Sayfa 732/823 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782 ... SonSon
Arama sonucu : 6577 madde; 5,849 - 5,856 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Baskalarina kulaktan dolma bilgiler ile olmaz demeden once
    DDKKM ve KKM nin ne oldugunu , primli ddkkm nin nasil oldugunu arastirmaniz tavsiye ederim
    DDKKM adi ustunde alim satim makasi yada devlet vergisi yok . bazi bankalar primi vade sonunda vazilari ise pesinen odedi

sanirim odeabank idi oradan primli ddkkm yapanlar senelik %40 primi pesinen ceplerine koydular
    bu primleri devlet odemedi

Sizin asagida yazdiginiz KKM
    Özellkile dolarınızı çevirirler diye, dolar dönüşlü olduğunun altını çizdim
    Googl'a "Döviz Dönüşümlü Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı Örnek Hesaplamalar" yazın diyerek kimseye utandırmak istemediğimden uzun uzun ben yazdım. Varsa hesaplamada bir hata, doğrusunu yazın. Sanırım ile başlayan cümleleri aşamadık bir türlü. Ode Bank gibi standart dışı işletmelerin yüksek riskli işlemlerini tartışmıyoruz, bunlar çok küçük miktarda sermayeye butik hizmet veriyorlardır. Özellikle bir ifadenin akıl karıştırıcı olması dikkatimi çekince farklı bankaların açıklamalarını da inceledim, bunu da yazdım.

2. Millet temettü ayağına şakşaka doymadı. Yani alkışa.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    50 kuruşluk temettü yüzünden özkaynaklar 1.75 milyar TL azaldı

Temettü verilmiş durum ile bedelsiz verme arasında özkaynaklar açısından 1.75 milyarlık bir fark far ve bedelsiz verme durumundaki DD bu meblağ kadar yüksek çıkar, PD/DD oranı da düşer.
    Temettüyü verince piyasa değeri de brüt temettü kadar düştü.

4.  Alıntı Originally Posted by aydinbayrakli Yazıyı Oku
    Twitterda Sait Ürünlü isimli Vatandaş..... Bofanın 17 tl hedef fiyatı doğru diyor. Siyasi baskı sonucu rapor değişmiş, hatta Bofa o dönem alış yapmak zorunda kaldı diyor....
    17 TL ye düşerse (bölünmüş fiyat değil şu anki fiyat bağlamında) şu anda 36 olan F/K sı 15 e iner. 15 e inmiş haliyle bile Arcelorun, Nipponun, Koredekinin 2 katı. Göreceli pahalılık söz konusu. Karlılıkta sorun var. Ya karlılık artacak ya da F/K düşecek.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

5. Küresel şartlara bağlı matür şirkettir bu. Sürekli de yatırım yapıyor. Serbest nakit akımları baskı altında. Bi düşünelim bakalım şirketin ihtiyaç duyduğu karlılıktaki artış nereden gelecek.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

6. Çin ABD demir çelik pazarında anti damping kanunu yüzünden darbe yedi, oradaki pazar payı ciddi oranda düşecek. Orada artık satamayacağı ürünü hangi ülkelere gönderecek? Eğer ciddi maliyet avantajı varsa TR'ye göndersin, enflasyonun düşmesine katkısı olur

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Bir şirktin degeri özvarlıkları , marka değeri, ürün gamı ve nakit akış üretme kapasitesi ile ilgilidir... Ne ereğlinin ne de isdmr in bu konularda şirketi zora düşürecek bir durumu yok. Şirketin şu anda bu fiyatlarda olmasının tek nedeni küreseldir... Şu andaki piaysa değeri de gerçeği yansıtmamaktadır.. Dönemsel şirketler öyle dönemsel olarak değerlendirilip fiyatlanamaz... Sadece ismdr'in arazisi şu anda satıla 3-4 milyar dolardan gider... Makine teçhizat , pazardaki konumu ve marka değeri ve yaptığı fırın yatırımları hariç...
    Ereğlinin ve isdmr'in yatırımları şu andaki piyasa değerinin çok daha fazla olması gerekitiğinin de kanıtı zaten.. Sorun bence konjektürel durum...Ha bu durum ne zaman düzelir bilemeyiz... Ama tahmiim 3 çeyrekle beraber düzelme de başlayacak... Dediğim gibi sadece benim tahminim bu yönde.

17 tl fiyatı ciddiye alanın aklından şüphe duyarım... Bu konuda çok netim..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Şirketin nakit akışında hiç bir problem yok.... Bunu alıp BOFA da 17 tl veren uzmanın kafasına kafasına vurmak lazım..

[IMG][/IMG]
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 732/823 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •