Sayfa 646/849 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon
Arama sonucu : 6787 madde; 5,161 - 5,168 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    tl kkm Kur korumalı = dolar zaten darkfox. Üzerine birşey getirmiyor ki. DDKKM de prim var geçen sene çok güzel oranlar yakaladım dı. Dolar faizi işte. Geçen sene hatta seçim öncesi 3 aylık dolara net 10 verdi banka. Yıllığı 40 a falan geldi. Forumda da yazdım idi.
    Bu benim için şu yüzden önemli. Merval (merv)
    Yani arjantin borsası. Bildiğim kadarıyla arjantin de vakti zamanında kur korumalı yapmıştı. Sonra bu kur korumalıyı kaldırdı mı, dövizi serbest mi bıraktı pek bilgim yok. Bunun merv üzerinde etkisi ne oldu?
    Yalnız bildiğim bir şey var elbette. Peso (arjantin para birimi) 2023 yılı Aralık ayında devaüle edildi. Bunu Google da grafiğe bakarak da görebilirsin.
    Devaüle sonrası merval'a baktığım zaman arjantin borsasında olan bir çok insan belki de intihar etmiştir diye düşünüyorum. (Bi kaç ay önce kıyaslamıştım) şu an durum ne ben de bilmiyorum.

Mısır'dan yassı mamül ithalatı şubat ayında geçen seneye göre %1148 artmış...
    Genel olarak yassı mamül itlatı ise şubat ayında %21 düşmüş...
    https://www.steelradar.com/haber/tur...da-214-azaldi/

3.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Geçmiş 10 seneye bakıldığında 15 20 cent yani dolar başı yüzde 15 20 temettü devamlı olmadı diye biliyorum. Birisi bir tablo halinde verdi idi hatta son 10 15 senelik dolar bazlı temettü işini.
    sorun zaten geçtiğimiz yıl ve bu yıl , buda fiyata yansıdı ancak temettü verdiği önceki 10 yıl ortalama 15 cent civarı diyebiliriz

4.  Alıntı Originally Posted by Darkfox Yazıyı Oku
    Bu benim için şu yüzden önemli. Merval (merv)
    Yani arjantin borsası. Bildiğim kadarıyla arjantin de vakti zamanında kur korumalı yapmıştı. Sonra bu kur korumalıyı kaldırdı mı, dövizi serbest mi bıraktı pek bilgim yok. Bunun merv üzerinde etkisi ne oldu?
    Yalnız bildiğim bir şey var elbette. Peso (arjantin para birimi) 2023 yılı Aralık ayında devaüle edildi. Bunu Google da grafiğe bakarak da görebilirsin.
    Devaüle sonrası merval'a baktığım zaman arjantin borsasında olan bir çok insan belki de intihar etmiştir diye düşünüyorum. (Bi kaç ay önce kıyaslamıştım) şu an durum ne ben de bilmiyorum.
    Merval dolara karşı pek yenilmedi.İnanılmaz bir ralli gerçekleştirdi. Arjantinde çift kur var.
    https://bluedollar.net/ Bu siteden gerçek kuru takip edebilirsin. usd / ars kurunu kimse takmıyor zaten.
    Arjantin borsasının pandemi dibindeki değeri bu bluedoların o zaman ki değeri bölüp çarpıp durumun ne olduğunu sende bir araştır istersen.

5.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Öyle 10 senede dolar bazlı 5 kat gittiği şehir efsanesidir. 2019 yılında en yakın hatırladığım dolar 5-6 tl lerde iken hissede 12 lerden 6 lara düşmüş idi. Yani yine 1 dolarlar civarında idi. 2021 de dolar 7-8 tl lerde iken de 20 tl lere yaklamış yada hafif geçmiş idi 3 dolar civarı işte.
    2013 Mayıs sonunda 10bin$'lık yatırımın 2022 Mart sonundaki değeri 36.600$, 2024 Nisan değeri 25.500$
    Hesap grafik üzerinden yapılamaz, Grafikte baktığınız vade uzadıkça değerlerin yanıltıcılığı artar.
    1 yılda dolara %40 faiz alabilen biri için bu getiriler etkileyici olmaktan uzaktır ancak ben hiç öyle bir USD faizi duymadım (Seçil abla vermiş olabilir)

6. Felaket tellalları malı yüklendi mi, yoksa boş muhabbete devam mı?

7. Ne yüklenmesi alamaz onlar 1 usd olsada alamazlar. 50 tl olsun çıkarlar ortaya ben 38 den almıştım şu kadar kazandımcılar

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Felaket tellalları malı yüklendi mi, yoksa boş muhabbete devam mı?
    Aman buradan da mal alınmazcıların da belki yanılmaları yakındır.

Sayfa 646/849 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •