Sayfa 141/159 İlkİlk ... 4191131139140141142143151 ... SonSon
Arama sonucu : 1266 madde; 1,121 - 1,128 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

Hissenin gidişatı ipucu veriyor.

2.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    ben ipin ucunu yakalayamadım tam. biraz açar mısınız?

3. Olumsuz bir bilançonun fiyatlandigini ima ediyorsunuz galiba. Ben bu fiyat hareketlerini hiçbir yere çekemedim. Olumlu ya da olumsuz

4.  Alıntı Originally Posted by bigpoint Yazıyı Oku
    O değil de bilanço öncesi yatırımcı yanıltıcı ifadeler kullanan Alarko ve EKGYO iyi cezalandırıldı. ARDYZ de hem 2023 hem de 2024 bilançosu için beklenti oluşturdu. Karşılaşmanmazsa belimizi kırarlar 40 lari mumla ararız
    Ikisindede beklenti cok yuksekti ve yoneticiler enflasyon muhasebesinden cok etkilenmeyeceklerini aciklamislardi. Ve ikiside beklentinin çok altinda rakamlar acikladi. Ayrica zirvelerine yakin fiyatlardaydi.

Bizde cok bir beklenti bekleyeni yok ve zirveye cok uzağız. Birde benim için asil önemli olan iş modelimiz cok farkli. Enflasyon muhasebesine dayanıklı bir yapi var yazilim sektöründe.

Bir satiş yapildiginda stok olmadigi için maliyetin bir onemi olmuyor. Bu da brüt kar ve favök ü çok etkilemiyor.

Tek gol yiyecegimiz yer özkaynağımızin gorece güçlü olmasi ve agirlikli olarak parasal varliklardan olusmasi. Burasi enflasyondan daha az artacagi için aradaki fark kadar parasal kayip yasayacagiz.

Bu parasal kayıp sirketin soyledigi gibi maksimum 100 mln tl civarinda olursa telore edilebir bence.

Bilancomuz haftaya aciklansın artik.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Ikisindede beklenti cok yuksekti ve yoneticiler enflasyon muhasebesinden cok etkilenmeyeceklerini aciklamislardi. Ve ikiside beklentinin çok altinda rakamlar acikladi. Ayrica zirvelerine yakin fiyatlardaydi.

Bizde cok bir beklenti bekleyeni yok ve zirveye cok uzağız. Birde benim için asil önemli olan iş modelimiz cok farkli. Enflasyon muhasebesine dayanıklı bir yapi var yazilim sektöründe.

Bir satiş yapildiginda stok olmadigi için maliyetin bir onemi olmuyor. Bu da brüt kar ve favök ü çok etkilemiyor.

Tek gol yiyecegimiz yer özkaynağımızin gorece güçlü olmasi ve agirlikli olarak parasal varliklardan olusmasi. Burasi enflasyondan daha az artacagi için aradaki fark kadar parasal kayip yasayacagiz.

Bu parasal kayıp sirketin soyledigi gibi maksimum 100 mln tl civarinda olursa telore edilebir bence.

Olumlu olumlu yaziyoruzda inşallah patlamayiz.

Bu enflasyon muhasebesi çok acayip bir şey. Alarkonun yatırımcı sunumunda yoneticiler bu kadar negatif etki beklemiyorduk dediler bu akşam.

6.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku

Mia -192 yazdı parasaldan. Biz de 200 civarı yiyebiliriz ama önemli olan ciro, brüt kar, favok.

İlk ceyrek bilanço da yakın zaten.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

7.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Mia -192 yazdı parasaldan. Biz de 200 civarı yiyebiliriz ama önemli olan ciro, brüt kar, favok.

İlk ceyrek bilanço da yakın zaten.
    Yatırımcı ilişkileri o kadar beklemiyor. Tam kumara döndü bu iş, bakalım bizde ne çıkacak.

8.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Ardyz de bir düşüş yok.,,yılbaşından beri endeks getirisi %28 iken ardy nin getirisi %58,,,,endekse göre 2 kat artmış,,daha ne olsun.
    Millet istiyor ki hisse %500 artsın,%1000 artsın.,,nerde görülmüş böyle bolluk.
    Yıllıkta onu da yapmış %450
     Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Tam olarak fikrinizi açıklar mısınız sn olimpik forum

Sayfa 141/159 İlkİlk ... 4191131139140141142143151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz