Sayfa 787/838 İlkİlk ... 287687737777785786787788789797837 ... SonSon
Arama sonucu : 6699 madde; 6,289 - 6,296 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. eregl grafını vıop topiğinde paylaştığım 2.88-2.90 bölgesinden beri takip ettiğim pıst 100 hareketiyle beraber değerlendiriyorum.Pıst 100 bu formasyonu uygularken eregl bu hareketin içinde badem spor tarafından kullanılacağını düşünüyorum , tahtalar arası fonlamar yapılıyor endeks ağırlığı ile beraber.
    yazdığım basit olarak çizdiklerim bulut53 seneryosudur .
    kolay gelsin
    FORMASYON AVCISI -53

2. EREGL - Ereğli Demir Çelik

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    2007'de de VİOP ta 1 milyon dolar civarı bir kaybım olmuştu. Kısa pozisyonda (30 endekste düşüş yönünde açılan pozisyon) iken elime verdiler. Ekim 2007 deki tarihi zirvenin tam arifesi idi. Teşhisim %100 doğr ama zamanlamam 2 ay kadar erkendi. ABD kaynaklı büyük bir çöküş bekliyordum borsada. Bu beklentim fazlasıyla gerçekleşti ve borsa göçtü ama 2 ay erken davrandığım için elimde patladı. Eğer zamanlamam doğru olsaydı 1 milyon dolar kayıp 10 milyon dolar kara dönüşecekti.
    Bu süreci bizzat gün gün takip etmiştim platodata forumunda. Günlük bazda poz k/z durumunuzu paylaştınız haftalarca. Baya dayanmıştınız ama bi yerde pes ettiniz tabi kallavi bir zararla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,397
    Trendhound'u yıllardır takip ederim. Deneyimlerinden yararlanın diyorum... Kimseyi sevmek zorunda değilsiniz, hatta aynı fikirde de olmak durumunda da değilsiniz....Ki ben ereğlide aynı fikirde değilim... Ama trend in deneyimlerinden faydalanın derim. Ha asıl uzmanlık alanı bankacılık sektörüdür.. Benimki de sanayi sektörü... Ama bu tür adamların olması her zaman iyidir... Tekrar ediyorum, ereğlide kesinlikle aynı fikirde değilim... Çünkü sanayi şirketlerinde en önemli nokta nakit akışın sağlıklı yönetilmesidir.. Burda ciddi bir bozulma görümüyorum. İlk baktığım yer olduğu için ve ilk işaretin geleceği nokta olduğu için trendle aynı fikirde değilim. Fakat size parayla bile belki alamayacağı tecrübeyi dinlemek her zaman sizin için faydalıdır..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. Temel analizi yok sayan kumarbazlardan tavsiye almak mı? fedor gibi olmak isteyen buyursun

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,397
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Temel analizi yok sayan kumarbazlardan tavsiye almak mı? fedor gibi olmak isteyen buyursun
    kimsenin tavsiye falan aldığı yok... zaten alsanız senelerce burda boş boş beklemez millet..... Çünkü profsyonel yatırım danışmanları ve aracı kurumlar sizi tek kağıtta tutmaz... tek kağıt her zaman acemi işidir bu ülkede..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,397
    Borsada para kaybetmek ve para kazanmak çok kolaydır.. İki türlüsüde her zaman sıklıkla yaşanır... 27 yıllık tecrübemde güvenin zirve yaptığı zamanlar bir anda ters düz olan adamların çok fazla olduğunu gördüm.. Ama sıklıkla bu durumlar tek yada 1-2 hissede yatırım yapanlarda yaşadığım bir durumdu...Yani bazen şirketinizin çok kurumsal olması ya da çok büyük hatta tekel olan şirketlerde dahi bu durum yaşanıyor.... Fedor'unda durumu buydu.. Ha bu fiyatlarda satmasını istermiydim istemezdim. Bence zaten riskin çoğunu yaşamıştı.. Konjektürel bir dönüşün zamanının yaklaştığını düşünüyorum... Ama zamanını kimse bilemez..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,397
    Eregliye gelirsek.. HRC fiyatları ile yakın ilişkili karları...FED faiz indirimi ile bir lilkte HRC fiyatlarında yükseliş kaçınılmaz olacaktır.. Tabiki küresel bir kriz ya da resesyon durumu yaşanmaz ise... Ama o durumda dahi, öncesinde emtia piyasasında bir rallinin yaşanma ihtimali büyüktür.... Ben tek kafamı kurcayan durum daha önced bahsettiğim gibi , yeni rakipler.. İşte bu durum söz konusu bunun ilk belirtisinide nakiit akışında görürüz zaten.. Başka da bir sıkıntı görmüyorum..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,397
    Peki nakit akışı dışında başka nelere bakıyorsun derseniz , stok devir hızına ve bıorç oranını içindeki finansal borç oranına bakıyorum.. Yatırımlardan kaynaklanan borçlardan sonraki finansl durumunun nakit akışını nasıl etkilediğini de inceliyorum.. Şu anda bir sıkıntı görmüyorm.. Şirket gayet sağlıklı ilerliyor... Bu yüksek faiz oranlarına rağmen... Zaten süreki yatırım yapan bir firma..

Sayfa 787/838 İlkİlk ... 287687737777785786787788789797837 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •