Sayfa 197/838 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297697 ... SonSon
Arama sonucu : 6697 madde; 1,569 - 1,576 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Çok doğru yazmışsın sevgili Müzikal, bir yanım böyle düşünüyor ve altına imza atıyorum düşüncelerinin ama bir şeyi merak ediyorum cevabını tam ben de bulamıyorum.

Bu 430 milyonu KY mı karşılıyor? O mu altına girme cesareti gösterdi sence bu kadar hissenin..

2. Bu ve bunun gibi mecralara her gün bin tane 1 dolar temettücü de gelse, yıllarca binlerce kişi de sürekli toplasa, her allahın günü tüm dünyada methiyeler de dizilse, şirket reel olarak büyümedikçe sonuç değişmeyecektir.

Göbeğinizi manipülatörlere bağlıyorsanız, sonuçlarına da katlanacaksınız. Böyle bir yolun sonu, kıbrıs kumarhanelerinde rulet masasında biter.

3.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Çok doğru yazmışsın sevgili Müzikal, bir yanım böyle düşünüyor ve altına imza atıyorum düşüncelerinin ama bir şeyi merak ediyorum cevabını tam ben de bulamıyorum.

Bu 430 milyonu KY mı karşılıyor? O mu altına girme cesareti gösterdi sence bu kadar hissenin..
    Bunun zerre önemi yok. Böyle dev bir firmanın fiyatını piyasa belirler. Piyasa da herkesten büyüktür, ky ne ki.

4. Bu söylediklerimin doğru mu yanlış mı olduğunu anlayabilmek için, diğer büyük tahtalarda oluşan geçmiş fiyatlara bakabilirsin. Bana bir tane piyasa değeri 5 milyar dolardan büyük, "halka açıklığı %50 civarında olan" ve aylarca fiyatı manipüle edilmiş "bir" tane şirket gösterebilir misin?

Gösteremezsin. Yok.

5.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Bu söylediklerimin doğru mu yanlış mı olduğunu anlayabilmek için, diğer büyük tahtalarda oluşan geçmiş fiyatlara bakabilirsin. Bana bir tane piyasa değeri 5 milyar dolardan büyük, "halka açıklığı %50 civarında olan" ve aylarca fiyatı manipüle edilmiş "bir" tane şirket gösterebilir misin?

Gösteremezsin. Yok.
    fiyat hareketleri de finansal performansları ile paralel ...

6.  Alıntı Originally Posted by ece&efe Yazıyı Oku
    fiyat hareketleri de finansal performansları ile paralel ...
    Normali o zaten. Anormal bir durum yok ereğli fiyatında. 2 yıl yattı diye ucuz olmuyor maalesef. Keşke böyle olsa da hepimiz kolay para kazansak

7. Sn müzkal haklısınız ancak bir nokta daha var....yasama....şirket yöneticileri elinden geleni yapsa dahi, ABD ve AB gibi kota yahut anti damping önlemleri alınmadığı sürece etkisi fazla olmayabilir...

Teknikle hiç ilglenmem, söylediğiniz gibi temel analiz yaparak bir şirkete ortak olmayı düşünürüm ancak kanun koyucunun davranışını veya doğal afetleri hesaba katamam...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by zars Yazıyı Oku
    Sn müzkal haklısınız ancak bir nokta daha var....yasama....şirket yöneticileri elinden geleni yapsa dahi, ABD ve AB gibi kota yahut anti damping önlemleri alınmadığı sürece etkisi fazla olmayabilir...

Teknikle hiç ilglenmem, söylediğiniz gibi temel analiz yaparak bir şirkete ortak olmayı düşünürüm ancak kanun koyucunun davranışını veya doğal afetleri hesaba katamam...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Devletler kendisini ve üreticisini korumalı. Bu konuda hemfikirim. Ama bu koruma olmasa dahi şirketler kalifiye elemanlar tarafından yönetilmeli. Sizin yönetici olarak riskinizi hedge edebileceğiniz global enstrümanlar mevcut. Bunu daha önce de dile getirdim, kimse oralı olmadı. Ereğli yöneticileri bu konuda maalesef yeterli değil. Tüpraş bunu çok başarılı bir şekilde yapıyor, ereğli neden yapamıyor? Ne farkları var? Global ölçekte sattığı ürünlerin fiyatı belirlenen bir firma neden bu riski bertaraf etmek için aksiyon almaz? Bunun kumar oynamaktan ne farkı var?

Sayfa 197/838 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297697 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •