Sayfa 773/830 İlkİlk ... 273673723763771772773774775783823 ... SonSon
Arama sonucu : 6634 madde; 6,177 - 6,184 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Bişiler olmaz ama olur da.

0.60 cent olacak ama dolarda 100 olabilir. Peki .

Hisse patlamaya hazır ama hisse adam olmaz 10 15 güne çıkarım. Patlayabilir tabi kaçmak lazım mazallah yaralanma.
    Şizofren demeden önce keşke dönüp ben ne yazdım diye okusaydın. Şu yazılardan ne anlamamız gerekiyor acaba. eregl nin delisi hakikaten eksik olmuyor
    TH abin her sene böyle yazar yazar sonra yazdıkları baktı olmuyor yatla gezmeye gider bu sene söyle seni de yanına alsın. Hiçbir şeyi bilemese de geziden sonra süper trader olarak geri dönüyor.....

not : Çok pardon uyarı geldi Yat değil yelkenli.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

2. Bacası tütüyorsa sıkıntı yok.

Kumar bağımlılarına selam, yola devam.

Yelkenler foraa

3.  Alıntı Originally Posted by INVENTOR Yazıyı Oku
    Saygılar
    Benden de sana saygılar hürmetler. İşlerin rast gitsin.

Yemin ederim o kişi ile özellikle tartışmak istemiyorum. Yazdıklarına cevap vere vere gönderi sayım arttı altın üye oldum.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4. Uzun ancak içeriği olan yazışmalarımızın şimdilik sonlandırabiliriz. İnsanlara değer verdiğimizi göstermek için emek harcadık ancak benim şahsi kazanımım çok daha büyük oldu, altın değerinde bilgiler öğrendim burada. Tavsiyem, geriye dönüp yazılanların tekrar okunması yönünde. Kendi yatırımlarınızı yönlendiriyorsanız bu hayatınızdaki en büyük meydan okumadır çünkü karşınızda kaybetmemesi garanti altına alınmış kurumsal yapı mevcut. Kumarhane benzetmesinden söz etmiyorum! Kurumsal yapı, istihdam ettiği kişiler ve çıkarlarını savunduğu geniş toplumsal taban nedeniyle önceliklidir. Kurumsal yapı kaybedemeyeceğine göre tüm yatırım araçlarının getirisi belli bir ortalama etrafında şekillenecektir. Borsa, tahvil, arsa, bono, kira getirilerinden hiç biri sivrilemez ve hepsi birlikte milli gelirle orantılı büyüyebilir.

PSİKOLOJİK BOYUT

Batı Trakyalı Arsa Yatırımcıları forumuna gidip arsalarının son 2 yılda kaybettiği değerden, enflasyon veya fırsat maliyetinden söz ederseniz kızancıkların gazabına uğrarsınız. Her gün emlakçıya arsa yatırımınızı sorsanız size sadece yılda 1 defa fiyat verebileceğini söyler. Şansa bakın ki; Thaler, Benartzi, Kahneman ve Tversky hocaların yatırım psikolojisi üzerindeki araştırmaları da bu süreye işaret etmekte.

Peki, borsayla arasındaki fark nedir? Yatırımcının getiri beklentisi tüm yatırım türlerinde aynıdır değişken olan risk algısıdır ve riskin dayanağı fiyat oynaklığıdır. Bazılarınız tek veri fiyattır diyebilir ama fiyatın yanına zamanı da eklemek zorundasınız yoksa uzun vadeli altın, döviz pozisyonlarınızı nasıl açıklayacaksınız? Gayrimenkul ve borsa yatırımcıları, ikisi de max. Kar hedefliyor ancak farklı ürünlere yatırım yapıyorsa sebebi bilgisizlik değil. Her gayrimenkul yatırımcısı borsanın temel şirketlerinin uzun vadede kazandıran bir yatırım alternatifi olduğunu bilir. Onlar, risk olarak algıladıkları fiyat oynaklığından uzak durmak için gayrimenkulü seçer. Bu demek oluyor ki anlık fiyat verilerinden uzak durmak için zaman ufkunu (vade) genişletmeye razı olurlar. Peki, dayanak noktaları nedir? Uzun vadeli getiri verileridir, başa dönelim. Trakyalı arsa sahibine arsasının değerini düştüğünü söylerseniz size 5-10 yıllık başarı hikayelerini anlatır.

Döviz, altın gibi yatırımlar da ise sistemik risklerden kaçınma arzusu baskın gelir ve uzun vadeli karlılık geri plana düşer.

Canlı piyasa etkisi devamlı portföylerimizi sorgulamaya iter. Ortada resmi rakamalar olduğundan birileri gelip devamlı sizi rahatsız eder, tıpkı medya gibi yatırım dünyası da topluluğu speküle etmekten maddi çıkar sağlar. Bu noktada benim ne söylediğimi bırakalım ve sizlere kendi tecrübelerinizi anımsatalım; Aşağıdakilerden hangi duyguyu hayatınızda daha çok sayıda ve daha derinden yaşadınız?
    A-Keşke şu hisseyi elimde tutsaydım.
    B-Şu hisseyi keşke almasaydım.
    C-İyi ki almamışım bak düştü
    D-Keşke alsaydım bak yükseldi

A ve B'de hisseye para verilip gerçek yatırım yapılmış, son ikisinde ise her gün defalarca aklınızdan geçen fikirlerden gelecekte gerçekleşenlere dair bir iç çekme söz konusu. Sadece bu testi dürüst biçimde yapmak bile uzun vadeli yatırım yaklaşımına kişisel bir dayanak teşkil eder. C ve D'nin hiçbir değeri olmadığı halde aklımızı bulandırıcı etkisi vardır, suçluluk duygusuna bile iter. Uzun vadeli yatırımlarda giriş noktasının önemi azdır. Hazır olduğunuz nokta en uygun yerdir.
    Herkese bol kazançlar

5. Sayın Yelpaze senin yazıları özellikle hafta sonu iyice okuyorum.Teşekkürler.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,079
     Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sayın Yelpaze senin yazıları özellikle hafta sonu iyice okuyorum.Teşekkürler.
    Ben de Sn Yelpaze ve sn müzikal dostlarıma teşekkür ederim.Hayrlı cumalar.
    Saygılar
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

7. Adamlar misyon edinmiş gece gündüz sayfadalar ellerinde hisse yok 24 saat eregliyi kotulemeler.

Elimde hisse yoksa o topikte benim ne isim olur bilgi amacli girerim pozisyon alacaksam diger turlu 24 saat post neden kasarlar.

Hayret arkadaş.

Ha gayret uğraşın biraz daha belki satan olursa hisse gider

8. Bir tanesine kafayı yedirttiler malı aldılar elinden

500 defa dedik uyma şunlara diye, yok dedi ben delüyle delü olcam daha delü olcam en delü olcam dedi sonra fiyuu :d

Sayfa 773/830 İlkİlk ... 273673723763771772773774775783823 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •