Sayfa 752/824 İlkİlk ... 252652702742750751752753754762802 ... SonSon
Arama sonucu : 6588 madde; 6,009 - 6,016 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Yok Benim

EREGL günlük, Dinamik Menkul en iyi satıcı olmuş,

2. Erdemir, Tube & Wire Fuarı’na üçüncü kez katıldı

24/04/2024 21:10:04

Yassı çelik üreticisi Erdemir, demir-çelik endüstrisinin uluslararası buluşma noktası olan Tube & Wire Fuarı’nda üçüncü kez yer aldı.

Türkiye’nin önde gelen yassı çelik üreticilerinden Erdemir, demir-çelik endüstrisinin uluslararası buluşma noktası olan Tube & Wire Fuarı’nda üçüncü kez yer aldı.

15-19 Nisan tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde gerçekleştirilen fuarda Erdemir, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

OYAK Maden Metalürji şirketlerinden Erdemir, Tube & Wire Fuarı’nda, 80 ülkeden gelen 40 bine yakın ziyaretçiye ürünlerini sergiledi. Bu yıl 15-19 Nisan 2024 tarihleri arasında kapılarını açan fuar, Almanya’nın Düsseldorf kentinde gerçekleştirildi. Demir-çelik sektörünün dünya çapındaki en önemli buluşmalarından biri olan fuara bu yıl üçüncü kez katılan Erdemir’in “Sıfır Karbon Hedefine Doğru Çeliğin Yeşil Yolculuğu†temasıyla hazırlanan standında, karbon sıfır hedefine yönelik projeleri anlatan video film gösterildi.

Türkiye’nin önde gelen ihracatçı şirketlerinden Erdemir, 1. salonda yer alan 1D13 numaralı standında ağırladığı uluslararası ziyaretçiler ile ihracat ağına yeni pazarlar eklemek adına verimli görüşmeler gerçekleştirdi. Stantta gösterilen “Erdemir Sürekli Asitleme ve Tandem Hattıâ€, “Çelik Üretim Süreciâ€, “Sıcak Haddeleme†ve “İsdemir Kangal Haddehanesi†animasyon filmleri ise ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlendi.

3. İsdmr piyasa değeri 3.1 milyar dolar.

Eregl piyasa değeri 4.5 milyar dolar.

Eregl stok 12/2023 2 milyar dolar.

4.5-3.1= 1.4 milyar dolar

1.4 -2. = -.0.6 milyar

Piyasanin hisseyi fiyatladiğı rakama bakin

Ozsermaye 5.2 milyar dolar.

Defter degeri 1.63 usd..

İslem gördüğü fiyat 1.28 usd..

Neymiş kâr etmiyormuş

Zaten istenilen karı elde etse bu fiyatlama olurmu

4. Eh borsada düz mantığın çalışmadığını anladın artık. Düz mantığı bırak, borsada mantık diye bir şey aramamak lazım. Eğer borsada mantık olsaydı yüksek eğitimliler, PhD'liler, profesörler borsayı tekellerine alıp hep para kazanırdı, diğerleri de avcunu yalardı. Ama kazın ayağı öyle değil. Borsada mantık arayan yüksek eğitimlilerin, PhD'lierin, profesörlerin büyük çoğunluğu borsada para kaybeder. Aslında bırsada geçerli olan mantık değil, ters mantıktır. Bu gerçeği kavrayabildiyseniz ne mutlu size.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

5. Ben PhD'li filan değilim, piyasa adamıyım. Çekirdekten yetişme borsacıyım. Yukarıda osisa'nın verdiği bilgilere şöyle üstün körü baktım. Doğrudur muhtemelen ama gelgelelim piyasa bu rakamlara kalıcı gözle bakmıyor, olumlu olarak nitelemiyor. Neden acaba? Bunun nedenini bi analiz edin bakalım. Piyasanın neden böyle davrandığını çözmek zorundasınız. Burada 2 ihtimal var. Ya siz yanılıyorsunuz ya da piyasa. Size göre milyonlarca katılımcının yani piyasanın ortaya koyduğu, kolektif aklın bir sonucu olan bu hüküm yanlış. Sizin gücünüz her zaman piyasanın gücünden az olduğuna göre bu savaşı kim kazanır dersiniz?
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Ben PhD'li filan değilim, piyasa adamıyım. Çekirdekten yetişme borsacıyım. Yukarıda osisa'nın verdiği bilgilere şöyle üstün körü baktım. Doğrudur muhtemelen ama gelgelelim piyasa bu rakamlara kalıcı gözle bakmıyor, olumlu olarak nitelemiyor. Neden acaba? Bunun nedenini bi analiz edin bakalım. Piyasanın neden böyle davrandığını çözmek zorundasınız. Burada 2 ihtimal var. Ya siz yanılıyorsunuz ya da piyasa. Size göre milyonlarca katılımcının yani piyasanın ortaya koyduğu, kolektif aklın bir sonucu olan bu hüküm yanlış. Sizin gücünüz her zaman piyasanın gücünden az olduğuna göre bu savaşı kim kazanır dersiniz?
    Mantık arama diyorsunuz geçerli olan ters mantıkdır diyorsunuz sonuç ta tersde olsa düzde olsa mantık vardır oda herkesin bildiği beklenti satın aldırır gerçekleşen sattırır.

7. Öyle çetrefilli işlere benim kafam ermez. Ben basit şeylere odaklanırım, kapasitemi aşan şeylerle ilgilenmem. KISS prensibine dibine kadar bağlıyım yani Keep it simple stupid prensibi. Örneğin EREGL ve İsdemirin 3.2 milyar dolarlık yeşil kuşak yatırımı kafamı kurcaladı. Bu meblağın 2 5 milyar dolarlık kısmı Eurobond ihracıyla finanse edilecekmiş. Artı diğer yatırımlar da söz konusu. Piyasa adamıyım dedim ya bir kaç hesap yapayım dedim.

Sayfa 752/824 İlkİlk ... 252652702742750751752753754762802 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •