Sayfa 312/863 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362412812 ... SonSon
Arama sonucu : 6902 madde; 2,489 - 2,496 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Forumda yazanların çoğu kendi uydurdukları hikayelere inanıp sağındaki solundakini de etkiliyor. Çok eskiden fark ettim.

Eregl her açıklamasında "temettü politikamız değişmedi" demekten dillerinde tüy bitti ama son temettüye kadar bile "temettü politikası değişti, eregl artık temettü zor" şeklinde yazıp çizen bir sürü vatandaş vardı forumda.

Ben niye cıvık cıvık yazıyorum diye merak eden varsa bu yüzden. Çünkü kimin ne yazdığını da 99% sallamıyorum. Maksat zaman geçirmek.
    Bir kaçtır bunu yazıyorsunuz ama Ereğli bu yıl 4 milyar tl kar ederken 45 kuruş temettü verebiliyorken neden geçen yıl 18 küsür milyar tl kar ettiğinde 1 kuruş bile temettü vermedi ? Önceki yıllar hep az yada çok vermişken geçen yıl pas geçilmesini iyi niyetli görmüyorum , bu yılki temettü rakamı da bunu teyit ediyor sonuçta 45 kuruş 45 tl lik hisse için sembolik rakam … keşke bu sembolik rakamı geçen yıl da verse idi

2.  Alıntı Originally Posted by ece&efe Yazıyı Oku
    Bir kaçtır bunu yazıyorsunuz ama Ereğli bu yıl 4 milyar tl kar ederken 45 kuruş temettü verebiliyorken neden geçen yıl 18 küsür milyar tl kar ettiğinde 1 kuruş bile temettü vermedi ? Önceki yıllar hep az yada çok vermişken geçen yıl pas geçilmesini iyi niyetli görmüyorum , bu yılki temettü rakamı da bunu teyit ediyor sonuçta 45 kuruş 45 tl lik hisse için sembolik rakam … keşke bu sembolik rakamı geçen yıl da verse idi
    Efeciğim verse ne olacaktı 1 lira verdi diyelim...

Kötü niyet var diye ben de en az 1 yıldır söylüyorum. Peki niye kötü niyetliler? Hissedeki tüm olumlu algıları yıkmak için niye uğraştılar?

Daha 1 ay önce mi, yatırımları açıklarken yani Mittal satışı öncesi, temettü politikası sorusuna, bir değişiklik yok diyememişlerdi. Aslında dememişlerdi, ne hikmetse şimdi mittal sonrası temettü demeye başladılar... maden haberi ile mittale mal sattıran da bunlar...

Eğer böyle ise, yani senin de algıladığın gibi bilinçli bir şey ise bu, yani kötü niyet varsa ve hisse gitmesin diye uğraştılarsa.

Neden hissenin gitmesini istemediklerini de düşünmek lazım.

3. Mesela, Kocaer, patron çatır çatır kap atıyor, hisse gitsin diye yırtınıyor, niye? Niyesini görüyoruz adam 12 milyon, yani 720 milyonu çekmek istedi en tepelerden. 720 milyonu bu abimiz acaba bir arada nakit ne zaman gördü?

Sermayesi zaten Kocaer'in 650 milyon. Adam 720 milyonu cebe atacak. 12 milyon lot sat, bir Kocaer daha kur

Ereğli'de ise tam tersi, aman hisse gitmesin diye ellerinden geleni yaptılar. Yatırımları bile KAP atmadılar, geri alım programını bile adam gibi uygulamadılar, aslında hiç uygulamadılar, yatırımcıyı kandırdılar...

Peki ama neden?

EREGL son 10 dk takası, Bulls Yatırım tahtayı hareketlendirdi, 3.3 mlyn lot daha aldı,

5. Ziraat Yatırım,
    #EREGL-ERDEMİR için hedef fiyatını 57,1 TL'den 67,1 TL'ye yükseltti, tavsiyesini "al" olarak korudu

6. #EREGL Erdemir CFO’su Serdar Başoğlu:

��BofA'nın Erdemir Raporu, hatalı bir model ve yanlış varsayımlara dayanıyor.

��Ayrıca, raporun yazarı son iki yılda şirketimizin etkinliklerinden hiçbirine katılmadı.

-Bloomberg

7. bak, bak, kap atmayanlar bofa ya kafa tutmaya başladı mittal sonrası?

Sayfa 312/863 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362412812 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •