Sayfa 42/154 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon
Arama sonucu : 1227 madde; 329 - 336 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Yurtdisi ve yurtici bilişim teknoloji sektorlerinde komple bir hareketliik var. Üstüne Ard nin güçlü beklentileride eklenince sert hereket etmeye başladı.

Böyle sert hareketleri sevmiyorum çünkü mal kaptiriyorum.

1/6 kaptırdık bakalim P.tesi firsat verecek mi.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Geçmiş olsun ortak, sinir bozucu oluyor. Yapacak bir şey yok, geçen ben de terste kaldım, zararına yerine koydum, mecburen.
    Bu arada soluksuz çıkıyor hisse, tl grafik artık anlamsız kaldı. Temelde hemen hemen herkes hemfikir, işler iyi, kar beklentisi belirli bir düzeyde ancak hisse nin de maşallahı var. Bir düzeltme olacak mı, izleyelim bakalım.

2.  Alıntı Originally Posted by 06onur Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun ortak, sinir bozucu oluyor. Yapacak bir şey yok, geçen ben de terste kaldım, zararına yerine koydum, mecburen.
    Bu arada soluksuz çıkıyor hisse, tl grafik artık anlamsız kaldı. Temelde hemen hemen herkes hemfikir, işler iyi, kar beklentisi belirli bir düzeyde ancak hisse nin de maşallahı var. Bir düzeltme olacak mı, izleyelim bakalım.
    Sağolasin ortak.

Son 1 ay içinde aldiklarimdan bir kısmı gitti, ana mal duruyor. Geri gelirse aliriz gelmezse yolu açık olsun fazlasi duruyor nasıl olsa.

3. Asla yatırım tavsiyesi olamaz

4. https://x.com/aztekaztek57/status/17...646835771?s=20

Deniz yatırım 1 haftada silmiş süpürmüş tahtayı..Şu fonların çıkışı çok iyi oluyor..80-90 da bunlarda mal kalmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,968
    Portföyde bulunan Ardyz nin 4/1 verdim kalanı ile devam benden alanda kazansin,
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

6. Yenilenebilir enerji şirketleri rallisinden sonra yazılım şirketleri rallisi son gaz devam ediyor lakin bu rallisinde bir sonu olacak. 50-60 fk lı enerji şirketleri görmüştük ve balon oldu bunlar diyorduk an itibariyle aynı şey yazılım şirketlerinde oluşmaya başladı. Dikkatli ve seçici olma zamanları bence!

Atatp 68 fk an itibariyle
    Miatek 50 fk an itibariyle

Sektörün hala makul çarpanlarla işlem gören 2 şirketi Ardyz ve Logo yazılım. Sektör şirketlerinde öyle rasyolar oluştu ki 20 fk lara dayanmışlara hala makul diyebiliyoruz

Yazılım sektöründe işlem gören şirketler için 20 fk normal sayılacak seviyelerdir. Ama 50-60-70 fk lardan işlem görenler bir apple olmayacaksa balondur. Balonlarda doğası gereği eninde sonunda patlarlar!

7. Miatek piyasa değeri 27 milyar tl
    9 aylık karı 390 milyon tl
    Sermayesi 500 milyon tl
    50 fk ve 25 pd/dd

Atatp piyasa değeri 14 milyar tl
    9 aylık karı 173 milyon tl
    Sermayesi 94 milyon tl
    68 fk ve 23 pd/dd

Ardyz piyasa değeri 9 milyar tl
    9 aylık karı 380 milyon tl
    Sermaye 170 milyon tl
    17 fk ve 9 pd/dd

Yorum yapmayacağım az çok matematik bilen anlamıştır konuyu.

8.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Yenilenebilir enerji şirketleri rallisinden sonra yazılım şirketleri rallisi son gaz devam ediyor lakin bu rallisinde bir sonu olacak. 50-60 fk lı enerji şirketleri görmüştük ve balon oldu bunlar diyorduk an itibariyle aynı şey yazılım şirketlerinde oluşmaya başladı. Dikkatli ve seçici olma zamanları bence!

Atatp 68 fk an itibariyle
    Miatek 50 fk an itibariyle

Sektörün hala makul çarpanlarla işlem gören 2 şirketi Ardyz ve Logo yazılım. Sektör şirketlerinde öyle rasyolar oluştu ki 20 fk lara dayanmışlara hala makul diyebiliyoruz

Yazılım sektöründe işlem gören şirketler için 20 fk normal sayılacak seviyelerdir. Ama 50-60-70 fk lardan işlem görenler bir apple olmayacaksa balondur. Balonlarda doğası gereği eninde sonunda patlarlar!
    Logo ya da güzel haber geldi seans sonrasinda.

Koç Sistemin e dönüşüm projelerinin lisansıni satin almış.

Bence bu haber olumlu yansır. Zaten geri kalmıştı.

Sayfa 42/154 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •