Sayfa 630/875 İlkİlk ... 130530580620628629630631632640680730 ... SonSon
Arama sonucu : 6994 madde; 5,033 - 5,040 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Popülaritesi yüksek ondandır, alım için bekliyor bazısı bazısı da acımak için okuyor olabilir 😄

2. Ariston dun atmisti bu mesaji .
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    ABD ADR

EREGL fiyatı güncellemişler

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Dün ABD ADR EREGL fiyatı güncellenmişti bugün BIST'de onun da altına indi.

....

3. 3-4 yıl evvelki topiklerde yanlış hatırlamıyorsam Ankara'daki kayınpederinin veya babasının sahip olduğu hatlı minibüsleri sattırıp Ereğli almasından bahseden bir arkadaş vardı. İnşallah kayınpederi veya babası artık her neyiyse onu dinlememişlerdir. Ki bir dönem bende aynı yanlışı yapmayı düşünmüştüm. Hisselerin eski iyi performansları binlerce ereğlizede oluşturdu. Elbette bunda temettücü tayfanın twitterdaki katkılarını da unutmamak lazım. Borsadan, pyasadan bir şeyler öğrenilecekse, ilk sıralarda asla ve asla tüm yumurtaları aynı sepete koymayacaksın dersi olmalı. Çok ve hızlı kazanma hırsı ya zaman ya da para kaybettiriyor. Tarladan başlayıp dükkan, arsa, daire, taksi, minibüs plakası, eurobond, mevduat, altın, gümüş vd yatırım araçlarına parayı dengeli, ya da konjonkturel olarak dağıtmak gerekiyor. Ereğli topiğine ilk yazdığım zamanlar 4-5 yıl evvel 2-2,5 usd civarlarında ereğli şort peşindeydim. Fakat burada yazan o zamanki forumcular temettücü, orta, uzun vadeci, hisselerine sıkı sıkıya yapışmışlardı, satış yönlü yazmama pek iyi gözle bakmıyorlardı. Ereğli diye ağzını açacaksan hep iyi şeyler söylemek zorundasın hissini veriyorlardı yazılarında. Bende zaten bu yüzden yazmadım. Halbuki kısa, orta, uzun vade hisseci longçu veya şortçu düşüncedeki herkesin yazması genel eğilimi, yanlış veya doğruların tartışılmasını sağlar, akıl, mantık süzgecinden geçirdikten sonra faydalınılabilir. Şimdi hissede zararla bekliyoruz ve haberle, gelişmelerle, istatistikle, grafikle veya tamamen sallamasyonla burada yukarısı için sebep yok diyen veya daha da aşağı gidebilir, veya uçacak, ihya edecek diyen kimseye kızmıyorum.

4. Mathias gibi burda bana da tavır almışlardı.
    İyi ki kimseyi dinlemeyip kendi kararlarıma göre hareket etmişim.

5.  Alıntı Originally Posted by Darkfox Yazıyı Oku
    Mathias gibi burda bana da tavır almışlardı.
    İyi ki kimseyi dinlemeyip kendi kararlarıma göre hareket etmişim.
    Ben tavır almadım,
    50 taleden sattığını kaçtan yerine koyacağını da yazmalısın dedim.
    Satmayanlara laf sokmanın kimseye yararı olmaz.
    Bol kazançlar

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

6. Bak herkes ben demiştim demeye gelmiş boş kalabalık.

7.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Ben tavır almadım,
    50 taleden sattığını kaçtan yerine koyacağını da yazmalısın dedim.
    Satmayanlara laf sokmanın kimseye yararı olmaz.
    Bol kazançlar
    Bana göre mevcut konjektürde hava puslu.. karar vermek zor.. ayrıca yatırım tavsiyesi vermekte yasak.

2001 veya 2008 bist 100 dolar endeksine bakarsan ne demek istediğimi anlarsın.
    Aynı şekil ereğliye de dolar bazlı bak dediğim yıllarda.

Burada daha önce de yazmıştım. Kur korumalı ile bist 100'ü karşılaştırabileceğimiz bir ölçüt, grafik, veri falan var mı diye. Hiç kimse cevap vermedi. 1 kereden fazla sorduğumu hatırlıyorum.
    Benim amacım para kazanmaktan ziyade para kaybetmemek.

8. Eregli 1.2$ a kadar dusmus
    Merak ettigim su . daha once 1.7-2$ dan islem gorurken 1.2$ a gelsin blok alim yaparim diyenler acaba suan blok alim icin elleri al tusuna gidiyormu ?[Bunu diyenlerden bir taneside kendim idim]
    ....

Sayfa 630/875 İlkİlk ... 130530580620628629630631632640680730 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •