Sayfa 265/1015 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365765 ... SonSon
Arama sonucu : 8116 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: Viop LIX

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,450
     Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sayın Bahriyeli yazdığım o iki kitabı oku. Bak bu kadar net beni bilirsin köşeli lafları sevmem. Ben ders kitabı hariç sadece o 2 kitabı okudum yıllardır. Hatta bazı yerlerini de okumadım. O piyasaları tecrübe etmediğim için.

Orada öğreneceğin en önemli şey bu işin psikoloji tarafı. Orada yaşanmışlıklar var aynı durumlarda sen ne yapmışsın onlar ne yapmış var. Boşa okumazsın rahat ol.
    Yahu o kitaplar günümüzle alakası olmayan dönemlerde geçmiş ,şartlar farklı,insanlar farklı ,konjoktür farklı ,..günümüze örnek oluşturmaz ..insan davranışı açısından belki bişeyler kazandırabilir bir tür psikoloji kitabı filan gibi

Ayrıca mütakip defalar yazdım okumaya kim karşı olabilir
    Benim itirazım entel havalarla o okunmazsa olmaz kıvamı hissetmem açıkçası ..yani vip de portakal suyu olmadan uçamam gibi
    Elbette her okunan kitap insana bir şey katar ..bende zamanında çok okudum ilgi alanım olan konularda

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Bir de sosyal medyada altın oran çıktı.Sanki yeni keşfedildi. Şuradan alınır şuradan satılır gibi. Mesele nereden döneceğini değil herkes dönecek diye düşünürken ne zaman dönmeyeceğini bilmektir. Yüksek kazançlar ancak böyle elde edilir.
    altın oran al mesela bir yazı... bunun gibi bir sürü yazı var ...

https://plus.maths.org/content/myths-maths-golden-ratio

yahu fibonacci çizmek hayali senaryodur. bilim böyle der... bir kere sen en uçtan en tepeden alıyorsan diyelim oralarda bir lot işlem geçti ya da çok az eee ne olacak oradaki uç noktanın ne önemi var ? eee peki fiyatın ağırlıklı olduğu yerlerden dipi tepeyi başlatsan ne olacak ? orada da subjektif bir şey çiziyorsun... yani hiç bir bilimselliği yoktur fibonaccinin . bunu git mesela sallıyorum rastgele , princeton üniversitesi matematik bölümündekilere bi anlat bakiiim ikna edebilecek misin ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    yani altın oranın aslında oranı yamuk
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4. Türk edebiyatında ilk romanlar nelerdir?

-Türk edebiyatında ilk yerli roman Şemsettin Sami'nin Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat adlı eseridir.
    -Türk edebiyatında ilk edebi roman Namık Kemal'in İntibah adlı eseridir.
    -Türk edebiyatında ilk realist roman Recaizade Mahmut Ekrem'in Araba Sevdası adlı eseridir.

Batı edebiyatında ilk roman Don Kişot'muş.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Roman

İlk roman deyince o zamanlar anlamamıştım. Muhtemelen eskiden masallar vardı.

Olmamış bir şeyi olmuş gibi anlatmak belki günah sayılıyordu.

Kişilerin başında geçenleri yazmaları bana oldukça ilgi çekici geliyor ama kitapta gerçek kişilerin isimlerini kullanmak vs hukuki sorunlara ya da tarihsel kişilere saygısızlık da olabiliyor aynı zamanda cevap hakkı olmuyor. Profosyonel edebiyatçılar güzel kurgu yapıyor ilgi çekici olanlar sonra sinemaya aktarılıyor. Sinemada süre kısıtlı olduğundan büyük değişiklikler ister istemez oluyor.

Bir arkadaşım bu işler ile ilgileniyordu geçen de internette de gördüm. Bir kişiye romancı denebilmesi için en az 2 roman yazması gerekiyormuş. Başından geçeni aktarmak roman sayılmıyormuş.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Fatma_Aliye_Topuz
    Zafer Hanım'ın 1877 yılında yayımladığı Aşk-ı Vatan adlı bir roman mevcutsa da yazarın tek romanı olduğu için Zafer Hanım değil, beş roman yayımlayan Fatma Aliye Hanım ilk kadın romancı unvanını aldı. 2009 yılında 50 Türk lirası'nın arkasında portresine yer verildi.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,450
     Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    abi kitabı oku sonra bakarız. 1 işlem komisyonu fiyatı.

bak sana bu https://www.youtube.com/watch?v=uTCNcP5UVoU
    Gözüm hiçbirşey göründüğü gibi değildir ..açını değiştirirsen farklı ufuklarıda görebilirsin
    Bu ne şimdi ? İnsan analizi gibiyse Borsayı değerlendirmen ..işin zor biraz daha fazla okumalısın

6. Limak grubundan bir çimento şirketi halka arz oluyormuş.

7.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Limak grubundan bir çimento şirketi halka arz oluyormuş.

2.5 milyar TL'lik halka arz. Pek değil

8. Şu şekilde bir açıklama vardı galiba.

"Yapay zekayı çimento üretiminde kullanmaya başladık sonuçlardan oldukça memnunuz."

Sayfa 265/1015 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365765 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •