Sayfa 99/152 İlkİlk ... 4989979899100101109149 ... SonSon
Arama sonucu : 1214 madde; 785 - 792 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    aynen katılıyorum size. şirketler bilançolarını kendileri yapmıyor ki,bağımsız denetim kurumları yapıyor. elemanı az olsa ne olur olmasa ne olur.sanki büyük firmalar kendileri mi yapıyor bilançolarını.
    Şaka yaptığınızı varsayıyorum

2.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Ticari alacağı fazla ama ticari borcu az. Net de olumsuz.

Sanırım yıllıkta 450-500 kar gönderebilir.
    Ticari borc yaninda banka borçlarini ve diğer borclarida koymak lazim.

Hepsini artisiyla , eksisiyle toplayinca nette 110 mln tl ekside.

Ama daha öncede söylediğim gibi bu borçlarin alacakların vadesi ve faiz oranlari asıl belirleyici olacak. Onu da bizim bilme şansımız yok.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Bu arada kaybolan ortaklar yeniden gelmeye başladılar.. Bu iyiye işaret..Sayın MAHARAJ ıda bekliyoruz foruma değerli katkıları için..
    Dostum beni bağışlayın, ben ardyz payımı 60 üstünde azaltarak yanına Logo da eklemiştim. Logo yatırımcı ilişkileri görüşmelerimde kendilerinin enflasyon muhasebesi konusunda negatif etkileneceğini söyleyince ben yazılım sektöründen tamamen çıktım

Raporlarda ve uzman görüşlerinde Miatek ve Logo için enflasyon muhasebesinden pozitif yönde yararlanacaklar söylemlerinin havada kaldığını anlamış oldum. Miatek te gelen bilançoda bunu destekler nitelikte

Ardyz için size bol kazançlar diliyorum. Ben yoluma doas ile devam ediyorum. Ardyz ye bilanço sonrası değerleme yapıp tekrardan dönebilirim tabi

Bu enflasyon muhasebesi işi ileriye dönük hesaplarımızı alt üst etti maalesef

4. Logo nun büyüme hızı enflasyonun altında olduğu için negatif etkilecegi cok açık. Miatk te 9 aylikta net nakitteydi, net nakitte olanlarda genelde olumsuz etkileniyor benim gördüğüm kadarıyla.

Ardyz de etkilenecektir ama bir logo, bir miatk kadar olmayacak bence. Ama sizinde dediginiz gibi bu enflasyon muhasebesi tum dengeleri alt üst edebiliyor bu sebeple yanilma ihtimalim bayağı yüksek.

Bu arada hayırlı olsun yeni hisseye gecmişsiniz ama keşke sessiz sedasız degilde uygun bir dille ayrildiginizı yazsaydiniz burada. Çünkü siz bu hisseye en çok yorum yapan kişiydiniz.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Dostum beni bağışlayın, ben ardyz payımı 60 üstünde azaltarak yanına Logo da eklemiştim. Logo yatırımcı ilişkileri görüşmelerimde kendilerinin enflasyon muhasebesi konusunda negatif etkileneceğini söyleyince ben yazılım sektöründen tamamen çıktım

Raporlarda ve uzman görüşlerinde Miatek ve Logo için enflasyon muhasebesinden pozitif yönde yararlanacaklar söylemlerinin havada kaldığını anlamış oldum. Miatek te gelen bilançoda bunu destekler nitelikte

Ardyz için size bol kazançlar diliyorum. Ben yoluma doas ile devam ediyorum. Ardyz ye bilanço sonrası değerleme yapıp tekrardan dönebilirim tabi

Bu enflasyon muhasebesi işi ileriye dönük hesaplarımızı alt üst etti maalesef
    Çok güzel yerden satıp, doas ı da güzel yerden almışsınız. İyi de temettü açıkladı, piyasa buna kayıtsız kalmayacaktır bence. Kazancınızı güle güle harcayın sn maharaj.

6. Ortaklar bu enflasyon muhasebesi olayı benim kafamı oldukça karıştırıyor. Güncelleme neye göre yapılıyor belli değil, bilançolarda 9 aylıklara göre satışlar karlar erimiş, özkaynaklar uçmuş vs. Koç gibi Türkiye’nin gözbebeği ve en büyüğüne bakıyorsun, hisse fiyatı %25 artmışken 2023/9 fksı 3.5 dan 3 ayda nasıl 6.3 e çıkar. Bu işte bir yanlışlık olmalı. Ya güncellemenin mantığı hatalı ya da elmalarla armutlar kıyaslanıyor.
    Basit bir şekilde genel mantığını anlatacak bir babayiğit yok mu ya da bir YouTube yayını filan.

7. Enflasyon muhasebesi çok fazla abartılıyor. Şirketin faaliyetlerine odaklanmak lazım. Miatek mesela; iyi bir bilanço açıkladı bence ama 70 fk için yeterli değil. Göreceksiniz Enflasyon muhasebesinin ardyz'nin fiyatlanmasi üzerine etkisi sınırlı olacaktır. Ha faaliyet karı zaten iyi değildir, o ayrı.

8.  Alıntı Originally Posted by bigpoint Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesi çok fazla abartılıyor. Şirketin faaliyetlerine odaklanmak lazım. Miatek mesela; iyi bir bilanço açıkladı bence ama 70 fk için yeterli değil. Göreceksiniz Enflasyon muhasebesinin ardyz'nin fiyatlanmasi üzerine etkisi sınırlı olacaktır. Ha faaliyet karı zaten iyi değildir, o ayrı.
    Bilanço Eski sistemde açıklansaydı Mia nın fk kaç olacaktı?

Sayfa 99/152 İlkİlk ... 4989979899100101109149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •