Sayfa 690/819 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740790 ... SonSon
Arama sonucu : 6548 madde; 5,513 - 5,520 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Kimler geldi kimler geçti..

Gelenler mathias gibi ilk başta methiyeler dizdi sonrada küfrederek gitti

Ece efe , fedor gitmez diyordum onlarda gitti..

Bu limanın geleni gideni çok olur..

Eskilerden memoli abiyle kaldık başbaşa
    Altın bile aldı başını gitti, biz sattık böyle oldu Faiz'i mi fiyatlıyor, başka bir şeyi mi bilmiyorum.

Bu ara ben de uygun bir şampuan bakıyorum, 2 paund makul benim için kargo parasını versem bile daha ucuza geliyor.

Herkesin (bitti gerçi ama) ramazan bayramını tekrar kutluyorum...

2.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Altın bile aldı başını gitti, biz sattık böyle oldu Faiz'i mi fiyatlıyor, başka bir şeyi mi bilmiyorum.

Bu ara ben de uygun bir şampuan bakıyorum, 2 paund makul benim için kargo parasını versem bile daha ucuza geliyor.

Herkesin (bitti gerçi ama) ramazan bayramını tekrar kutluyorum...
    1 aya ordayım, söyle ne istiyosan getireyim abi

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

3.  Alıntı Originally Posted by Crushing Yazıyı Oku
    Evet öyle
    Yani kartel gibi bir durum var ama nasıl çözülür bilmiyorum
    Mesala gazze için boykottan dolayı müthiş indirimler yapıldı bazı markalarda
    Bu da yerli ürünlerin fiyatını artırdı yönelen talepten dolayı...
    Oturup kafa yorsunlar abi biraz. Yoksa milleti hızardan geçirecek böyle giderse.

4.  Alıntı Originally Posted by ersenkirmizi Yazıyı Oku
    1 aya ordayım, söyle ne istiyosan getireyim abi

Enflasyon olabilir, %3-5 ne bulursan kabul...

5. İlginç bir tespitte bulunayım;
    Bir ülkede Enflasyon oranı %30-50-70 seviyelerindeyse ve VERGİ İDRESİ fesih edilmemişse yani vergi tahsilatları durdurulmamışsa o ülkede yaşayan insanların ve şirketlerin parasını döviz, altın, ithal mallar veya %30-50-70 mertebesinde faize yatırmasından başka alternatif yol olabilir mi?
    Vatandaş Bu yolları takip etmezse vergisini neyle ödeyecek? Bir yıl içinde değeri %30-50-70 azalan TL varlıklarıyla mı?,
    Bu tip bir ortamda ekonominin çarkları yavaşlayacağından işler de daralacak ve yavaş dönen paranın getirisi azaldığından gelirler düşecektir ama vergiciler hala eski oranlardan vergi toplamaya devam edecekler?

örnek: %60 enflasyon, %50 mevduat faiz oranı ve buna bağlı olarak daralan piyasa koşullarında 2023 kazancınızı, elinize geçer geçmez hemen dövize veya faize endekslemezseniz 2024 mart ve temmuz aylarında vergi taksitlerinizi öderken zaten kazancınızın yarısını yolda bırakmış olacaksınız diğer yarısının da vergi dairesi isteyecek. Öte yandan kazancınızı faiz ve dövize yatırıyorsanız zaten iş hacminiz, iştahınız vs. giderlerinize göre düşmeye başlayacak ve gözünüz esas faaliyet karınız yerine sermaye kazancınıza takılmaya başlayacak ki; bu kazanç sadece sermayenizi korumaya yarayan ama işletme giderlerinizi ödeyemeyecek bir tutar olacak.

6. ABD basınının iddiasına göre, İran önümüzdeki 24 ila 48 saat içerisinde İsrail'e saldırabilir.

Sayfa 690/819 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740790 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •