Sayfa 437/789 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon
Arama sonucu : 6309 madde; 3,489 - 3,496 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Yav bu yaşlı borsacilar kadar illet insanlar yok herkes sizin gibi bir ayağı çukurda mı a.k emeklilik için yatırım yapan adamlara trend teknik %1 düştü kalktı cart curt iki ayda bir türüyor bunlar işinize bakın dedeler
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

2. Is bankasi bir seyler deniyor ama bakalim... Acaba bu Arcelor mallarini harbiden tahtadan geri mi toplayacaklar.,..

share.matriksdata.com/shareMatriks.aspx?image=202403121723088201

3.  Alıntı Originally Posted by mrtk Yazıyı Oku
    Is bankasi bir seyler deniyor ama bakalim... Acaba bu Arcelor mallarini harbiden tahtadan geri mi toplayacaklar.,..
    Şirket alımı değildir umarım

4.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Şirket alımı değildir umarım
    iş 11.5 milyon oldu.

5.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Bak bir çoğumuz sizin ne olduğunuzu anladı aslında. Anlamayan arkadaşlarda dedi ki, ayıp etmeyelim adama... Halbuki kötülükten beslenmeseniz karşıt görüşünüz mühim değil forum da insan yerine koyacak sizi...
    Sn yelpaze de karşıt görüşlü mesela, niye ona kimse saygısını yitirmedi de siz bir günde saygınlığınızı SIFIRLADINIZ?
    O yüzden hakkınızda fazlaca konuşup sizi beslememek lazım ve engelliyorum...
    Yanlış anlaşılmadığıma sevindim. Ereğli'nin zayıf yanlarını zaten buradaki herkes görüyor, ben sadece özet yaptım ancak bunlar hatalı değerlendirilmemeli. Bir arkadaş yaşlı borsacılarla ilgili acımasızca olsa da doğru bir tespit yapmış. Eski kuşak kendi deneyimlerinin etkisiyle hem hataya açık hem de fazla öz güvenli davranıyorsa bunun bedeli para kazanamamak olur. Ereğli gibi firmaların geçmişte her iki yöne de sert hareketleri olmuştur ama uzun vadeli bakış açısıyla zaten performansı ortada. Kısa vadede çok fazla hırpalanır mı sorusunun cevabını sadece bilançoda aramak da doğru değil ya da grafiklerde. Açıp global rakiplerine bir bakmak lazım, piyasa değeri, fiyat kazanç oranı, temettü verimi, ihracat olanakları gibi konuları tek tek incelemeden grafikte cevap arayanların yanılacağını düşünüyorum. Artık dünyada bu tip yatırımlar pek yapılmıyor, istisnalarını da saydım, öte yandan gelişmiş ülkelerde kapana kapasiteler de söz konusu olacaktır. Yaşlı borsacılar Ereğli'yi, Peter Lynch'in değimiyle döngüsel şirket olarak değerlendirip ters döngünün fiyatları çok aşağı çekebileceğine inanabilir, bence geçmişin tecrübelerine fazla güvenmesinler. Yada birileri çıkıp BTC bile 3'e katladı diyebilir, orada alınan riskle bu bir değil. Belki köklü bir şirketin fiyatı reel olarak 10 yıl sabit kalırken sadece verdiği kar payları ve bedelsizlerle yatırımcısına ortalama üstü getiri sunacak ve dövizde bekleyenler bu süre zarfında ABD federal bütçesini finanse ederek fakirleşecek? Böyle bir seçenekte varlıklarınızın çok daha büyük bir kısmını borsaya yatırarak düşük yüzdesel hisse fiyatı artışının olumsuz etkisini toplam servet büyümesiyle fazlasıyla azaltır hatta geçersiniz.

Son söz; yatırımcı için fiyat hareketi esas olmamalı, kendi beklentileri, dayanma gücü, analizlerine güveni ve görmeyi umduğu sonuçlara odaklanarak araştırma yapmak önemli.

6. Thyssenkrupp AG 2.4 yukarıda. Arcelor Mittal yüzde 3.3 yukarıda.
    Ereğli genelde bunları izler. Bugün istisna oldu..Yarın yoluna girer ..
    yatırım tavsiyesi değildir.

EREGL eşleşme takası, 6 kr aşağıdan eşleştirdiler,

EREGL günlük, İş Yatırım iyi almış görünüyor,

Sayfa 437/789 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •