Sayfa 766/827 İlkİlk ... 266666716756764765766767768776816 ... SonSon
Arama sonucu : 6610 madde; 6,121 - 6,128 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Bunu burdan almayacaksnda nerden alacaksn. Tl bazinsa 58 uzeri 160 170 lere kdr cikma potansiyeli var burayi mutlaka gorecek bence uzerinde 17 yilin acisi var. En gec 2025 bilemedn 2026 oralarda olur . Haa dolaf kac olur bilmem .

Cunku 37 altinda 25 ve 18 var . Dolar bazinda biran evvel toparlanmazsa 0.60 cent vr asagida .

1.26 usd den aranzdaym herkwse bol sans

2.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Son cümlenizle de tamamen hemfikirim.
    Benim bakış açımda Türkiye 100 yıllık bir ülke de olsa, sanayisi ile bence daha emekleyen bir bebek. Bu bebek büyüyecek, yürüyecek, koşacak. Ben buna yatırım yapıyorum. Abd ise tökezlememek için ne yapsa olmuyor, diğerleri koşamasın ve kendi defektleri ortaya çıkmasın diye de elinden geleni yapıyor. Tam bir emperyal. Bu durum orada da fırsatlar yok demek değil elbette.
    Sevgiler, saygılar.
    Son cümlemi ben bile tam olarak anlayamıyorum, sadece doğruluğunu hissediyorum Borsada bilgi ve veriler, yatırım kararı verirken direkt mi kullanılmalı yoksa değişimi anlamak için kullanılarak dolaylı yoldan mı kararlara etki etmeli? Hadi ikinci doğru desek bunu nasıl yapacağız?

Veri konusu çok önemli. Ülkeyi yönetenlerin dahi ellerinde yeterli veri yok, 400 yıl öncenin denizcileri gibiler, Amerika'yı keşfedip Hindistan sanıyorlar. Benim en büyük rahatlığım buradan geliyor, her dönemi analiz edebilir, kesine en yakın sonucu verebilirim. Yıllarca halka arz yoğunlaşmalarının borsayı baskıladığını söylerdim kimse anlam veremezdi, şimdi bu bilgi tabana yayıldı mesela ama bu bile sadece son 3 yılın verileriyle yapılıyor. 2018, 2007-2008, 2005, 2000, 1990 gibi halka arz patlamalarının borsa üzerindeki etkilerini tartışmak yerine bu dönemleri takip eden borsa düşüşleri hep olaylar ekseninde değerlendiriliyor. Kuveytin işgalini öngöremezdiniz ama 1 yıl öncesinde borsa sulanmıştı, 2000 halka arz furyası hiç konuşulmaz ama anayasa fırlatma olayına atıfta bulunulur. 2008 krizini ön göremezdik ama öncesinde halka arzlar alarm vermişti. 2006 türbülansı yada 2018 krizlerinin de habercisiydi. Mantık ise basit; arz fazlaysa fiyatlar baskı altına girer.

3. Usd bazli biran evvel 1.50 nin uzerine atmali . Haziran sonuna kdr orda olmaz 1.45 1.15 bandi bizi bekler surunme . Oraninda altı 0.60 cent .

4.  Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Bunu burdan almayacaksnda nerden alacaksn. Tl bazinsa 58 uzeri 160 170 lere kdr cikma potansiyeli var burayi mutlaka gorecek bence uzerinde 17 yilin acisi var. En gec 2025 bilemedn 2026 oralarda olur . Haa dolaf kac olur bilmem .

Cunku 37 altinda 25 ve 18 var . Dolar bazinda biran evvel toparlanmazsa 0.60 cent vr asagida .

1.26 usd den aranzdaym herkwse bol sans
    Pek bir heyecanlıydın PARSN lar ne oldu?
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Ben bilançolarla ilgilenmem, benim için TR'deki bilançoların hiç bir kıymeti harbiyesi yoktur. Yıllar boyunca edindiğim tecrübe bunu defalarca kanıtladı. Bilançolara değer verseydim FENER GSRAY gibi özsermayelerini çoktan yitirmiş hatta özsermayenin 10 katı kadar da eksiye geçmiş, TTK ya göre borca batıklığın söz konusu olduğu, kanuna göre kayyum atanması icap eden tahtalarda at koşturmazdım. Gelgelelim BİST'te esas para bunlarda kazanılıyor çünkü burası yatırım ortamı değil kumar ortamıdır.
    Kumarbaz olduğunu biliyoruz zaten...

6.  Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Usd bazli biran evvel 1.50 nin uzerine atmali . Haziran sonuna kdr orda olmaz 1.45 1.15 bandi bizi bekler surunme . Oraninda altı 0.60 cent .
    0.60 cent mi!!!!!
    Mathias sen misin oğlum çıkar lan şu gözlüğü 🤣🤣🤣

7.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Çimento ya betona inşaata tapan bir hükümetimiz var ken çimento nun zamanı geçti haberini kim yaptı ise onu suçlamak lazım. Geleceği tahmin etmek için batıda milyar dolarlı think thank kuruluşları milyonlarca dolar ödeyerek parlak beyinleri boşuna çalıştırıyorlar demek. Onlarda amannnn salla nereden bilecezz diyip dolansalardı o zaman. Yatırım işi kumar değildir. Burada devamlı bu pompalanıyor al burada tut kazanacan oğğğlummm Geleceği kimse bilemez bi bakmışsın zenginsin. Bu kafa ile sizi çok soyarlar söylim. Bu kafadaki adamlar burayı mekan bellemiş ali kıran baş kesen en çok ben bilirim sen yazma sen yaz sen neden kötüledin hesap ver modunda. isdmr yi ısrarla 2 kere fiyatlıyor adam yanlış yapıyorsun diyenede ben 6 tl den beri eregl taşıyorum cevabını veriyor. Bana ne kardeşim neyi kaçtan taşıdığın ne işlem hacmi yaptığın. Verdiğin bilgi yanlış! Zaten birisine yanlış konuşuyorsun dendi mi geçmişde neler yaptığından bahsederse benim gözümde bomboş birisidir.
    Türkiye deki konut açığınından haberin yok galiba...

8.  Alıntı Originally Posted by yelpaze Yazıyı Oku
    Son cümlemi ben bile tam olarak anlayamıyorum, sadece doğruluğunu hissediyorum Borsada bilgi ve veriler, yatırım kararı verirken direkt mi kullanılmalı yoksa değişimi anlamak için kullanılarak dolaylı yoldan mı kararlara etki etmeli? Hadi ikinci doğru desek bunu nasıl yapacağız?

Veri konusu çok önemli. Ülkeyi yönetenlerin dahi ellerinde yeterli veri yok, 400 yıl öncenin denizcileri gibiler, Amerika'yı keşfedip Hindistan sanıyorlar. Benim en büyük rahatlığım buradan geliyor, her dönemi analiz edebilir, kesine en yakın sonucu verebilirim. Yıllarca halka arz yoğunlaşmalarının borsayı baskıladığını söylerdim kimse anlam veremezdi, şimdi bu bilgi tabana yayıldı mesela ama bu bile sadece son 3 yılın verileriyle yapılıyor. 2018, 2007-2008, 2005, 2000, 1990 gibi halka arz patlamalarının borsa üzerindeki etkilerini tartışmak yerine bu dönemleri takip eden borsa düşüşleri hep olaylar ekseninde değerlendiriliyor. Kuveytin işgalini öngöremezdiniz ama 1 yıl öncesinde borsa sulanmıştı, 2000 halka arz furyası hiç konuşulmaz ama anayasa fırlatma olayına atıfta bulunulur. 2008 krizini ön göremezdik ama öncesinde halka arzlar alarm vermişti. 2006 türbülansı yada 2018 krizlerinin de habercisiydi. Mantık ise basit; arz fazlaysa fiyatlar baskı altına girer.
    Kendi yöntemimi kısmen anlatayım, biraz beyin jimnastiği olsun.

1- Piyasaya verilen tüm veriyi işlediğim bir gözlemleyici çalışmam var. Anlık veri dahil olmak üzere her şirketin analizini anlık yapabiliyorum. Bilançolar girdikçe sisteme, o kısımları da (fiyatla oluşan rasyolar dışında kalan) çeyreklik bazda analiz ediyor sistem. Burada bir puanlama sistemi kurdum, puana göre ne ucuz ne pahalı bana anlık söylüyor.

2- Bu gözlemleyici çalışmadan çıkan skorlara göre sektör ve şirket bazında analizlerimi derliyorum. Puan ve analiz sentezinden de yatırım kararım ortaya çıkıyor, aksiyon alıyorum. Yanıltıcı olmasın, anlık pozisyon açmak için kullanılmıyor bu sistem, portföy yapılandırmasında kullanılıyor.

3- Tüm bunlar sonucunda ortaya yatırım yapılması gereken bir şirket çıkıyor diyelim. O vakit ise en değerli çalışma başlıyor. Şirketin sahibinden, yönetici kadrosuna, varsa ortaklarından iştiraklerine kadar her türlü araştırma yapılıyor. Buna liyakat testi diyorum ben. Bu testten de başarılı çıkıyorsa şirket, portföye giriyor. Portföy içindeki denge ise dönemsel analizlere göre değişkenlik gösteriyor.

Son cümleniz yine çok doğru. Aslında ekonominin temeli. Arz talep dengesi=fiyat. Bu versiyonda ise fiyat yerine borsa endeksi girmiş oluyor. İkisi de aynı diyebiliriz.

Sevgiler, saygılar.

Sayfa 766/827 İlkİlk ... 266666716756764765766767768776816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •