Sayfa 632/805 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon
Arama sonucu : 6433 madde; 5,049 - 5,056 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Dolar bazlı haftalık grafik bollinger bayaa daraldı , ben yukarı kırmasını ümit ediyorum ama aşşağı kırıyor gibi , nereye inecek, 17 değeri doğru mu idi acaba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Demirlerde her şey benim için çok net. Tek şüphelendiğim durum yeni rakipler... Yani eğer bu kuşkum doğruysa ciddi sıkıntı var demektir.. Umarım eskisi gibi ereğli sektöründe tekel olarak kalır.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Ya kızacaksınız biliyorum ama bu günlerde geçecek.. Her şey çok güzel olacak... Sabredin.... Bu şirketin bu fiyatlarda gezmesi çok saçma....enflasyonu hesaplarsan reelde 13-14 tl değerinde... Ciddi diyorum..bu fiyatlar çok saçma..ama 2. çeyrekten sonra düzelme bekliyorum... 3. çeyrekle beraber...

HRC fiyatlarını ne zaman düzelir... ne zaman ithalata ek vergi gelir o zaman ereğli bütün kayıplarını telafi eder. Yani bunlar düzelmeden zor.Ama bence bunların da düzelmesi yakın...

FED le beraber metallerde yükselişlerin olması HRC fiyatlarını da yukarı çekecektir.. Çin en büyük etken şu anda.. Ama ABD bence hindistan'ı çinin yerine hazırlıyor. Yani kıyasıya rekabette Türkiye de anti damping soruşturmaları açacaktır diye düşünüyorum. Elimde çok yok ama demirleri az az topluyorum.. Tabi ki elimde 10 hisse daha var. Bu nedenle rahatım ama burada da iyi bir gelecek görüyorum.
    Hrc falan boş iş, adam 1 yıl önce yazmış 1 usd s düşecek diye. Hrc isterse 1000 olsun o 1 usd gelecek

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alıntı Originally Posted by picky Yazıyı Oku
    Hrc falan boş iş, adam 1 yıl önce yazmış 1 usd s düşecek diye. Hrc isterse 1000 olsun o 1 usd gelecek

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    şirket 40-50 senedir boşuna HRC fiyatlarını baz alıyordu.. HRC 1000 usd olsa kar ne kadar artar bir fikrin var mı? Bilmemek ayıp değilde biliyormuş gibi davranmak ..ne bileyim yani...İRONİ GALİBA
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Ben kamyonu dayadım bugün. Son alışım 39.88 tl den. Israr ederlerse yarın 2 kamyon getireceğim.

Gelin beyin fırtınası yapalım:

Satan satıyor da, kim alıyor niye alıyor? Yaa yaa.

ytd

6. Ben de son bir yorum yapacağım. Burada bazı arkadaşlara neden kızıyorum? Çünkü bir, bu kişiler forumdaki eregl yatırımcısına saygısızlık yapıyor. Para kazanmak istemiyorsunuz, ky şöyledir böyledir, eregl candır gibi küçümseyici, dalga geçen sözler yazıp duruyor. Bakın, fedor dediğimiz kişi mühendis. Ben Allah nasip ederse 1 sene içinde doktoramı tamamlıyorum. Biz de salak değiliz gidip zarar etmek isteyelim. Yanlış zamanda doğru hisse seçtik. Sonra bunu gördük, anladık ama belki sektöre ilişkin tecrübesizlik veya başlangıçta bilgisizlik bir şekilde hissede kaldık. Maliyet düşürdük. Yeri geldi sattık aldık vs. Bu hisseye zamanımızdan sağlığımızdan emeğimizden harcadık ekledik. Tüm bu emeğin bize hisseyi bir "amaç, ülkü" edinme riskine soktuğunun da bilincinde olarak, ama fomoya kapılıp daha da fazla zarar riskine girme endişesiyle, kısacası bin tane duygu mantık arası gidip gelerek bugüne geldik.

Şunu söyleyeceğim, Erdemir şirketi benim babamın oğlunun değil. Yarın kazanayım satar çıkarım. Hisseye aşık falan değil kimse. İşte bu sebeple sizin tavırlarınız sinir bozucu. Bir iki tane stereotip belirlemişsiniz, hepimizi aynı kefeye koyuyorsunuz.

Kendi hikayeme de değineyim son olarak. Sene 2021 Aralık. Altınları bozduk 250 bin kredi üstüne onları ekleyip ev alacağız. Kaporayı verdik. Krediye başvurduk. Ertesi gün bu KKM çıktı. Eşim tedirgin oldu, vazgeçtik. Para bir süre vadeli vs durdu. Sonra Mart ayı. Eşim kaza yaptı. Araç pert oldu. Şükür eşim iyi. Sigortadan parayı aldık. Üstüne kenardan 100 bin koyduk yeni araç aldık. Bu esnada evler uçtu gitti. Dedik bari borsaya girelim bu enflasyon ortamında, para pul olacak. Ne var ne yok araştırken beş altı hisseye böldüm parayı. Toaso Tav Froto Eregl Aefes Ttrak falan vardı. Özellikle temettü verenleri seçtim. Bir de bist 30 ağırlık. Sonra Toaso haberi düştü üretime ara verilecek vs. Meclise kadar gitti iş. Orada zarar. Ardından Froto da 190 lara geldi galiba 200 küsürlerden. Bir de üstüne Eregl Hrc çakılınca her gün düşmeye başladı. Bir tek Tav gidiyordu, bu sefer onu satıp diğerlerine ekledik kar alınca. Ama özellikle Eregl düşüşe devam edince, acemi bir şekilde ona ekleye ekleye portföy tek kağıda indi... ilk sene dedim neyse 15 16 milyar kar var temettüyü bekleyelim. Temettü vermeyeceğim dedi şirket. Sonra işte Mittal deprem şu bu...

Yani kısacası derdiniz para değil vs bu söylemleri görünce bazen belki kızmamam gereken şeye bile kızıyor olabilirim. Biz de gördüğünüz gibi çok şey yaşadık, yaşıyoruz. Eminim 2 senedir ne hikayeler oldu burada. 1 dolar olacak demek kolay. Hadi aldın hisseyi başta 2 dolardan. Ekledin vs biraz indirdin maliyeti. Yani söyleyin kolay mı 1.30 1.40'tan satmak? 2 sene olmuş...

Her neyse, ilk kez bu kadar kişisel bir post göndermiş olacağım ama siz de yorumlarınızda buradaki insanların psikolojisini biraz düşünün lütfen...

7. Engelle geç arkadaşım, ben anlamıyorum canını sıkan birisine niye laf yetiştirmek zorunda hissediyorsun kendini?

Buraya herkes üye olabiliyor, herkes yazabiliyor. Taksim'e çık bir bak etrafına. Meydandaki tipleri bir süz. İşte o tiplerin çoğu burada yazıp çiziyor.

Belki o tiplerden bazılarını yolda görsen karşı kaldırıma geçersin ama adam burada analiz kasıyor. Vaziyet bu yani fazla ciddiye alma bak dalgana

8. 1 dolara hedef verdi de aldıysa, bravo. Alkışlarım. Almadan hala kafa ütülüyorsa anlamı yok.

Ben hedef vermedim, geldi aldım. Aldığımı da yazdım.

ytd

Sayfa 632/805 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •