Sayfa 416/789 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516 ... SonSon
Arama sonucu : 6307 madde; 3,321 - 3,328 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Seneye bir tokat çakacaklar haterlara hepsi uzay boşluğuna uçacak
    O zaman satarız biz de onlarla 100 lira makul...

2.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    O zaman satarız biz de onlarla 100 lira makul...
    3 dolardan beni de düşündürür açıkçası ama emin olamıyorum da.

Satabilmem için overpriced olduğuna emin olmam lazım. O zaman 3 de yetmez 5 dolar lazım

3.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    3 dolardan beni de düşündürür açıkçası ama emin olamıyorum da.

Satabilmem için overpriced olduğuna emin olmam lazım. O zaman 3 de yetmez 5 dolar lazım
    Bence bu alımlar gelecek yıllara hazırlık olabilir çünkü Ereğli bir dönüşüm geçiriyor... Bu alımları, gelecek yıllarda alınacak temettüler ile amorti edebilirler...

Yani şu ana kadar Mittal sonrası, hisse hareketi tahminimiz tutmasa da şirketteki değişim tahminimiz tutuyor. Belki de gerçekten emanet lotları (mittalin sattığı) topluyor.

4. top atıldı... ALLAH kabul etsin!

5. Çin'in demir çelik üretimkapasitesi 1 milyar tonmuş. Ereğlinin 8 milyon ton. Türkiyenin toplam 30 milyon ton. Çin'in yanında ne kadar küçük. ArcelorMittal'in kapasitesi 90 milyon ton.
    Çin 1 milyar tonun geçen sene 100 milyon sonunu ihraç etmiş. Piyasanın içine etmeye yetti. çelik fiyatları maydonoz fiyatına indi.
    1 kilo demir 15 lira... Maydonoz demeti 15 lira.
    Demir üretiminin içinde dünya kadar maliyet var. 1600 derece sıcaklık-cevher-kömür-işçi maaşı vs, vs,
    Çin iç pazarı kuvvetlenir ve emlak konut sektörü canlanırsa, Demir ihracını keser ve dünya rahat nefes alır.
    Başka türlü demir sektörünün canlanmasına ihtimal yok.
    Aynı şeyler, petrokimya-Tekstil-sanayi mamulleri için de geçerli.
    yatırım tavsiyesi değildir.

6. Eregl'de uzun vadeli düşünmek lazım. Satsam mı diye düşündüğüm yerlere gelirse de parçalı çıkarım 20-25% gibi. Full çıkarsam pişman olurum. Benim becerebileceğim iş de değil zaten öyle full gir full çık sonra alttan geri al hayatta yapamam. Çok şişti bu dediğim yerde bir miktar çıkarım gidip kendime reel bir hediye alırım

5 dolar olursa gözümü kırpmam gibi duruyor ama

ytd
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 11-03-2024 saat: 20:27.

7. Geri alım progyamından sonra tobo oluy mu amca, payam vay amca. Kim zkler elliotu, ichimokuyu amca 🥲

Benim yeğen yazmış, sizinle paylaşayım istedim

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

8. Temel tekniği çizer. Bir öğretemedik şunu.

Sayfa 416/789 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •