz filmini tercih ediyor, Nigar bana ağır geliyor.

Ardyz de şuan hakim ellerde mal toplanmış ve rallinin devamı sürecek gibi görünüyor tahta hareketlerinden. Kendi adıma tehlikeli bir durum sezmiyorum bu seviyelerde. Yinede uyarımızı yapmış olalım!

6.  Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    Merak etme uzun vade ihya edecek şirketlerden bilişimlerın fk pd ye ulaşım derse 300 ler hayal deil
    İnşaALLAH
    Hayırlı çok kazançlar dilerim

7.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Ardyz için birde uyarı yapmış olalım. Bu hisse 9 ay önce 6 liraydı şuan 54 tl yani tam tamına 9 kat pirim yapmış durumda. Yazılanlara bakıp gaza gelmeyin aman ha.

Yukarı potansiyeli var mı var, hemde baya var. Rallilerde soluklanmalar ve düzeltmeler olur. Ard bunu çok güzel yaparak gidiyordu ama şuan teknik falan dinlemiyor göstergeleri şişmiş durumda

Hisselerdeki hakim güçler ya malı aldıktan sonra bam bam bam giderler teknik falan takmazlar. Yada mal çıkmak için götürebildikleri kadar yukarı sürerler sonrasında içerde kalanlara kanlı nigar filmi izletilir.

Ben genelde kaçanın anası ağlamaz filmini tercih ediyor, Nigar bana ağır geliyor.

Ardyz de şuan hakim ellerde mal toplanmış ve rallinin devamı sürecek gibi görünüyor tahta hareketlerinden. Kendi adıma tehlikeli bir durum sezmiyorum bu seviyelerde. Yinede uyarımızı yapmış olalım!
    Ardyz/BIST100 oranı 0,006 ya daha yeni geldi. Daha önce 2021 de bu orana gelmişti.

Ard BIST i daha yeni yakaladı diyebiliriz. Ortada şişmiş bir fiyat yok, yıllarca yatmasının acısını daha yeni telafi etmeye çalışıyor. Ayrıca ard nin şuanki karları ve aldığı devasa işler geçmişten fersah fersah ilerde.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

8. Enflasyon muhasebesi şirketlerin devlete az vergi ödeyerek fonlarının şirketde kalmasını sağlar.. Aksine çok faydalı bir uygulamadır. Devlet yüksek enlasyon ortamında kazanmadığınız bir karı cebinizden alıyor..dolayısyla enflasyon kadar kazancı vergi matrahiından düşerek şirket bünyesinde kalmasını sağlıyor..Uzun vadede şirketlerin özkaynakları güçleniyor..

Sayfa 44/150 İlkİlk ... 3442434445465494144 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •