Sayfa 143/172 İlkİlk ... 4393133141142143144145153 ... SonSon
Arama sonucu : 1373 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Grafikler çok guzel bir cevap olmuş syn 06onur. Ellerinize saglik.

Baktigimizda son yükseliş dahil halen endeksi yenebilmis degil. Tam yenmek uzereyken geri cekilmis.

E hani her yil %100 büyüyen bir sirketin endeksten pozitif ayrişmasi nerede?

İnşallah o gunlerde gelecek.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sağolun ortak, çoğumuzun bildiği şeyler zaten.

Belli mi olur; hazır düşüşte de bi duraksamışken belki buralardan dönüp pozitif ayrışırız.

2. Ardyz ile ilgili enflasyon muhasebesi olmadan önce 2023 sene sonu için temel olarak fiyat beklentim kendi bakkal hesabıma göre 42 civari idi.

2024 sene sonu için paylaşılan beklentilerle birlikte temel ederi kendimce 100 olarak belirlemistim.

Fiyat şuan 65 civari olsa geleceği fiyatlamaya başladı diyebilirdik ancak şuanki 40 li fiyatlar geçmişin fiyatlamalari bence de..

1 senede 6 lardan 60 lara geldi hızlı bir yükseliş oldu evet ama yorum yapan birçok arkadaşında vurguladığı gibi daha önce temel değerine göre endekse eşlik etmemişti.Gelecegi (100 hedefi icin) fiyatlamaya başlaması için piyasa 4.ceyregi enflasyon muh hesabina göre görmek isteyecektir.Eger o ışığı görürse tekrar kaldığı yerden hareketine devam edecegini düşünüyorum.

Mesela Miatek de durum farklı.Onda gelecek şimdiden fiyatlanmis durumda ve her dönem güçlü bilancolar getirerek temel olarak da bu şiskinligin altını doldurması lazım.Mesela olumsuz bir senaryoda Mianin satışlarının bize göre daha sert olacagini dusunuyorum.O yüzden güçlü hikayesi olsada taşıması daha riskli.Ardyz de yukarı yönlü getiri potansiyeli asagi yönlü risk kaybına göre çok daha yüksek bence.

Aslinda geçmişten THY örneğinede bakılabilir.4 sene önce 7.5 lari gören THY şuan 300 seviyelerinde ve yaklasik 40 katına cikmis ama temel olarak rasyolarina bakıyorsun hala uygun çünkü yukselisin altını her bilanco döneminde doldura doldura gelmiş.Ardyz de yeterki beklentilere karşılık verecek sonuçları aciklasin sonrası piyasa gerekeni yapacaktir diye düşünüyorum.

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

3. Sn eagle, Thy örneği güzel olmuş. Benzer örnek doas dır, kısa sürede 20 tlden 20 kata yakın çıktı. Hala gideri var temeline göre.
    Bu arada grafiğim son durumunu müsait zamanda gönderebilir misiniz

4. Ben de size katılıyorum. Sn Eagle. Ardyz hala ederinde işlem görmüyor. Bunun temel sebebi de "kötü patron" tanımlaması konusundaki örnek gösterilen ilk patronlardan birinin Ardyz patronu olması. Piyasada bence patrona karşı çok haklı olmayan bir güvensizlik var. Bu güvensizlik belli ölçüde kaybolmaya başladı. Fonlar önemli ölçüde yatırım yaptı ve hisse biraz değerlendi. Şirkete duyulan güven, iyi gelecek birkaç bilanço ve yeni yatırım haberleri ile yüksek portföy sahibi bireysel yatırımcıya da sirayet etmeye başlayacaktır. Böyle bir durumda fiyatlamanın beklentilerimizden daha agresif olacağını düşünüyorum. Kendi görüşümdür yatırım tavsiyesi degildir. Hissede yatırımım var ve fırsat buldukça küçük al satlar ile lot sayısını artırmaya çalışıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by 06onur Yazıyı Oku
    Sn eagle, Thy örneği güzel olmuş. Benzer örnek doas dır, kısa sürede 20 tlden 20 kata yakın çıktı. Hala gideri var temeline göre.
    Bu arada grafiğim son durumunu müsait zamanda gönderebilir misiniz
    Grafiklerin güncel görünümleri..

1-Dolar bazlı büyük resim
    2-TL Aylık Trend
    3-Haftalık Trend Kanalı
    4-Haftalık bollinger ve ortalamaları
    5-Xblsm ile korelasyonu
    6-Günlük formasyon görünümü

**Dolar bazlı 1.30$ seviyesinin üzerine atması önemli anlık 1.26$
    **Aylık trendinin orta band çizgisi üzeri 43.5x üzerinden geçiyor.Bunun üzerine atması önemli.
    **Haftalık trend kanalı destek ve direncleri çok güzel çalışmakta.Grafikte önemli seviyeler mevcut.
    **Haftalık bollinger orta band seviyesi 40.9x den geciyor suan bunun üzerindeyiz.
    Ema 21 de 40.1x den geciyor.Bunun da uzerindeyiz.
    **Xblsm ile korelasyonunda çanağı tamamlamış ve kulp yapacak bir görünümde.
    **Düşen kama formasyonu kırıldıktan sonra hızlı bir yükseliş geldi.Fibo 0382 47.x seviyesinden satım geldi ve suan düşen trend destegi üzerinde duzeltmesine devam ediyor görünümünde

Tüm grafiklerin özeti:

Altta 40.x ve 37.x önemli destek seviyelerimiz.

Üst tarafta 1.30$ (Anlık 42.14) ve 43.4/5x önemli direnc seviyeleri.Bu seviyelerin üzerine atabilersek fiyat hareketlerinin hizlanabilecegini düşünüyorum.

Bereketli kazançlar..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

6. Teşekkürler sn Eagle24 ..güzel bir teknik yorum yapmışsınız.. Bu haftadan itibaren Mayıs sonuna kadar borsada bankalar öncülüğünde bir yükselme olabilir..Bizde bu yükselişten illaki payımızı az yada çok alacağız..ARDYZ aslında ebdekse ters bir hissedir.. Endeks düşerken çok çıktığını gördük..Bu hafta BofA nın ARDYZ de satışının bittiğini düşünüyorum ama tine sat al yaparak tahtayı baskılayabilir..Burada fonların 500 bin lot ve üzeri mal almaları gerekirki yeniden 45 üzeri hareketi başlasın..Bilançonun en erken mayıs ayında geleceğini tahmin ediyorum Son gelen bilançolardan sonra gözüm korkmaya başladı... Bu ortamda gönderebilirse 500 milyar kar 2023 yılını iyi kapattık diyeceğim..

7. Benim formüle göre Miatk için parasal pozisyon zararı 231 hesapladım 192 geldi.

Ardyz için 240 hesapladım. O da 200 civarı gelebilir.

Parasal pozisyon kar/zararı hiç umrumda değil. Ciro ve FAVOK artsın da gerisi önemli değil.

2024 de parasal pozisyon karı yazanlar fazladan vergi verecekler.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

8. Çok sağolun sn eagle, dediğiniz gibi 40 ın altına düşmemeli.grafikler de sanki bilançoya hazırlanıyor gibi, biraz toparlanırsa güzelleşecek.
    Bayağı alan vardı yükselişte, pişman olan da çoktur. Çıkışta döke döke yükselir diye düşünüyorum.

Sayfa 143/172 İlkİlk ... 4393133141142143144145153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •