Sayfa 465/795 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565 ... SonSon
Arama sonucu : 6358 madde; 3,713 - 3,720 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Yaşanmış bir örnekle açığa satış istemeden de olsa nasıl gerçekleşiri anlatayım.

- Yabancı bir fonun elinde diyelim ki 50 milyon lot ereğli var. Saklaması da citi de.
    - Fon idareyi lokal fon yöneticisine vermiş. Tüm işlem yetkisi fy de. Fon direkt işlem yapmıyor. Yani iki kişi aynı anda aynı malı satamıyor.
    - Ama fon, fy den habersiz o 50 milyon lot ereğliyi kiralamış, kira kazancı yaratıyor. Fy bu kiralama olayını bilmiyor.
    - Fy insiyatif kendisinde olduğu ve fona haber vermek zorunda olmadığı için o malı satıyor.
    - Bu satım işlemi yapılır, bunda kanunsuz bir olay yok. Yapılan hata ise kiralanan malın kiralık verildiğinin bilinmemesi.
    - Burada bir temerrüt oluşur, kiralanan mal ya piyasadan alınır ya da başkasından kiralanır trampa yapılır. Siz buna açığa satış diyebilirsiniz, ama değil. Bu temerrüt faizini de hatayı yapan öder. Citi veya fon. Fy nin burada zerre kusuru yok.

Bilemiyorum daha anlaşılır oldu mu, yoksa daha da mı karıştı devreler

2.  Alıntı Originally Posted by mrtk Yazıyı Oku
    Anladim abi tesekkur ederim bilgilendirme icin.
    Rica ederim, anlatabildiysem ne mutlu bana

3. Adam itinayla her boslugu dolduruyor yaw hayret edilecek bir sey...

4.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Hisse 48 50 lerde manipülasyon yapılıyor dikkat demiş idik. 48 49 lara düştüğünde ise ilk hedef 44 marş marş demiştik .bu gerçekleşti. Şimdi hedefler sırası ile 43.20 41.50 40.50 ve 37 . 37 lere geldiği zaman 1 dolar hedefini gerçekleştir miş olacaktır diye düşünüyorum. Bu dediğim değerlerden ölü kedi zıplaması yapması hatta arada gel-gel çekerek ciddi bir tepki vermiş gibi yapıp (buradaki sazanlar hemen bana saracak tabi ) hemen ertesi gün yine ciddi satışlarla devam etmesini bekliyorum.
    Borsaki her türlü yükseliş ve her türlü haber akışından bağımsız beklediğim rakamlar bunlar. Bu beklentim devam ediyor. 1 dolar beklentim de devam . Yabancıların dediği ile not a dime more.

5. Erdemir Madencilik'in Filtre Pres Ünitesi ve Kuru Atık Depolama Tesisleri Projesi ile İlgili İDK Toplantısı Gerçekleştirilecek
    Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü web sitesinde yayınlanan ilanda konuya ilişkin şu bilgiler verildi:
    SİVAS ili DİVRİĞİ ilçesi sınırları içerisinde ERDEMİR MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. tarafından yapılması planlanan 4965 İŞLETME RUHSATLI SAHADA PLANLANAN FİLTRE PRES ÜNİTESİ VE KURU ATIK DEPOLAMA TESİSLERİ projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu, ÇED Yönetmeliği'nin 11. maddesi kapsamında Bakanlığımıza sunulmuş olup, inceleme değerlendirme süreci başlamıştır. Proje ile ilgili olarak 04/04/2024 tarihinde İDK toplantısı gerçekleştirilecektir. Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu https://eced-duyuru.csb.gov.tr/eced-...xhtmladresinde yer almaktadır. ÇED Raporu ilgililere ve kamuoyuna duyurulur.

EREGL günlük, VİOP30 a da biraz alış gelince 22 krş yukarıdan eşleşti,

7.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    VİOP30 a da biraz alış gelince 22 krş yukarıdan eşleşti,
    İsdmr 72 kademe üsten eşleşti

8.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Cevher 99 dolara gelmiş... Biz madeni açana kadar SIFIRLAR mı dersin?
    Cevher düşerken, faizler yükselirken maden açma haberi de ancak bu kadar coşku yaratıyor. ABD ve Avrupa'da faizler sıfırken yapılsaydı keşke, Rostchild'in kemikleri sızlardı hem...

Sayfa 465/795 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •